Mejera pārstāvētās “Parma” galvenais treneris kļūst par Lietuvas izlases stūrmani

14/09/2021 13:57

Krievijas basketbola kluba Permas “Parma” galvenais treneris Kazis Maskvītis iecelts par Lietuvas valstsvienības stūrmani.

44 gadus vecais speciālists kopš 2019. gada ir “Parma” vienības galvenais treneris, kuras sastāvā ir arī latvietis Mareks Mejeris. Iepriekš speciālists strādājis arī ar Klaipēdas “Neptunas”, Paņevežas “Lietkabelis” un Viļņas “Sakalai” komandām. Trenera karjeru viņš uzsāka 2011. gadā.

Maskvītis bijis 1992. gadā dzimušās paaudzes treneris jaunatnes izlasēs, kad tās pārstāvēja tādi spēlētāji kā Jons Valančūns, Roks Giedraitis, Edgars Ulanovs un Arns Butkevičs, kuri šobrīd ir stabili nacionālās izlases pamatsastāva basketbolisti. Treneris kopā ar šiem jauniešiem triumfējis U16, U18 un U30 Eiropas čempionātos, kā arī U19 pasaules kausā 2011. gadā, kas norisinājās Latvijā.

Šī gada vasarā Lietuva nespēja kvalificēties Tokijas olimpiskajām spēlēm, izšķirošajā cīņā piekāpjoties Slovēnijas izlasei. Pēc šīs neveiksmes galvenā trenera amatu pameta Darjus Maskoļūns, kurš šobrīd ir “Barcelona” stūrmaņa Šaruna Jasikēviča asistents.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…