Meieram un Raimo droša uzvara FIBA Eiropas kausā, Pasečņikam panākums Francijā

18/01/2023 21:40
Mārtiņš Meiers

FIBA Eiropas kauss

Latvijas basketbolistu Mārtiņa Meiera un Zigmāra Raimo pārstāvētā Igaunijas vienība Tallinas “Kalev”/”Cramo” trešdien FIBA Eiropas kausa spēlē tika pie panākuma. Otrā posma K grupas mačā Tallinas vienība savā laukumā ar rezultātu 90:78 (22:16, 19:14, 20:15, 29:33) uzvarēja Krailsheimas “Hakro Merlins”.

Meiers laukumā bija 20 minūtes un 26 sekundes, kuru laikā guva sešus punktus, realizējot trīs no sešiem divu punktu metieniem. Viņš arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, tika pie vienas rezultatīvas piespēles, nopelnīja trīs piezīmes, pieļāva trīs kļūdas, pārtvēra vienu pretinieku piespēli, sakrāja +/- rādītāju +2 un efektivitātes koeficientu seši.

Tikmēr Raimo uz laukuma bija 15 minūtes un 59 sekundes un garām grozam meta divus metienus divu punktu vērtībā un vienu tālmetienu, noslēdzot maču bez gūtiem punktiem. Viņš atzīmējās statistikā ar trīs rezultatīvām piespēlēm, divām piezīmēm, divām pārtvertām piespēlēm, +/- rādītāju +8 un efektivitātes koeficientu divi. Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 20 gūtajiem punktiem bija Arturs Konocuks, bet viesu komandā ar 14 punktiem izcēlās Edons Makshuni.

K grupā Hertogenbosas “Heroes Den Bosch”, kuras rindās spēlē Verners Kohs, ar vienu uzvaru un divām neveiksmēm ieņem otro vietu, kamēr Tallinas vienība ar tādu pašu bilanci ir par vienu vietu zemāk.

Pēc pamatturnīra pirmā posma apakšgrupu pirmo divu vietu ieguvējas iekļuva otrajā posmā, kur 16 komandas ir sadalītas četrās apakšgrupās, aizvadot vēl vienu apļa turnīru ar spēlēm savā laukumā un izbraukumā. Otrā posma apakšgrupu pirmo divu vietu ieguvējas iekļūs ceturtdaļfinālā. FIBA Eiropas kauss ir rangā ceturtais turnīrs Vecajā kontinentā.

ULEB Eirokauss

Andreja Gražuļa pārstāvētā Itālijas komanda Trento “Dolomiti Energia” trešdien ULEB Eirokausa mačā piedzīvoja neveiksmi. Trento vienība savā laukumā ar rezultātu 70:84 (24:20, 18:20, 14:22, 14:22) piekāpās Londonas “Lions”.

Latvijas basketbolists laukumā bija precīzi 20 minūtes, kuru laikā grozā meta vienu no trijiem tālmetieniem un tika pie trīs punktiem. Viņš arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, sakrāja četras personīgās piezīmes, izprovocēja vienu pretinieku sodu un noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu -4. Mājiniekus no neveiksmes neglāba Derions Etkinss un Mateo Spanjolo, kuri guva pa 13 punktiem, bet viesu komandā Sems Dekers guva 23 punktus un izcīnīja desmit bumbas zem groziem, sakrājot “double-double”.

Trento komanda ar divām uzvarām 11 spēlēs B apakšgrupā ierindojas devītajā pozīcijā, kamēr Londonas vienība ar pieciem panākumiem un sešām neveiksmēm atrodas septītajā vietā. ULEB Eirokausa pamatturnīrā 20 komandas sadalītas divās grupās pa desmit vienībām katrā. Izslēgšanas turnīrā, kas sāksies no astotdaļfināla, iekļūs katras grupas astoņas labākās komandas.

Pagājušajā sezonā par čempioniem kļuva Boloņas “Virtus” basketbolisti, kuri finālā pārspēja “Bursaspor”.

Francija

Anžeja Pasečņika pārstāvētā Levaluā Perē “Metropolitans 92” trešdien Francijas čempionāta spēlē izcīnīja panākumu. “Metropolitans 92” izbraukumā ar rezultātu 83:82 (30:21, 22:10, 16:30, 15:21) uzvarēja “Fos-sur-Mer” vienību.

Pasečņiks spēlēja 12 minūtes un septiņas sekundes, kuru laikā, realizējot divus no četriem divu punktu metieniem, guva četrus punktus. Viņš arī izcīnīja divas bumbas zem groziem, sakrāja četras personīgās piezīmes, pieļāva divas kļūdas un noslēdza maču ar +/- rādītāju +9 un efektivitātes koeficientu viens.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 24 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm bija Džastins Džeimss, kamēr otrā komandā Garlons Grīns izcēlās ar 19 gūtajiem punktiem.

Levaluā Perē “Metropolitans 92” ar 14 uzvarām 18 spēlēs turnīra tabulā ieņem otro vietu, bet Rodiona Kuruca pārstāvētā “Strasbourg”, kuru vada Latvijas izlases galvenais treneris Luka Banki, ar astoņiem panākumiem 17 mačos ierindojas 11. pozīcijā starp 18 Francijas čempionāta komandām