Meieram uzvaras grozs VTB līgas spēlē pret Mejera pārstāvēto “Parma”

17/12/2020 23:42
Mārtiņš Meiers

VTB līga

Latvijas basketbola izlases spēlētājs Mārtiņš Meiers ceturtdien VTB Vienotās līgas spēlē guva uzvaras grozu, palīdzot viņa un Ojāra Siliņa pārstāvētajai Nursultanas “Astana” uzvarēt Permas “Parma”, kuras rindās spēlēja Mareks Mejeris.

“Astana” viesos ar 84:83 (16:24, 35:23, 19:20, 14:16) uzvarēja “Parma” komandu.

Uzvaras grozu guvušais Meiers laukumā pavadīja 31 minūti un 22 sekundes, kuru laikā izcēlās ar 14 punktiem, četrām atlēkušajām bumbām un trim rezultatīvām piespēlēm. Basketbolists grozā raidīja sešus no desmit divpunktu metieniem, kā arī realizēja abus “sodiņus”.

Tāpat centra spēlētājs pa reizei pārtvēra un arī bloķēja bumbu, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja vienu personīgo piezīmi, pretiniekus izprovocēja uz trim pārkāpumiem un spēli noslēdza ar 18 efektivitātes koeficienta punktiem, kas bija trešais labākais rādītājs komandā.

Tieši Meiers 50 sekundes līdz spēles beigām realizēja divpunktu metienu, tobrīd panākot 84:80. Eigirds Žukausks pēcāk no tālienes trīs punktus atguva, taču uzvaru svinēja “Astana”.

Siliņš “Astana” rindās nospēlēja 30 minūtes un 29 sekundes, to laikā izceļoties ar 12 punktiem, četrām bumbām zem groziem un divām rezultatīvām piespēlēm. Latviešu basketbolists iemeta vienu no diviem divpunktu un trīs no astoņiem trīspunktu metieniem, kā arī bija nekļūdīgs vienīgajā piegājienā no soda metienu līnijas.

Tāpat Siliņš pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja trīs personīgās piezīmes, tikpat reizes pretiniekus izprovocēja uz pārkāpumu un nopelnīja 11 efektivitātes koeficienta punktus.

“Parma” komandā Mejeris nospēlēja 32 ar pusi minūtes, kurās guva deviņus punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, trīsreiz rezultatīvi piespēlēja, kā arī divreiz pārtvēra bumbu. Viņš iemeta trīs no sešiem divpunktu un vienu no diviem trīspunktu metieniem, kamēr abi “sodiņi” lidoja garā grozam.

Mejeris arī reizi bloķēja pretinieka metienu, nopelnīja vienu personīgo piezīmi, izprovocēja trīs noteikumu pārkāpumus un spēli noslēdza ar 17 efektivitātes koeficienta punktiem kas bija dalīts otrais labākais sniegums komandā.

Uzvarētāju labā Džeramaija Hils iemeta 21 punktu un iekrāja piecas rezultatīvas piespēles, kamēr “Parma” vienībā 15 punktus un sešas piespēles nopelnīja Adas Juškevičs, bet vēl 15 punktus, piecas bumbas zem groziem un tikpat rezultatīvas piespēles iekrāja arī Lorenso Viljamss.

Permas vienība ar četrām uzvarām astoņos mačos ieņem septīto vietu, kamēr “Astana” ar trim panākumiem deviņos dueļos atrodama trīs pozīcijas zemāk.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Otro sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda.

2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Khimki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.

Polija

Latvijas izlases basketbolisti Jānis Bērziņš un Rolands Freimanis Polijas čempionāta spēlē kopā guva 30 punktus, taču ar to nebija pietiekami Zelonas Guras “Stelmet Enea” uzvarai savā laukumā.

Zelonas Guras komanda mājās ar 80:84 (24:19, 20:25, 19:21, 17:19) piekāpās Vroclavas “Slask”.

Bērziņš, kurš maču uzsāka pamatsastāvā, laukumā pavadītajās 19 minūtēs un 48 sekundēs guva 16 punktus, iemetot visus trīs divpunktu un divus no pieciem trīspunktu metieniem, kā arī četrus no pieciem soda metieniem. Viņa kontā arī izcīnītas septiņas bumbas zem groziem, pa vienai pārtvertai bumbai un kļūdai, trīs izprovocētas piezīmes un pāragri beigta spēle piecu personisko piezīmju dēļ, kā arī otrs labākais lietderības koeficients komandā 19.

