Meiers rezultatīvākais savā komandā Vienotās līgas mačā

26/12/2020 15:50
Mārtiņš Meiers

Latvijas basketbolisti Mārtiņš Meiers un Ojārs Siliņš sestdien guva attiecīgi 17 un četrus punktus Vienotās līgas spēlē, viņu pārstāvētajai “Astana” komandai ciešot zaudējumu. Citā spēlē rezultatīvu sniegumu demonstrēja arī Dairis Bertāns, Jānis Timma un Mareks Mejeris.

“Astana” savā laukumā ar rezultātu 70:77 (9:17, 22:16, 12:30, 27:14) atzina Sanktpēterburgas “Zenit” pārākumu. “Astana” pirms spēles pēdējām desmit minūtēm bija iedzinējos ar 43:63, taču ceturto ceturksni sāka ar izrāvienu 16:0. Turpinājumā gan atspēlēties neizdevās un tika piedzīvots zaudējums.

Meiers laukumā pavadīja 19 minūtes un 47 sekundes, grozā raidot sešus no deviņiem divpunktu metieniem un piecus no septiņiem soda metieniem. Viņš arī izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, vienu reizi kļūdījās, bloķēja vienu metienu, četras reizes pārkāpa noteikumus un izprovocēja četras piezīmes. Meiers bija ne tikai rezultatīvākais mājinieku rindās, bet arī iekrāja labāko +/- rādītāju (+9) un bija produktīvākais spēlētājs vienībā (19 efektivitātes koeficienta punkti).

Tikmēr Siliņš 17 minūtēs un 40 sekundēs realizēja savu vienīgo divpunktu metienu un abus “sodiņus”, bet netrāpīja divus tālmetienus. Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, divreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra vienu bumbu, piecreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un tika pie pieciem efektivitātes koeficienta punktiem.

Uzvarētājiem ar 19 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām atzīmējās Vils Tomass, bet 18 punkti bija Artūram Gudaitim. Savukārt Bertāns guva 13 punktus un Timma pievienoja deviņus, kamēr viņu pārstāvētā Maskavas apgabala “Khimki” savā laukumā ar rezultātu 103:83 (27:23, 34:25, 18:20, 18:20) pieveica Permas “Parma”, kuras rindās ar 12 punktiem atzīmējās Mareks Mejeris.

Bertāns spēlēja 19 minūtes un 52 sekundes, realizēdams abus divus divpunktu metienus un trīs no septiņiem tālmetieniem. Rūjienieša kontā arī viena rezultatīva piespēle, viena kļūda, trīs piezīmes, viens izprovocēts noteikumu pārkāpums un deviņi efektivitātes koeficienta punkti.

Timma 14 minūšu un desmit sekunžu laikā grozā raidīja trīs no sešiem metieniem aiz perimetra. Viņš arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, trīsreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra vienu bumbu, pa reizei pārkāpa noteikumus un izprovocēja piezīmi, kā arī iekrāja desmit efektivitātes koeficienta punktus.

Mejeris nospēlētajās 29 minūtēs un 27 sekundēs realizēja piecus no astoņiem divpunktu metieniem un divus no četriem “sodiņiem”, bet netrāpīja vienīgo tālmetienu. Viņa rēķinā bija arī divas atlēkušās bumbas, divas kļūdas, divas pārtvertas bumbas, viens bloķēts metiens, divas piezīmes, trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi un deviņi efektivitātes koeficienta punkti.

Maskaviešiem ar 28 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm izcēlās Aleksejs Šveds, bet 19 punkti bija Devinam Bukeram. Viesiem 24 punktus sarūpēja Roberts Džonsons. Citā spēlē Jānis Strēlnieks palika ārpus pieteikuma, bet viņa pārstāvētā Maskavas CSKA izbraukumā ar rezultātu 83:76 (18:17, 22:24, 18:16, 25:19) uzveica Kazaņas “Unics”.

CSKA komandā ar 22 punktiem rezultatīvākais bija Maiks Džeimss, bet 18 punktus un 12 atlēkušās bumbas iekrāja Tornike Šengelija. Mājiniekus no zaudējuma neglāba Īzaka Kenāna 36 punkti.

CSKA ar astoņām uzvarām desmit spēlēs ieņem trešo vietu, “Khimki” ar četriem panākumiem deviņos dueļos ir astotie, “Parma” ar četrām uzvarām desmit cīņās ir devītā, bet “Astana” ar trim panākumiem desmit mačos ieņem desmito pozīciju.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Otro sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda. 2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Khimki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.