Mejerim deviņi punkti “Parma” zaudējumā FIBA Eiropas kausa mačā

15/02/2022 19:17
Mareks Mejeris

FIBA Eiropas kauss

Latvijas basketbolists Mareks Mejeris otrdien Permā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa spēlē guva deviņus punktus Permas “Parma” zaudējumā. “Parma” savā laukumā ar 67:78 (16:24, 16:16, 18:14, 17:24) piekāpās Varšavas “Legia”.

Mejeris laukumā pavadītajās 29 minūtēs un 45 sekundēs realizēja vienu no četriem divpunktu metieniem, vienīgo tālmetienu, kā arī visus četrus soda metienus. Viņš arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja, reizi bloķēja metienu, divreiz kļūdījās, reizi pārkāpa noteikumus, kā arī beidza spēli ar otru sliktāko komandā +/- rādītāju -13 un efektivitātes koeficientu 13.

Mājinieku komandā 24 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Ads Juškevičs, bet Polijas komandā 30 punktus un deviņas atlēkušās bumbas tika Benjaminam Didjē-Urbanjakam. Permas komanda ar trim uzvarām sešās spēlēs I grupā ieņēma trešo vietu, bet Varšavas klubs ar bilanci 4-2 tāpat kā grupas uzvarētāja Nīderlandes komanda Leidenas ZZ ar pieciem panākumiem sešos mačos iekļuva sacensību nākamajā kārtā. Pēdējā vietā bez izcīnītām uzvarām palika Vācijas klubs Baireitas “Medi”.

Jau ziņots, ka otrdien Latvijas basketbola speciālista Ainara Bagatska vadītajai “Kyiv” spēlētāju trūkuma komandā dēļ tika piešķirts tehniskais zaudējums ar 0:20, “Kyiv” nedodoties uz Eiropas kausa spēli Itālijā ar Artūra Strautiņa pārstāvēto Redžo Emīlijas “UnaHotels” komandu.

J grupā ar piecām uzvarām sešos mačos pirmo vietu ieņēma Redžo Emīlijas komanda, Krailsheimas “Merlins” no Vācijas ar bilanci 3-3 finišēja otrā, trešo vietu ar divām uzvarām sešos mačos ieņēma Antverpenes “Telenet Giants”, bet Bagatska vadītā “Kyiv”, kas tehniskā zaudējuma dēļ zaudēja vienu punktu tabulā, ar diviem panākumiem ieņēma pēdējo vietu.

Ceturtdaļfinālā “UnaHotels” vienība divās spēlēs 9. un 16.martā tiksies ar “Legia”. Uzvarētāja divu maču summā iekļūs pusfinālā. FIBA Eiropas kausā 32 komandas sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Pēc viena apļa turnīra otro posmu sasniedza katras grupas divas labākās komandas. Ceturtdaļfinālā iekļūst otrās kārtas katras grupas divas labākās komandas. FIBA Eiropas kauss ir rangā ceturtais turnīrs Vecajā kontinentā.

ULEB Eirokauss

Latvijas basketbolists Mārtiņš Meiers otrdien Andorā guva sešus punktus ULEB Eirokausa spēlē, viņa pārstāvētajai Vroclavas “Šlask” komandai piedzīvojot zaudējumu. “Šlask” izbraukumā ar 65:99 (20:24, 10:17, 22:30, 13:28) piekāpās Andoras “MoraBanc” komandai.

Meiers spēlēja 19 minūtes un piecas sekundes, šajā laikā grozā raidot trīs no astoņiem divpunktu metieniem. Viņš arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas, vienreiz pārķēra bumbu, vienreiz kļūdījās, reizi pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un tika pie efektivitātes koeficienta četri. Polijas komandā ar 16 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Treviss Traiss, bet pretiniekiem 20 punktus guva Klevins Hena.

A grupas galvgalī ar 11 uzvarām 13 spēlēs ir Kriša Helmaņa pārstāvētā Badalonas “Joventut”. Rodiona Kuruca pārstāvētā Belgradas “Partizan” ar deviņām uzvarām 13 spēlēs ieņem otro vietu, Kaspara Bērziņa pārstāvētais Panevēžas “Lietkabelis” ar sešām uzvarām 12 mačos ir piektais, bet “Šlask” ar bilanci 2-10 – devītais desmit komandu konkurencē.

Eirokausā piedalās 20 komandas, kuras sadalītas divās grupās, kurās komandas aizvadīs divas spēles ar katru vienību. Pēc 18 aizvadītām spēlēm astoņas labākās komandas no katras grupas kvalificēsies izslēgšanas turnīram. Pagājušajā sezonā čempiontitulu izcīnīja “Monaco” vienība, divās spēlēs pārspējot Kazaņas “Unics” komandu.

Vācijas bundeslīga

Latvijas basketbolists Mārtiņš Laksa otrdien Krailsheimā guva 13 punktus Gīsenes “46ers” zaudējumā Vācijas bundeslīgas spēlē. “46ers” viesos ar 81:87 (29:22, 19:19, 18:30, 15:16) piekāpās Krailsheimas “Merlins”.

Laksa maču sāka starta sastāvā un 33 minūtēs un 30 sekundēs trāpīja vienu no diviem divpunktu metieniem, trīs no sešiem tālmetieniem un abus soda metienus. Viņš arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, sakrāja četras personiskās piezīmes, kā arī iekrāja efektivitātes koeficientu 17 un +/- rādītāju -13.

Laksa kļuva par komandas otru rezultatīvāko spēlētāju, bet ar 16 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām, septiņām rezultatīvām piespēlēm un sešām kļūdām izcēlās Kendeils Makalums. Mājiniekiem 26 punktus un piecas rezultatīvas piespēles sakrāja Timotijs Šortss.

Citā spēlē Braunšveigas “Lowen” bez Artūra Žagara sastāvā viesos ar 78:59 (26:16, 17:17, 19:16, 16:10) pārspēja Ulmas “Ratiopharm”. Artūra Žagara pārstāvētā Braunšveigas “Lowen” ar deviņām uzvarām 21 spēlē ieņem 12.vietu, Aigara Šķēles pārstāvētā Vircburgas “s.Oliver” 19 aizvadītos mačos tikusi pie četriem panākumiem un turnīra tabulā ieņem 17.pozīciju, bet “46ers” ar tādu pašu bilanci ieņem pēdējo vietu 18 komandu konkurencē.