Mejerim deviņi punkti Vienotajā līgā, Meieram lielisks sniegums Francijā, Šteinbergs debitē ACB līgā

15/04/2021 00:13
Mareks Mejeris

Vienotā līga

Latvijas basketbolists Mareks Mejeris trešdien guva deviņus punktus VTB Vienotās līgas spēlē, palīdzot Permas “Parma” izcīnīt uzvaru. Permas komanda mājās ar 78:76 (25:22, 20:27, 19:13, 14:14) uzvarēja Sanktpēterburgas “Zenit”, kas ir turnīra līdervienība.

Mejeris nospēlēja 23 minūtes un 31 sekundi, kuru laikā guva deviņus punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas. Basketbolists grozā raidīja četrus no septiņiem divpunktu metieniem un realizēja vienu no diviem “sodiņiem”, bet vienīgais tālmetiens bija neprecīzs. Viņš arī trīsreiz rezultatīvi piespēlēja, vienreiz bloķēja metienu, pieļāva trīs kļūdas, nopelnīja divas personīgās piezīmes, pretiniekus izprovocēja uz diviem pārkāpumiem un spēli noslēdza ar desmit efektivitātes koeficienta punktiem, kas bija dalīti trešais labākais rādītājs komandā. Pa 11 punktiem Permas komandā guva Adass Juškevičs un Boriss Savovičs, bet “Zenit” rindās 17 punkti Billijam Beironam.

“Parma” ar desmit uzvarām 22 spēlēs ieņem astoto vietu, bet “Zenit” ar 19 panākumiem 23 mačos ir līdere. Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Otro sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda. 2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Khimki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.

Francija

Latvijas basketbolists Mārtiņš Meiers trešdien guva 17 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas Francijas augstākās līgas spēlē, taču Šalonas pie Sonas “Elan” komanda mājās piedzīvoja zaudējumu. “Elan” savā laukumā ar 78:86 (15:17, 25:26, 16:26, 22:17) piekāpās “Monaco” vienībai.

Meiers uz parketa pavadīja 24 minūtes un 21 sekundi, šajā laikā realizējot septiņus no desmit metieniem divu punktu vērtībā un trīs no četriem soda metieniem. Viņš izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva četras kļūda, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja četrus pārkāpumus pretiniekiem un tika pie efektivitātes koeficienta 18. Meiers bija rezultatīvākais mājinieku komandā, bet viesiem rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Džalils O’Braiens.

“Elan” komanda ar septiņām uzvarām 18 spēlēs Francijas čempionātā ieņem 12.vietu 18 klubu konkurencē, bet pirmais astoņnieks ir vienas uzvaras attālumā. Basketbolists Francijas klubam pievienojās februāra vidū. Sezonu viņš sāka Kazahstānas komandā “Astana”, kas spēlē Vienotajā līgā.

ULEB Eirolīga

Jānis Strēlnieks guva septiņus punktus Maskavas CSKA uzvarā trešdien pēdējā ULEB Eirolīgas pamatturnīra spēlē. CSKA 25.kārtas atliktajā spēlē mājās ar 93:86 (27:19, 22:20, 25:22, 19:25) uzvarēja Atēnu “Panathinaikos Opap”. Strēlnieks spēlēja 16 minūtes un 30 sekundes, kuru laikā realizēja divus no trim divpunktu metieniem un vienu no diviem tālmetieniem. Viņš arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, piecreiz rezultatīvi piespēlēja, divreiz pārķēra bumbu, pieļāva vienu kļūdu, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu pārkāpumu pretiniekam un iekrāja efektivitātes koeficientu 12.

Krievijas kluba uzvaru ar 19 punktiem sekmēja Ife Lundbergs un Viljamss Klaibērns pievienoja 18 punktus. “Panathinaikos Opap” rindās rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Jannis Papapetru. CSKA jau pirms spēles bija nodrošinājusi otro vietu turnīra tabulā, finišējot ar 24 uzvarām 34 spēlēs, kamēr Grieķijas klubs ar 11 panākumiem ierindojās 16.vietā.

