Mejera astoņi punkti neglābj “Parma” no zaudējuma, Šmitam panākums

14/11/2020 23:42
Mareks Mejeris

VTB Vienotā līga

Latviešu basketbolists Mareks Mejeris sestdien VTB Vienotās līgas spēlē guva astoņus punktus, bet tas neglāba viņa pārstāvēto komandu Permas “Parma” no zaudējuma viesos, kamēr Rolands Freimanis guva 15 punktus Zelonas Guras “Stelmet Enea” panākumā savā laukumā.

“Parma” izbraukumā ar 73:88 (15:20, 13:22, 24:18, 21:28) piekāpās “Nizhny Novgorod”.

Mejeris laukumā pavadīja 18 minūtes un septiņas sekundes, kuru laikā grozā raidīja trīs no četriem divpunktu metieniem, kā arī abus soda metienus. Tāpat Mejeris iekrāja pa vienai atlēkušajai bumbai un rezultatīvai piespēlei, pa divām reizēm pārtvēra bumbu un pieļāva kļūdu, nopelnīja četras personiskās piezīmes un spēli noslēdza ar deviņiem efektivitātes koeficienta punktiem.

“Parma” komandā rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Roberts Džonsons, bet otrā laukuma pusē 19 punkti Keisijam Šeperdam.

“Parma” ar diviem panākumiem četrās spēlēs VTB līgā ieņem septīto vietu, bet “Nizhny Novgorod” ar trim panākumiem tikpat dueļos ir trešajā pozīcijā.

Citā spēlē Zelonas Guras “Stelmet Enea” tika pie panākuma savā laiukumā pār Kazaņas “Unics’ – 92:86 (25:18, 21:17, 20:24, 26:27).

Freimanis laukumā pavadīja 18 minūtes un septiņas sekundes, kuru laikā grozā raidīja vienu no diviem divpunktu un trīs no pieciem trīspunktu metieniem, kā arī visus četrus soda metienus. Tāpat Freimanis iekrāja četras atlēkušās bumbas un vienu bloķētu metienu. Viņam arī divas kļūdas un pāragri beigta spēle piecu personisko piezīmju dēļ. Spēli latviešu basketbolists noslēdza ar efektivitātes koeficientu 16.

Tikmēr otrs poļu kluba latviešu spēlētājs Jānis Bērziņš punktus laukumā pavadītajās 25 minūtēs un 38 sekundēs neguva, grozam garām raidot vienīgo divpunktu un visus trīs trīspunktu metienus. Tāpat Bērziņš iekrāja četras atlēkušās bumbas, vienu personisko piezīmi un divas izprovocētas piezīmes pretiniekiem. Par spīti tam, ka punktus gūt neizdevās, pēli latviešu basketbolists noslēdza ar labāko spēlē +/- rādītāju 15, otro vietu šajā rādītājā komandā ieņemot Freimanim.

Mājiniekiem 32 punktus guva Ife Lundbergs, kuram arī piecas rezultatīvas piespēles. Viesiem 22 punkti, piecas atlēkušās bumbas un septiņi izprovocēti pārkāpumi Okaram Vaitam.

“Stelmet Enea” ar diviem panākumiem septiņos dueļos ir desmitajā pozīcijā 13 komandu konkurencē, bet Kazaņas klubs ar bilanci 2-2 ir sestais.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas.

2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Khimki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.

Spānija

Latvijas basketbolists Rolands Šmits sestdien guva piecus punktus Spānijas augstākās līgas (ACB) mačā, pieliekot roku “Barcelona” komandas uzvarai savā laukumā.

“Barcelona” mājās ar 82:53 (23:9, 23:13, 18:18, 18:13) uzvarēja Seviljas “Real Betis”.

Šmits laukumā devās sākumsastāvā un tur pabija 15 minūtes un 58 sekundes, kuru laikā grozā raidīja divus no trim divpunktu un vienīgo soda metienu, kamēr garām grozam lidoja vienīgais trīspunktu metiens.

Tāpat viņš izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva trīs kļūdas, reizi pārķēra bumbu, nopelnīja trīs personiskās piezīmes, izprovocēja vienu noteikumu pārkāpumu un spēli noslēdza ar +/- rādītāju 19, kā arī lietderības koeficientu seši.

Rezultatīvākais Barselonas vienībā ar 18 punktiem bija Nikola Mirotičs, kura rēķinā 18 punkti un septiņas atlēkušās bumbas. Pretiniekiem Džeimsam Feldeinam 14 punkti un piecas bumbas zem groziem.

Komandas Covid-19 dēļ ACB turnīrā aizvadījušas dažādu spēļu skaitu. “Barcelona” ar astoņiem panākumiem desmit mačos ieņem otro vietu.

Iepriekšējā sezonā par ACB čempioni tika kronēta Vitorijas “Baskonia”, kas miniturnīra finālmačā pārspēja “Barcelona” komandu.