Mejerim “double-double”, “Parma” iekļūst FIBA Eiropas kausa ceturtdaļfinālā

23/03/2021 23:28
Mareks Mejeris

FIBA Eiropas kauss

Latvijas basketbolists Mareks Mejeris otrdien guva desmit punktus un izcēlās ar “double-double” Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa astotdaļfināla mačā, palīdzot Permas “Parma” komandai sasniegt ceturtdaļfinālu. Krievijas klubs Botevgradā ar rezultātu 90:61 (29:20, 19:15, 22:10, 20:16) guva virsroku pār Bulgārijas vienību Samokovas “Rilski Sportist”.

Mejeris otrdien spēlēja 22 minūtes un 46 sekundes, grozā raidot četrus no pieciem divpunktu metieniem un divus no pieciem soda metieniem. Tāpat viņš izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, veica trīs rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, divreiz pārkāpa noteikumus un iekrāja 21 efektivitātes koeficienta punktu, kas bija labākais rādītājs komandā.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 18 punktiem bija lietuvietis Ads Juškēvičs. “Parma” ceturtdien ceturtdaļfinālā spēkosies ar turnīra saimnieci Botevgradas “Balkan”, kas astotdaļfinālā ar 90:74 uzveica Fribūras “Olympic” no Šveices. Trešdien astotdaļfinālā Ainara Bagatska vadītā Ukrainas vienība “Kyiv” spēlēs ar Nescionas “Ironi” no Izraēlas.

FIBA Eiropas kausa sezona noslēgsies ar finālčetrinieka cīņām aprīlī. FIBA Eiropas kausā pirmajā posmā 24 komandas bija sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmo kārtu jeb astotdaļfinālu sasniedza apakšgrupu pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī četras labākās trešo pozīciju ieguvējas.

Spānija

Latvijas basketbolists Rolands Šmits otrdien realizēja visus savus metienus un guva deviņus punktus Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē, kopā ar “Barcelona” komandu izcīnot uzvaru. Barselonieši savā laukumā ar rezultātu 98:68 (33:15, 31:24, 13:8, 21:21) uzveica Madrides “Movistar Estudiantes” komandu, nodrošinot vietu ACB izslēgšanas turnīrā.

Šmits spēlēja 11 minūtes un 41 sekundi, šajā laikā uzbrūkot ar 100% precizitāti – viņš realizēja divus divpunktu metienus, vienu tālmetienu un divus soda metienus. Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, vienreiz rezultatīvi piespēlēja, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un sakrāja desmit efektivitātes koeficienta punktus.

Barselonas komandā rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Nikola Mirotičs. Mājinieki pirmajās 20 minūtēs guva 64 punktus, aizvadot rezultatīvāko puslaiku kopš 1995./1996.gada sezonas, kad mačā pret Saragosas klubu puslaikā grozā sameta 71 punktu.

“Barcelona” ar 23 uzvarām 26 spēlēs ieņem otro vietu, pozīciju zemāk ar 20 panākumiem 26 mačos ir Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” vienība, kamēr Artūra Žagara pārstāvētā Badalonas “Joventut” ar 15 uzvarām 25 dueļos ir septītā. Astoņi panākumi 24 mačos ir 13.pozīcijā esošajai Mursijas UCAM vienībai, kurā spēlē Rinalds Mālmanis. Iepriekšējā sezonā par ACB čempioni tika kronēta Vitorijas “Baskonia”, kas miniturnīra finālmačā pārspēja “Barcelona” komandu.