Turnīra tabulas augšgalā ar 24 uzvarām finišēja Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona”, desmito vietu ar 18 panākumiem ieņēma Artūra Kuruca pārstāvētais Vitorijas “TD Systems Baskonia” klubs, bet vēl vietu zemāk ar 17 uzvarām ierindojās Kauņas “Žalgiris”.

Eirolīgas izslēgšanas turnīrā piedalīsies “Barcelona”, Maskavas CSKA, Stambulas “Anadolu Efes”, Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”, Minhenes “Bayern”, Madrides “Real”, Stambulas “Fenerbahce Beko” un Sanktpēterburgas “Zeņit”. “Barcelona” ceturtdaļfinālā tiksies ar “Zenit”, bet CSKA paredzēta tikšanās ar “Fenerbahce Beko”.

Arī šosezon Eirolīgā ir pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā. Komandas aizvadīja divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Eirolīgas čempione tiks noskaidrota Ķelnē, kur notiks finālčetrinieka turnīrs. Pagājušajā sezonā čempione netika noskaidrota, turnīram noslēdzoties sešas kārtas pirms regulārā čempionāta beigām.

Spānija

Latvijas basketbolists Mārcis Šteinbergs  trešdien guva divus punktus debijā Spānijas augstākajā līgā (ACB), bet viņa pārstāvētā Laspalmasas “Gran Canaria” savā laukumā atzina Rolanda Šmita pārstāvētās “Barcelona” pārākumu.  “Gran Canaria” mājās ar 74:92 (17:31, 20:22, 19:21, 18:18) piekāpās “Barcelona”.

Šteinbergs laukumā pavadīja 11 minūtes un 33 sekundes, grozā raidot divus soda metienus, bet netrāpot vienīgo divpunktu metienu. Viņš arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pieļāva vienu kļūdu, izprovocēja vienu personisko piezīmi un spēli noslēdza ar +/- rādītāju -5.

Tikmēr Šmits laukumā pavadīja 15 minūtes un 31 sekundi, kuru laikā izcēlās ar 11 punktiem. Basketbolists grozā raidīja divus no trim divpunktu un vienu no diviem trīspunktu metieniem, kā arī četrus no sešiem “sodiņiem”. Viņš arī pa trim reizēm izcīnīja atlēkušo bumbu, rezultatīvi piespēlēja, kļūdījās, nopelnīja personisko piezīmi  un izprovocēja noteikumu pārkāpumu pretiniekiem, divreiz pārķēra bumbu un spēli noslēdza ar +/- rādītāju viens. Laspalmasas klubā Šons Kilpatriks guva 14 punktus, bet viesiem 26 gūtie punkti un piecas atlēkušās bumbas Nikolas Mirotiča kontā.

“Barcelona” ar 26 uzvarām 30 spēlēs ieņem otro vietu un jau ir nodrošinājusi dalību izslēgšanas spēlēs. Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” ar 21 uzvaru 29 mačos ir ceturtā, Artūra Žagara pārstāvētā Badalonas “Joventut” ar 16 panākumiem 28 mačos ir septītā, bet Rinalda Mālmaņa Mursijas UCAM ar 11 uzvarām 28 dueļos ierindojas 12.pozīcijā. Iepriekšējā sezonā par ACB čempioni tika kronēta Vitorijas “Baskonia”, kas miniturnīra finālmačā pārspēja “Barcelona” komandu.

Itālija

Latvijas basketbolisti – Artūrs Strautiņš un Andrejs Gražulis trešdien Itālijas A sērijas spēlēs guva pa četriem punktiem, viņu pārstāvētajiem klubiem – attiecīgi Varēzes “Openjobmetis” un Triestes “Allianz” – piedzīvojot zaudējumu. “Openjobmetis” mājās ar 75:77 (18:16, 21:19, 17:27, 19:15) piekāpās Venēcijas “Umana Reyer”, piedzīvojot otro neveiksmi pēc kārtas.

