Medvedevs: KHL vajadzīga sava antidopinga laboratorija

26/07/2017 15:51
Aleksandrs Medvedevs, www.sportazinas.com

Kontinentālās hokeja līgas direktoru padomes loceklis Aleksandrs Medvedevs sarunā ar TASS pastāstījis par ideju izveidot pašiem savu antidopinga laboratoriju.

“Iepriekš jau esam apsprieduši projektu par sertificētas antidopinga laboratorijas izveidošanu līgas vajadzībām. Ar šādas laboratorijas izveidi mēs neatņemtu vai netraucētu RUSADA (Krievijas antidopinga asociācijas – red.) darbu, tieši otrādi, tā būtu tās pakļautībā, bet atvieglotu šīs organizācijas darbu. Līga varētu veikt ne tikai pārbaudes, bet arī nodarboties ar profilaktiku. Jaunizveidotā laboratorija būtu oficiāli reģistrēta un sertificēta un varētu strādāt RUSADA pārvaldībā,” izteicās Medvedevs.

Tāpat Medvedevs tika lūgts komentēt Danisa Zaripova gadījumu, jo spēlētāja puse kategoriski noliedz, ka apzināti būtu lietojis dopingu un ka viņš būtu attaisnojams.

“Šeit runa nav par hokejistu nopelniem, jo ne jau pēc tiem tiek pieņemti antidopinga normatīvi. Vienalga cik daudz tu esi sasniedzis, noteikumi uz visiem attiecas vienādi. Esmu pārliecināts, ja tiktu izveidota šāda laboratorija, tad ievērojami samazinātos dopinga lietošanas risks līgā. Šī laboratorija veiktu arī preventīva rakstura funkcijas, būtu kā brīdinājums hokejistiem, ka viņi tiek stingri kontrolēti. Tādējādi gadījumi, kad kāds sportists tiek pieķerts dopinga lietošanā, būtu uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi,” turpināja KHL direktoru padomes loceklis un bijušais līgas prezidents.

Noslēgumā Medvedevs teica: “Direktoru padomes darbības ietvaros skaidrosim, kāpēc līgai ir nepieciešams pašiem savs kontroles mehānisms šādos gadījumos un ko varētu dot šādas laboratorijas izveide.”

Jau iepriekš tika ziņots, ka Kazaņas “AK Bars” uzbrucējam Danisam Zaripovam esot konstatētas pozitīvas dopinga analīzes, kā rezultātā līga piespriedusi viņam divu gadu diskvalifikāciju.

Tiek ziņots, ka hokejista asinīs atrastas “s6.a” klases vielas – stimulātori. Zaripovs gan savu vainu noliedz.

KHL

Pieslēgties

Dienas fokusā

Indulis Bikše
24/01/2022 14:46

Bikše par kvotas atdošanu citam sportistam: Tā ir sodīšana, par to, ka pateicu taisnību

Pēc Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) paziņojuma, ka Pekinas olimpisko spēļu dalībai apstiprināts distanču slēpotājs Roberts Slotiņš, vēl bija cerība, ka LSF mainīs savu nostāju, aģentūrai LETA atklāja distanču slēpotājs Indulis…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…