Medijs: Usiks smagsvaros debitēs ar cīņu pret krievu bokseri

Oleksandrs Usiks, sportazinas.com
Oleksandrs Usiks | Foto: Reuters/Andrew Couldridge

Ukrainas boksa zvaigzne (16-0) smagsvaru kategorijā debitēs pret Krievijas atlētu Andreju Fedosovu (31-3), ziņo medijs “BoxingScene”.

32 gadus vecā Usika menedžeris Egiss Klimass iepriekš atklāja, ka ukraiņa nākamā cīņa, kas būs viņa debija smagsvaros, notiks 12. oktobrī ASV pilsētā Čikāgā, taču pagaidām oficiāli nav izziņots viņa pretinieks.

“BoxingScene” saņēmusi informāciju no diviem situācijai pietuvinātiem avotiem, ka 33 gadus vecais Fedosovs ir piekritis cīņai ar Usiku. Ja ukrainis savas profesionālās karjeras laikā nav zaudējis nevienu cīņu, tad Fedosovs piekāpies trijās, pēdējo neveiksmi ciešot 2013. gadā pret amerikāni Braientu Dženingsu.

Jau ziņots, ka Usikam 25. maijā bija paredzēts duelis ar 38 gadus veco franču veterānu Karlosu Takamu (36-5), kas būtu ukraiņa debija smagsvaros, tomēr bicepsa savainojuma dēļ cīņa nenotika.

Usiks savu pēdējo dueli aizvadīja pērnā gada novembrī, kad Lielbritānijā nokautēja Toniju Beljū un aizstāvēja visas četras pirmā smagā svara kategorijas jostas. Neilgi pēc tam viņš paziņoja par saviem nolūkiem startēt smagsvaros.

Ukrainis, kuram iepriekš piederēja četras no prestižākajām čempionu jostām pirmajā smagajā svarā, atteicās no Pasaules Boksa asociācijas (WBA) trofejas. Usika īpašumā palikusī Pasaules Boksa padomes (WBC) josta joprojām ir vakanta un to iegūs Maira Brieža un Juniera Dortikosa cīņas uzvarētājs boksa supersērijas finālā.

Savu līdz šīm vienīgo zaudējumu profesionālajā karjerā pret Usiku piedzīvojis Latvijas labākais bokseris Briedis, kurš 2018. gada janvārī “Arēnā Rīga” pasaules boksa supersērijas pusfinālā bija spiests atzīt ukraiņa pārākumu pēc punktiem. Usiks arī vēlāk triumfēja pirmās supersērijas sezonas finālā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par