Tikmēr viņa komandas biedrs Freimanis laukumā pavadīja 23 minūtes un 16 sekundes, to laikā izceļoties ar 14 punktiem un četrām izcīnītām bumbām zem groziem. Basketbolists grozā raidīja trīs no sešiem divpunktu un divus no sešiem trīspunktu metieniem, kā arī realizēja abus soda metienus.

Viņa rēķinā arī viena rezultatīva piespēle, viena kļūda, kā arī pa trim personiskajām piezīmēm un izprovocētiem pārkāpumiem. Freimanis spēli noslēdza ar lietderības koeficientu 11.

Arī Gabriels Lundbergs mājinieku labā guva 16 punktus, bet 15 punkti Džefrijam Groselam, kamēr uzvarētāju rindās ar 20 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Ivans Ramljaks.

Roberta Stumbra pārstāvētā Radomas “HydroTruck” viesos piekāpās Gdaņskas “Polpharma Starogard” ar 85:93 (21:24, 24:19, 14:26, 26:24).

Stumbris, kurš maču uzsāka pamatsastāvā, laukumā pavadītajās 22 minūtēs un 22 sekundēs guva sešus punktus, iemetot trīs no pieciem divpunktu metieniem, kā arī grozam garām raidot visus četrus trīspunktu metienus. Viņa kontā arī piecas izcīnītas bumbas zem groziem, piecas kļūdas, viena pārķerta bumba, divi bloķēti metieni, četras personiskās piezīmes, kā arī lietderības koeficients trīs.

Rezultatīvākais Radomas vienībā ar 24 punktiem bija Džebārijs Haindss, kuram arī pa astoņām rezultatīvām piespēlēm un izprovocētiem pārkāpumiem pretiniekam. Mājinieku rindās 26 punkti un sešas atlēkušās bumbas Trevonam Alenam.

Ar 14 uzvarām 16 spēlēs Zelonas Guras komanda Polijas čempionātā joprojām ieņem pirmo vietu, Mārtiņa Laksas pārstāvētā Ļubļinas “Start” iekrājusi desmit panākumus 15 mačos un atrodas ceturtajā pozīcijā, kamēr Radomas “HydroTruck” ar bilanci 5-12 ir 14.vietā 16 komandu vidū.

Polijas čempionātā šogad startē 16 klubi.

Spānija

Artūrs Žagars Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē laukumā pabija neilgu laiku un punktus neguva, taču viņa pārstāvētā Badalonas “Joventut” izbraukumā izcīnīja uzvaru.

Badalonas “Joventut” viesos ar 87:83 (21:17, 19:15, 15:27, 32:24) uzvarēja Santjago de Kompostelas “Monbus Obradoiro”.

Latviešu basketbolists laukumā pavadīja trīs minūtes un 27 sekundes, kuru laikā punktus neguva, grozam garām raidot vienīgo divpunktu metienu. Viņš izprovocēja vienu personisko piezīmi pretiniekam, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un maču noslēdza ar lietderības koeficientu viens.

Rezultatīvākais viesu vienībā ar 20 punktiem bija Pau Rivass, kura kontā arī sešas rezultatīvas piespēles.

Mājiniekiem Kasiuss Robertsons sakrāja 14 punktus.

Spēles beigās mājinieki bija vadībā ar 83:76, taču viesi guva mača pēdējos 11 punktus.

Komandas Covid-19 dēļ ACB turnīrā aizvadījušas dažādu spēļu skaitu. Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona” ar 11 panākumiem 14 mačos ieņem trešo vietu, Artūra Kuruca Vitorijas “TD Systems Baskonia” komanda ar desmit uzvarām ir ceturtā, Artūra Žagara pārstāvētā Badalonas “Joventut” uzvarējusi deviņās no 13 spēlēm un ir piektā, bet Rinalda Mālmaņa Mursijas UCAM ar septiņiem panākumiem 13 dueļos ieņem devīto vietu starp 19 komandām.

Iepriekšējā sezonā par ACB čempioni tika kronēta Vitorijas “Baskonia”, kas miniturnīra finālmačā pārspēja “Barcelona” komandu.