Medvedevs un Rubļovs nodrošina savstarpēju ceturtdaļfinālu “Australian Open”

15/02/2021 11:10

Vīrieši

Divi Krievijas tenisisti Daniils Medvedevs un Andrejs Rubļovs pirmdien nodrošināja savstarpēju ceturtdaļfinālu Austrālijas atklātajā čempionātā. Planētas ceturtā rakete Medvedevs, kurš šādu numuru saņēmis arī turnīrā, ceturtās kārtas jeb astotdaļfināla mačā ar rezultātu 6-4, 6-2, 6-3 pārspēja amerikāni Maknezinu Makdonaldu (ATP 192.).

Medvedevs izcīnījis jau 18 uzvaras pēc kārtas. Viņš duetā ar Rubļovu aizpagājušajā nedēļas nogalē turpat Melburnā triumfēja ATP Kausā. Tikmēr ranga astotais numurs Rubļovs, kurš izsēts ar septīto numuru, astotdaļfināla mačā ar 6-2, 7-6 (7:3) apspēlēja norvēģi Kasperu Rūdu (ATP 28.), pretiniekam pēc otrā seta izstājoties. Abi krievu tenisisti pirmo reizi spēlēs “Australian Open” ceturtdaļfinālā, bet pirmo reizi kāds no viņiem piedalīsies pusfinālā.

Ar vieglu uzvaru ceturtdaļfinālu sasniedza arī planētas otrā rakete Rafaels Nadals, spānim ar rezultātu 6-3, 6-4, 6-2 uzveicot ar 16.numuru izsēto itāli Fabio Fonjīni (ATP 17.). No saviem 20 “Grand Slam” tituliem par māla karali dēvētais Nadals Austrālijā izcīnījis tikai vienu, triumfējot 2009.gadā. Par Nadala pretinieku pirmdien bez cīņas kļuva ar piekto numuru izliktais grieķis Stefans Cicips. Ranga sestajam numuram bija jātiekas ar itāli Mateo Beretīnī (ATP 10.), taču pretinieks vēdersāpju dēļ no turnīra izstājās. Cicips ir 2019.gada “Australian Open” pusfinālists.

Zīmīgi, ka pirmo reizi kāda “Grand Slam” turnīra ceturtdaļfinālā spēlēs trīs Krievijas tenisisti, jo šo fāzi sasniedzis arī pērn Ernestu Gulbi trīsreiz uzvarējušais Aslans Karacevs (ATP 114.). Krievu izcelsme ir arī Grieķijas tenisistam Cicipam un vācietim Aleksandram Zverevam.

Austrālijas atklātā čempionāta kvalifikācija šogad Covid-19 dēļ notika Dohā un Dubaijā. Pamatturnīrs Melburnā plānots līdz 21.februārim. Ierasti sacensības noris janvārī, bet šogad tās Covid-19 pandēmijas dēļ pārceltas trīs nedēļas vēlāk. Pagājušajā gadā uzvaru vīriešu konkurencē svinēja Novaks Džokovičs no Serbijas, bet starp dāmām labākā bija Sofija Kenina no ASV.

Sievietes

Planētas piektā rakete sieviešu tenisā Jeļina Svitoļina no Ukrainas pirmdien cieta negaidītu zaudējumu Austrālijas atklātā tenisa čempionāta ceturtajā kārtā. Astotdaļfināla mačā ukrainiete ar rezultātu 4-6, 6-3, 3-6 piekāpās neizsētajai amerikānietei Džesikai Pegulai (WTA 61.). Pegula pirmo reizi karjerā spēlēja “Grand Slam” astotdaļfinālā, bet tagad debitēs arī ceturtdaļfinālā.

Tajā viņai būs gaidāma tikšanās ar tautieti Dženiferu Breidiju (WTA 24.), kura ceturtajā kārtā ar 6-1, 7-5 uzveica horvātieti Donnu Vekiču (WTA 33.). Breidijai turnīrā ir 22.numurs, bet Vekiča bija izsēta ar 28.numuru. Breidija savu labāko rezultātu “Grand Slam” turnīros sasniedza pērn, kad “US Open” iekļuva pusfinālā.

Tāpat kā Pegula, savas spēles favorītu uzvarēja arī čehiete Karolīna Muhova (WTA 27.), kura ar rezultātu 7-6 (7:5), 7-5 bija pārāka pār beļģieti Elīzi Mertensu (WTA 16.). Muhova izsēta ar 25.numuru, bet Mertensai turnīrā bija 18.numurs. Muhova “Grand Slam” ceturtdaļfinālā spēlēja arī 2019.gadā, šo fāzi sasniedzot Vimbldonas čempionātā. Viņa pirmajā kārtā apturēja Latvijas tenisisti Aļonu Ostapenko.

Cīņā par pusfinālu viņai būs ļoti smags pārbaudījums, jo pretī stāsies planētas pirmā rakete Ešlija Bārtija. Austrāliete astotdaļfinālā ar 6-3, 6-4 apspēlēja amerikānieti Šelbiju Rodžersu (WTA 57.). 2019.gada “French Open” uzvarētāja Bārtija savā dzimtenē labāko astoņniekā iekļuvusi trešo gadu pēc kārtas. Pērn viņa sasniedza pusfinālu.

Sezonas pirmais “Grand Slam” turnīrs speciālos “burbuļa” apstākļos norisināsies līdz svētdienai.