Meiers: Vienmēr raušos spēlēt izlasē, jo man tas ir liels gods

Mārtiņš Meiers, soprtazinas.com
Mārtiņš Meiers | Foto: FIBA

Latvijas basketbola izlases spēlētājam Mārtiņam Meieram vienmēr ir liels gods pārstāvēt valstsvienību, intervijā portālam “Sportazinas” sacīja centra pozīcijas spēlētājs.

Pirmdien Latvijas vīriešu valstsvienība aizvadīja pirmo treniņu, gatavojoties 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmā posma spēlēm ar Bosnijas un Hercegovinas (21. februārī plkst.19:30 “Arēnā Rīga”) un Bulgārijas (24. februārī Botevgradā) izlasēm.

Uz izlasi izsaukts arī Melnkalnes kluba Podgoricas “Budučnost VOLI” centrs Meiers, kurš atklāja, ka pirmajā treniņā centies aprast ar jaunajām bumbām.

“Ir jaunas bumbas un kad paņēmu šo bumbu rokās, konstatēju, ka nevar ne padriblēt, ne normāli uzmest pa grozu. Palikām pēc treniņa [ar Mareku Mejeri], lai labāk sajustu bumbu. Domāju, ka pieradu, jo uzreiz pirksti “palika labāki”. Iepriekšējās bumbas bjia mazliet plastmasīgas, bet šīs ir citādākas – man viņas īpaši nepatīk, bet varbūt viņas ir tādas tāpēc, ka vēl jaunas un jāiespēlē. Labāk jau sākt ar tām “sūdīgākājām” un pēc tam cerēt, ka spēlē būs labāk. Tā ir tikai maza nianse.”

“Pirmais treniņš bija kā iepazīšanās un ļoti mierīgs. Galvenās kombinācijas izgājām mazliet cauri, bet vakarā atkal strādāsim,” kopā sanākšanu ar komandu raksturoja Mārtiņš, kurš vienmēr vēlējies doties uz izlasi.

“Protams, izlasē vienmēr esmu spēlējis ar visu sirdi un ir labas sajūtas, jo nav sanācis ilgāku laiku pabūt mājās. Nebija pirmais “breiks” kādu laiku bijis, tādēļ patīkami tagad atbraukt.”

“Spēlēt izlasē man ir liels gods un vienmēr raušos uz valstsvienību, kad būs iespējams. Man tas ir kaut kas īpašs, kad varu braukt uz izlasi un palīdzēt komandai uzvarēt, turklāt vēl īpašāk, ka varu spēlēt savu skatītāju priekšā. Atmosfēra mums vienmēr ir ļoti laba, jo ir liela enerģija. Forši, ka sezonas vidū var braukt uz Latviju, uzspēlēt pie saviem faniem un turklāt arī satikt ģimeni, vecākus,” komentēja Meiers.

Iepriekš vienā no intervijām izlases ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs izteicās, ka vairāki klubi iesaka basketbolistiem nebraukt uz izlasēm, lai negūtu traumas.

“Daudziem klubiem ir tā, ka viņi negrib, lai spēlētāji brauktu uz izlasi un cīnītos vairāk nekā vajadzētu. Tādējādi var rasties traumas un klubi ir ieintersēti, lai spēlētāji nebrauktu. Es domāju, ka ir jābrauc un jāatbalsta sava valsts un jācīnās. Nevar to tik daudz ietekmēt, jo mums ir līgumi ar klubiem, bet izlasē atalgojumu nesaņemam,” sacīja Meiers.

“Man problēmu nebija, jo mani noskatīja tieši izlases spēlēs. Klubs pateica, ka izlases jautājumā nejauksies iekšā un forši, ka varēju braukt, tas bija pozitīvs žests.”

Meiers raksturoja arī gaidāmos mačus. “Balkānu valstis spēlē ātru basketbolu un mums būs daudz jāskrien un jāpielāgojas. Vajadzēs izmest labus metienus, lai nebutu pārāk daudz ātrie uzbrukumi. Vajadzēs palīdzēt vienam otram un iemest vairāk punktus nekā pretinieki. Mums ir labi metēji komandā, taču būs jāpiestrādā arī pie aizsardzības.”

Meiers šosezon astoņās ULEB Eirokausa spēlēs pamatsastāvā izgājis vienā un vidēji sakrājis 6,6 punktus un 1,4 atlēkušās bumbas, savukārt Adrijas līgā viņam 17 spēlēs, no kurām neviena nav bijusi sākumsastāvā, vidēji 5,4 punkti un 2,5 bumbas zem groziem.

“Šī sezona ir diezgan pozitīva,” Meiers stāstīja par savu individuālo sniegumu. “Jau iepriekš runājām ar treneri, ka man būs citi uzdevumi nekā citus gadus. Statistikas un spēles laika ziņā šī varbūt nav tā mana labākā sezona, bet atvēlētajās minūtēs, manuprāt, esmu diezgan produktīvs. Man šī pieredze tikai noderēs nākotnē.”

“Man bieži vien sanācis spēlēt pret Balkānu valstīm, tādēļ šī kultūra man ir pazīstama,” iedzīvošanos Melnkalnē raksturoja Meiers. “Iepazinu šīs valsts iedzīvotājus – viņi ir ļoti sirsnīgi un basketbolā “iet iekšā” ar visu sirdi. Skatītāji vienmēr uz spēlēm ir ļoti kuplā skaitā un ir ļoti emocionāli Viņiem ir ļoti labi atbalstītāji. Uz ne tik labām komandām varbūt nav tik daudz līdzjutēju, bet kopumā vienmēr ir skaļi un fanu sektorā viņi lēkā bez krekliem. Kopumā ir ļoti patīkami.”

Meieram sezonas laikā nav izdevies pavērot mūsu basketbolistu spēles , taču statistikai viņš paseko līdzi. “Redzu, kā strādā Pasečņiks – viņš ir ļoti talantīgs. Man ļoti liels prieks par viņu, turklāt Anžejs ir ātri adaptējies. Viņa sniegums noteikti ies uz augšu. Man ir arī interesanti skatīties, kā Dāvis Bertāns, nomainot komandu, ir nomainījis savu lomu un kā treneris viņu izmanto. Prieks par mūsējiem , taču man mājās ir ģimene un negribās vēl pa naktīm celties, lai skatītos mačus. Man gan gribētos aizbraukt un paskatīties uz vietas. Gan jau paspēšu, jo tagad vēl pašam jāpaspēlē,” nosmēja basketbolists.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par