Meija un Pavlovs gūst vārtus, “Dinamo” izgāž trešo periodu un zaudē Helsinkos

22/10/2018 20:56

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” pirmdien viesos Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē ar 3:7 (1:1, 1:2, 1:4) piedzīvoja zaudējumu vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvētajai Helsinku “Jokerit”.

Vārtus “Dinamo” rindās guva Gints Meija, Vitālijs Pavlovs un Lauris Dārziņš, bet mājiniekiem ar precīziem metieniem izcēlās Alekss Grants, Džons Normans un Marko Antila, bet katrs ar diviem vārtu guvumiem izcēlās Niklass Jensens un Sakari Manninens. Kalniņš šajā spēlē palika rezervē, bet par “Dinamo” vārtos bija Kristers Gudļevskis.

Spēles sestajā minūtē “Jokerit” palika mazākumā skaitliskā sastāva pārkāpuma dēļ, ko izmantoja rīdzinieki. Vairākuma izskaņā vārtiem tuvojās Līnuss Videls, kurš veica piespēli vārtu priekšā, bet Meija pielika nūju, raidot ripu vārtos.

Tomēr pēc 14 sekundēm “Dinamo” mazākumā atstāja Sergejs Gimajevs, bet “Jokerit” vārtus guva divas sekundes pēc vairākuma beigām, ar precīzu metienu izceļoties Jensenam.

Spēles otrajā trešdaļā ilgāku laiku vārti netika gūti, taču 15.minūtē savu komandu vadībā izvirzīja Pavlovs, kurš to paveica pēc līgas rezultatīvākā hokejista Metjū Majones rezultatīvās piespēles.

“Jokerit” gan prata ne tikai izlīdzināt rezultātu, bet arī iegūt pārsvaru. Vispirms Grants ar precīzu metienu 18.minūtē panāca 2:2, tomēr Manninens nepilnas 40 sekundes pirms trešdaļas beigām izvirzīja Helsinku klubu vadībā.

Pēdējo trešdaļu “Dinamo” iesāka ar vienu vārtu deficītu, tomēr tā iesākās neveiksmīgāk, kā cerēts. Vispirms pie saviem vārtiem kļūdījās Gudļevskis, kurš laicīgi neatdeva piespēli un viņam tika atņemta ripa. Līdz ar to izveidojās bīstams moments pie viesu vārtiem, ko Normans spēja noslēgt rezultatīvi.

Tomēr vēl sarežģītāku situāciju rīdziniekiem padarīja Jensens, kurš ar precīzu plaukstas metienu vārtu augšējā stūrī panāca 5:2. Tas notika vairākumā, kad “Dinamo” bija skaitliskā sastāva pārkāpums. Nepilnas septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Dārziņš vienus vārtus atspēlēja, situāciju padarot nedaudz cerīgāku.

“Dinamo” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, kas gan pārvērtās pretējā efektā, jo ripu tukšos vārtos meta Antila. Ar to gan vēl spēle nebeidzās, jo “Dinamo” nonāca mazākumā un 13 sekundes pirms mača beigām vairākumu realizēja Manninens. Līdz ar to Rīgas komanda, neskatoties uz mača gaitā iegūtu pārsvaru, cita smagu zaudējumu.

Rīgas “Dinamo” šo izbraukumu iesāka ceturtdien, kad ar 3:2 pārspēja latviešu uzbrucēju Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas “Spartak”, bet nākamajā duelī sestdien ar 2:1 guva virsroku pār Maskavas apgabala “Vitjaz”.

Pirmais mačs pēc atgriešanās mājās būs piektdien pret spēcīgo Sanktpēterburgas SKA.

Vēl tikai ceturtdien Rīgas “Dinamo” papildinājās ar krievu aizsargu Artjomu Aļajevu, kurš kļuvis par komandas 13.leģionāru, bet pirms nedēļas vienībā oficiāli atgriezās kanādiešu uzbrucējs Koltons Gilīss, kurš Latvijas galvaspilsētas klubā spēlēja jau iepriekšējās divas sezonas, taču regulāri mocījās ar savainojumiem.

Latvijas komandā pašlaik savainoti ir aizsargi Uvis Balinskis un Kristaps Zīle, kā arī uzbrucējs Brendons Makmilens, kuri nav devušies izbraukumā.

Kopā ar Rīgas “Dinamo” komandu izbraukumā devušies trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 17 uzbrucēji. Izbraukumā devušies vārtsargi – Kristers Gudļevskis, Timurs Biļalovs un Maksims Tretjaks, aizsargi – Nerijus Ališausks, Kristaps Sotnieks, Sergejs Gimajevs, Roberts Kaļķis, Metjū Majone, Roberts Mamčics, Dmitrijs Šuļenins un Marks Entonijs Zaneti, kā arī uzbrucēji – Oskars Batņa, Daniels Bērziņš, Kevins Klārks, Lauris Dārziņš, Mārtiņš Dzierkals, Andris Džeriņš, Emīls Ģēģeris, Koltons Gilīss, Roberts Lipsbergs, Rihards Marenis, Gints Meija, Matiass Mitinens, Vitālijs Pavlovs, Frenks Razgals, Miķelis Rēdlihs, Gunārs Skvorcovs un Līnuss Videls.

Rīgas “Dinamo” oktobrī ir piedzīvojusi kopumā četras izmaiņas sastāvā, jo no komandas vēl mēneša pirmajā dienā tika atskaitīts aizsargs Keids Feirčailds, savukārt vēlāk pievienojās pašmāju uzbrucējs Rihards Marenis, kurš rīdzinieku rindās centās iekļūt jau pirms sezonas sākuma.

Rīgas “Dinamo” šosezon KHL čempionātā 21 spēlē ir izcīnījusi deviņas uzvaras, ar 19 punktiem ieņemot astoto vietu Rietumu konferencē. Savukārt “Jokerit” ar 31 punktu 19 mačos šajā konferencē ir otrā.

Abas komandas KHL savā starpā tikušās 21 reizi, rīdziniekiem izcīnot 12 uzvaras, no kurām desmit gūtas pamatlaikā.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu, kas rīdziniekiem bija neveiksmīgākā kluba vēsturē, sastāvā notikušas ļoti būtiskas izmaiņas, jo pirmo reizi vienības vēsturē tās sastāvā pašlaik ir 13 leģionāri. Pilnībā nomainījusies vārtsargu līnija, kā arī ierindā palikuši vien trīs aizsargi no iepriekšējās sezonas.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 25 komandas – 12 Rietumu un 13 Austrumu konferencē.

Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm, kas ir jauns līgas rekords, jo līdz šim vairāk par 60 spēlēm sezonā vienai vienībai nav bijis.

Rīdzinieki regulārajā turnīrā pa četrām reizēm tiksies ar Helsinku “Jokerit”, Sanktpēterburgas SKA, Maskavas “Dinamo”, Maskavas “Spartak” un Čerepovecas “Severstaļ” komandām, kuras tāpat kā Latvijas klubs spēlē Bobrova divīzijā. Četras spēles tiks aizvadītas arī pret principiālo sāncensi Minskas “Dinamo”, kā arī Bratislavas “Slovan”, bet ar pārējiem klubiem būs jāmērojas spēkiem pa divām reizēm.

Rīgas “Dinamo” aizvadītajā sezonā ceturto gadu pēc kārtas nespēja iekļūt izslēgšanas turnīrā, paliekot pirmspēdējā vietā visā līgā.

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā, bet tagad četrus gadus “Dinamo” palikusi bez izslēgšanas turnīra.