Strautiņš laukumā pavadīja 20 minūtes un 53 sekundes, kuru laikā grozā raidīja vienu no pieciem divpunktu metieniem un abus soda metienus, bet vienīgais tālmetiens bija neprecīzs. Viņš arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, reizi pārķēra bumbu un vienreiz pārkāpa noteikumus, kā arī izprovocēja trīs noteikumu pārkāpumus pretiniekiem un spēli noslēdza ar efektivitātes koeficientu trīs.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Entonijs Bīns, bet viesiem 15 punktus guva Džeremijs Čepels. Triestes “Allianz” zaudējumu piedzīvoja izbraukumā, kur ar 69:81 (5:24, 22:22, 24:16, 18:19) piekāpās Trento “Dolomiti Energia”. Gražulis spēlēja 17 minūtes un 43 sekundes, realizēdams divus no sešiem divpunktu metieniem. Tāpat koknesietis izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, vienreiz rezultatīvi piespēlēja, pa reizei pārķēra bumbu un bloķēja pretinieka metienu, izprovocēja divus noteikumu pārkāpumus, kā arī cīņu noslēdza ar lietderības koeficientu 11.

Triestes vienībā pa 13 punktiem guva Miltons Doils un Maiks Henrijs, bet uzvarētājiem 26 punktus sakrāja Jakorijs Viljamss.  A sērijas turnīru turpina 15 komandas. Andreja Gražuļa pārstāvētā Triestes “Allianz” komanda ar 11 uzvarām 24 spēlēs ierindojas septītajā vietā, bet “Openjobmetis” ar deviņiem panākumiem 25 cīņās ierindojas 11.pozīcijā.

Polija

Latvijas basketbolists Rolands Freimanis trešdien guva 14 un Jānis Bērziņš 12 punktus otrajā Polijas čempionāta pusfināla spēlē, palīdzot Zelona Guras “Stelmet Enea” komandai izcīnīt otro uzvaru. Freimaņa un Jāņa Bērziņa pārstāvētā Polijas komanda ar 87:76 (24:21, 17:12, 28:26, 18:17) uzvarēja Vroclavas “Slask” un sērijā līdz trim uzvarām izvirzījās vadībā ar 2-0.

Freimanis laukumā pavadīja 35 minūtes un vienu sekundi, kuras laikā guva 14 punktus, iemetot trīs no sešiem divpunktu un divus no pieciem divpunktu metieniem, kā arī realizēja abus “sodiņus”. Viņš arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, trīsreiz rezultatīvi piespēlēja, piecreiz kļūdījās, nopelnīja divas personiskās piezīmes un spēli noslēdza ar +/- rādītāju +5.

Bērziņš nospēlēja 21 minūti un 38 sekundes un guva 12 punktus, grozā raidot vienu no trim divpunktu un trīs no sešiem trīspunktu metieniem, kā arī realizēja vienīgo soda metienu. Viņš arī izcīnīja divas bumbas zem groziem, reizi rezultatīvi piespēlēja, pieļāva trīs kļūdas, nopelnīja četras personiskās piezīmes un spēli noslēdza dalītu labāko +/- rādītāju mačā 16.

Uzvarētāju labā Kriss Ričards guva 22 punktus un astoņreiz rezultatīvi piespēlēja, bet Vroclavas komandā ar 22 punktiem atbildēja Kails Gibsons.  Ceturtdaļfinālā Zelona Guras vienība ar 3-1 pieveica Stargardas “PGE Spojnia”. Jau ziņots, ka Mārtiņa Laksas iepriekš pārstāvētā Ļubļinas “Start” ceturtdaļfinālā ar 1-3 piekāpās Ostrav Velkopolsku “Stal”. Pagājušajā sezonā Covid-19 dēļ izslēgšanas spēles netika aizvadītas, par uzvarētāju pasludinot Zelona Guras komandu.