Medijs: Tagad Bertānam būs regulāri jāpierāda, ka viņš ir savas naudas vērts

Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Dāvis Bertāns | Foto: NBA

Ziemeļamerikas medija “NBC Sports” apskatnieks Čeizs Hjūzs atklājis, ka nākamajos gados Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Vašingtonas “Wizards” basketbolists saskārsies ar krietni lielāku spiedienu, jo viņa atalgojums kļuvis ievērojami lielāks.

Jau ziņots, ka ASV galvaspilsētas komanda parakstījusi jaunu piecu gadu līgumu ar latviešu spēlētāju, kura kopējā vērtība ir 80 miljoni dolāru. Bertāna aģents Artūrs Kalnītis šādu informāciju nodevis ESPN insaiderim Adrianam Vodžnarovskim. “Viens no lielākajiem darījumiem NBA vēsturē, ko veicis Eiropas aģents,” komentāru sniedza apskatnieks.

Bertāna alga nākamajās sezonās “uz papīra” būs attiecīgi 13,8, 14,9, 16, 17,1 un 18,2 miljoni dolāru. Iepriekšējās divās sezonās rūjienietis pelnīja septiņus miljonus katrā.

“Bija nepieciešamas ilgas pārrunas, lai vienotos par līgumu. Pirmā ziņa parādījās četras stundas pēc brīvo aģentu tirgus atvēršanas. “Wizards” cerēja parakstīt Bertānu par 15 miljoniem dolāru sezonā, pats spēlētājs prasīja 20 miljonus. Beigās latvietis saņēma aptuveni to, uz ko cerēja, bet kluba ĢM samazināja ciparu tuvāk sev vēlamajam. Kāds varētu teikt, ka abas puses ir ieguvējas, tomēr nav šaubu, ka šo situāciju izmantoja labāk nekā Bertāns.

Šepards gāja uz visu banku vēl februārī, kad tuvojās beigām maiņas darījumu atļautais termiņš. Viņš noraidīja vairāku komandu piedāvājumus ar cerībām parakstīt Dāvi jau kā neierobežoti brīvo aģentu. Tas bija risks, jo Bertāns varētu aiziet, ja kāda vienība piedāvātu lielāku naudu. Paša Bertāna mērķis bija iegūt lielu līgumu, lai nodrošinātu savu nākotni, un šajā starpsezonā viņš redzēja labāko iespēju to izdarīt,” uzskata žurnālists.

“Kopš Šeparda kļūšanas par “Wizards” ģenerālmenedžeri, Bertāns ir viņa labākais “pirkums”. Viņš pārķēra latvieti trīs komandu maiņas darījuma rezultātā, ar kura palīdzību Vašingtona tika vaļā no tiesībām uz Āronu Vaitu, kurš arī piecus gadus pēc drafta joprojām nav spēlējis NBA.

Tagad no Bertāna sagaidīs krietni vairāk, jo viņam vairs nebūs tik viegli demonstrēt krietni labāku sniegumu nekā sagaida no spēlētāja ar viņa līmeņa atalgojumu. Tagad latvietim regulāri jāpierāda, ka šāda nauda viņam tiek maksāta pelnīti,” pārliecināts Hjūzs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par