Mejera pārstāvētā “Parma” neļaus Maksvītim šosezon pārņemt Lietuvas izlases grožus

Mareka Mejera pārstāvētais Krievijas klubs Permas “Parma” šosezon liegs Kazim Maksvītim pārņemt Lietuvas basketbola izlases grožus, ziņo vienība.

Lietuvas Basketbola federācija (LKF) septembrī uzsāka vīriešu izlases galvenā trenera meklējumus, kā pirmo uzrunājot tieši Maksvīti. Taču “Parma” komanda ir ieinteresēta, lai 42 gadus vecais speciālists koncentrētos darbam klubā.

“LKF piedāvājums mums ir patīkams, taču negaidīts. Mēs kārtējo reizi pārliecinājāmies, ka esam izvēlējušies augsti kvalificētu un pieprasītu speciālistu. Šovasar, kad viņu nolīgām, mūsu galvenais uzstādījums bija, ka darbs pilnībā tiks veltīts klubam. Saprotam Maksvīša vēlmi palīdzēt izlasei, taču tas nebūtu viegli, ņemot vērā smago sezonu Vienotajā līgā. Neviens klubs nevar atļauties strādāt ar treneri, kurš vienlaicīgi ir “divās frontēs”. Esam gatavi atgriezties pie šī jautājuma pirms nākamās sezonas,” “Parma” citē kluba prezidenta Sergeja Boguslavska teikto.

Tikmēr Maksvītis ciena kluba vadības lēmumu un gatavs pilnībā strādāt Permas vienības labā.

“Strādāt ar savas valsts izlasi ir jebkura trenera gods. Biju gatavs apvienot darbu klubā ar Lietuvas izlases gatavošanu. No otras puses, to neparedz mans līgums. Parakstot vienošanos ar “Parma” komandu, uzņēmos saistības, kuras man nav tiesību pārkāpt,” komentē Maksvītis.

Permas komanda sezonu iesākusi ar trim zaudējumiem trīs spēlēs un ir priekšpēdējā starp 13 Vienotās līgas komandām.

Jau ziņots, ka Lietuvas basketbolisti Pasaules kausā apstājās otrajā posmā un neiekļuva ceturtdaļfinālā. Pirms turnīra pēdējās spēlēs Daiņus Adomaitis paziņoja, ka pēc Pasaules kausa neturpinās savu darbu Lietuvas izlasē.

LKF jauno galveno treneri gribēja paziņot novembrī.

Maksvītis šobrīd uzskatāms par vienu no visveiksmīgākajiem Lietuvas basketbola treneriem. Jau pirms trim gadiem viņa vārds tika pieminēts nacionālās izlases galvenā trenera kontekstā, tomēr amatu togad ieņēma Adomaitis.

Lietuvietis savulaik piecas sezonas strādāja Klaipēdas “Neptūnas” vienībā, bet vēlāk vadīja arī Paņevežas “Lietkabelis” un Viļņas “Sakalai” komandas. Viņam arī ir liela pieredze ULEB Eirokausos, Eirolīgā un Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgā.

Trenera karjerā lietuviešu speciālists ar U16, U18 un U20 Lietuvas jauniešu izlasēm spējis izcīnīt Eiropas čempionāta zelta godalgas, bet ar U19 jauniešu izlasi 2011. gadā Rīgā viņam izdevās triumfēt pasaules čempionātā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par