Meieram piecas piezīmes “Enisey” uzvarā Ņižņijnovgorodā, Valeiko sakāve Saratovā

15/04/2018 20:22

ļoti svarīgu un negaidītu panākumu VTB Venotās līgas mačā izcīnījusi basketbolista Mārtiņa Meiera pārstāvētā Krasnojarskas “Enisey”, kas viesos ar 85:79 apspēlēja play-off zonā esošo “Nizhny Novgorod” (7-13).

Pamatus uzvarai Sibīrijas komanda ielika pirmajā ceturtdaļā, kurā “Enisey” guva divreiz vairāk punktu nekā pretinieki – 26:13. Līdz puslaika beigām gan “Niznhy Novgorod” izdevās atspēlēt vairāk nekā pusi no iekrātā deficīta, pārtraukumā “Enisey” dodoties vien ar sešu punktu pārsvaru.

Tomēr “Nizhny Novgorod” nevienu reizi tā arī neizdevās atspēlēties, kaut gan mājinieki brīžiem tika viena vai divu punktu attālumā. Uzvarētājiem ar 23 punktiem un septiņām atlēkušām bumbām izcēlās amerikānis Zabijans Dauels.

Mārtiņš Meiers laukumā pavadīja 16:47 minūtes, izceļoties ar četriem punktiem (1/3 2p., 2/2 s.m.), savācot četras bumbas zem groziem, pieļaujot piecas kļūdas, kā arī savācot piecus noteikumu pārkāpumus.

Uzvara ļauj “Enisey” (5-14) turpināt reāli cīnīties par iekļūšanu līgas izslēgšanas spēlēs.

Citā mačā ļoti sliktu otro puslaiku (32:51) aizvadīja trenera asistenta Edmunda Valeiko pārstāvētā Baltkrievijas čempione Minskas “Tsmoki” (7-14), kas izbraukumā ar 82:104 kapitulēja šosezon atzīstami spēlējošajai Saratovas “Avtodor” (10-9).

Teju pusi no mājinieku gūtajiem punktiem var pierakstīt Brendena Freizera (25) un Klārka Koti (24) rēķinā.

Visbeidzot turnīra vicelīdere Kazaņas “Unics” atspēlēja pēc pirmā puslaika iekrāto 12 punktu deficītu (41:53) un ar 90:75 pārspēja Astanas “Tigers” (6-15), izcīnot 18. panākumu aizvadītajās 20 spēlēs.