Meiers tuvu “double-double” uzvarētā Polijas finālsērijas trešajā spēlē

22/05/2022 23:45
Mārtiņš Meiers

Polija

Latvijas basketbola izlases centra spēlētājs Mārtiņš Meiers svētdien Polijas čempionāta finālsērijas trešajā spēlē guva astoņus punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, viņa pārstāvētajai Vroclavas “Šlask” komandai svinot uzvaru. “Šlask” viesos ar rezultātu 81:74 (26:17, 20:22, 14:22, 21:13) uzveica Varšavas “Legia” un sērijā līdz četrām uzvarām panāca 2-1.

Meiers svētdien spēlēja 18 minūtes un 43 sekundes, grozā raidot četrus no septiņiem divpunktu metieniem. Viņa kontā bez desmit bumbām zem groziem bija arī viena rezultatīva piespēle, viens bloķēts metiens, divas piezīmes, trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi un 17 efektivitātes koeficienta punkti, kas bija otrs labākais rādītājs komandā.

Uzvarētājiem 21 punktu guva Aleksandrs Dzjeva, bet pretiniekiem 20 punkti bija Robertam Džonsonam. Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva Lielpolijas Ostruvas “Stal”, kas fināla sērijā ar 4-2 pieveica Rolanda Freimaņa un Jāņa Bērziņa pārstāvēto Zelonas Guras “Stelmet Enea”. Vroclavas vienība finišēja trešā.

Grieķija

Latvijas basketbolists Jānis Bērziņš svētdien guva septiņus punktus Grieķijas čempionāta “play-off” pirmajā spēlē un sekmēja “Larisa” komandas uzvaru. “Larisa” viesos ar rezultātu 71:63 (19:28, 12:8, 19:17, 21:10) pārspēja Rodas “Kolossos” un ceturtdaļfināla sērijā līdz divām uzvarām panāca 1-0.

Bērziņš laukumā pavadīja 22 minūtes un 35 sekundes, grozā raidot abus divus divpunktu metienus un vienu no trīs “trejačiem”. Tāpat viņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas bumbas, divreiz pārkāpa noteikumus un izprovocēja vienu piezīmi. Uzvarētājiem ar 20 punktiem rezultatīvākais bija Stefans Mūdijs, bet 16 punkti un 11 atlēkušās bumbas bija Usmanam Kraballi.

“Larisa” Grieķijas čempionātā ar 12 uzvarām 24 spēlēs ieņēma sesto vietu 13 komandu konkurencē. Sezonas pirmo pusi Bērziņš aizvadīja Spānijas augstākās līgas (ACB) komandā Manrezas “Baxi”.