Meinartam 14 punkti noslēdzošajā jaunatnes Eirolīgas kvalifikācijas spēlē

27/03/2022 15:57
Frederiks Meinarts

Latvijas basketbolists Frederiks Meinarts svētdien guva 14 punktus “Adidas Next Generation” turnīra jeb jaunatnes Eirolīgas kvalifikācijas noslēdzošajā spēlē, kamēr Pēteris Pinnis citā spēlē iemeta trīs punktus. Meinarta šajā turnīrā pārstāvētā Tbilisi ZPA komanda cīņā par piekto vietu ar 59:73 atzina Helsinku basketbola akadēmijas pārākumu.

Meinarts 21 minūtē un 23 sekundēs realizēja piecus no deviņiem divpunktu metieniem un četrus no astoņiem soda metieniem, bet netrāpīja vienīgo “trejaci”. Viņš arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, pieļāva divas kļūdas, bloķēja divus metienus, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja septiņas piezīmes un sakrāja 15 efektivitātes koeficienta punktus.

Savukārt Piņņa šajā turnīrā pārstāvētā “Patras” duelī par trešo vietu ar rezultātu 88:68 uzvarēja “Barcelona” kluba jauniešus. Pinnis spēlēja 16 minūtes un vienu sekundi, grozā raidot vienu no diviem divpunktu metieniem un savu vienīgo “sodiņu”. Vēl viņš izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva vienu kļūdu, bloķēja divus metienus, tika pie trīs piezīmēm un viena izprovocēta noteikumu pārkāpuma, kā arī astoņiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Meinarts Latvijā pārstāv “Liepājas” komandu, bet Pinnis spēlē “VEF Rīga”/RSU vienībā. Šajā turnīrā Meinarts bija Zazas Pačulijas akadēmijas vienības sastāvā, bet Pinnis tika iekļauts komandā, kuras komplektēšanā piedalījās Vasilis Spanulis. 2016.gadā par turnīra čempionu “Barcelona” komandas rindās kļuva Latvijas basketbolists Rodions Kurucs.