Meieram labs sniegums sakāvē pret “Khimki”, Kuksiksam “auksta” roka no distances

26/12/2017 23:10

Šodien spēli VTB Vienotās līgas spēlē aizvadīja Mārtiņš Meiers, bet viņa pārstāvētā Krasnojarskas “Enisey” izbraukumā ar rezultātu 62:92 (11:20, 16:26, 21:26, 14:20) atzina spēcīgā Maskavas apgabala “Khimki” pārākumu.

Meiers laukumā pavadīja 18 minūtes, kuru laikā izcēlās ar 12 punktiem (3/5 2p, 6/6 s.m.) un trīs atlēkošajām bumbām. Tāpat viņa kontā rezultatīva un pārķērta piespēle, kā arī viens bloķēts pretinieku metiens, divas kļūdas un sešas izprovocētas piezīmes.

Latvietis bija rezultatīvākais spēlētājs savā komandā, nopelnot arī 15 efektivitātes punktus.

Kā zināms, tad Meiers iepriekš pārstāvēja citu VTB līgas klubu Kazaņas “Unics”, kuras sastāvā nespēja tā arī nespēja nostiprināties. “Unics” kreklā šosezon viņš laukumā izgāja tikai divos mačos, kuros vidēji 5,5 minūšu laikā izcēlās ar diviem punktiem.

Tas gan skaidrojams ar turnīra nolikumu. Proti, Krievijas komandām VTB līgā ir nosacījums, ka spēlei jābūt pieteiktiem vismaz pieciem spēlētājiem ar Krievijas pasi, bet komandā bija astoņi viesspēlētāji un Meiers neizturēja konkurenci.

Kamēr ULEB Eirokausā viņš sešās spēlēs laukumā bija vidēji sešas minūtes, gūstot divus punktus.

VTB līgas līdere ar desmit uzvarām tikpat spēlēs ir Maskavas CSKA, kamēr “Khimki” ar sešiem panākumiem deviņos mačos ir piektā, bet “Enisey” ar divām uzvarām astoņās spēlēs atrodas desmitajā vietā.

Savukārt pēdējo vietu 13 komandu konkurencē ar vienu uzvaru astoņos mačos ieņem Latvijas čempioni “VEF Rīga”.

Tāpat spēli Itālijas čempionātā aizvadīja Rihards Kuksiks, bet viņa pārstāvētā Pezāro “Victoria Libertas” viesos cieta sagrāvi ar rezultātu 73:92 (17:15, 15:21, 13:23, 28:31) pret “Cantu” vienību.

Kuksiks laukumā pavadīja 24 minūtes, bet viņam negāja ar metieniem no distances – viņš realizēja tikai vienu no deviņiem tālmetieniem un aizmeta garām abus soda metienus. Toties viņa kontā sešas atlēkušās bumbas, izdarīta rezultatīva piespēle, kā arī divas piezīmes.