Mejerim seši punkti “Parma” zaudējumā, Bertānam un Timmam neveiksmīga spēle

22/11/2020 22:12
Mareks Mejeris

Latvijas basketbolists Mareks Mejeris svētdien guva sešus punktus Vienotās līgas spēlē, neglābdams Permas “Parma” komandu no zaudējuma.

Permas basketbolisti savā laukumā ar rezultātu 61:95 (16:24, 15:26, 9:18, 21:27) piekāpās Maskavas CSKA komandai, kurai savainojuma dēļ nevar palīdzēt Jānis Strēlnieks.

Mejeris laukumā pavadīja 13 minūtes un 26 sekundes, kuru laikā realizēja trīs no četriem divpunktu metieniem, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, tika pie četrām piezīmēm, izprovocēja vienu piezīmi un iekrāja septiņus efektivitātes koeficienta punktus.

Latvietis bija vienīgais no “Parma” basketbolistiem, kuriem +/- rādītājs nebija sliktāks par nulli.

Mājiniekiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija lietuvietis Ads Juškevičs, bet pretiniekiem tikpat punktus guva Maiks Džeimss.

Citā spēlē Dairis Bertāns guva trīs punktus un Jānis Timma pievienoja divus, viņu pārstāvētajai Maskavas apgabala “Khimki” viesos ar rezultātu 76:83 (17:25, 17:16, 20:18, 22:24) atzīstot Kazaņas “Unics” pārākumu.

Bertāns spēlēja 18 minūtes un 34 sekundes, grozā raidot vienu no diviem tālmetieniem. Viņš arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, vienu reizi pārāka noteikumus un tika pie trim efektivitātes koeficienta punktiem.

Savukārt Timma nospēlētajās 26 minūtēs un 15 sekundēs iemeta vienu no trīs divpunktu metieniem un netrāpīja visus četrus tālmetienus. Viņa kontā arī viena atlēkusī bumba un divas rezultatīvas piespēles.

Maskaviešiem ar 16 punktiem, 11 rezultatīvām piespēlēm un septiņām atlēkušajām bumbām izcēlās Aleksejs Šveds. Pretiniekiem 21 punktu guva Aizija Kanāns, bet 20 punkti bija Džamaram Smitam.

CSKA ar piecām uzvarām septiņās spēlēs ieņem ceturto vietu, “Parma” ar diviem panākumiem piecās cīņās ir septītā, bet “Khimki” ar trīs uzvarām astoņos dueļos noslēdz pirmo astoņnieku.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas.

2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Khimki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.

Spānija

Latvijas basketbolists Rolands Šmits piektdien guva astoņus punktus Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē, palīdzēdams “Barcelona” komandai svinēt uzvaru.

Barselonas basketbolisti viesos ar rezultātu 97:85 (22:24, 19:18, 29:10, 27:33) pārspēja Saragosas “Casademont” vienību.

Šmits laukumā pavadīja 13 minūtes un 58 sekundes, kuru laikā grozā raidīja vienu no četriem divpunktu metieniem un divus no trim “trejačiem”.

Tāpat viņš izcīnīja četras atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu, vienu reizi pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un tika pie deviņiem efektivitātes koeficienta punktiem.

“Barcelona” komandā rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Korijs Higinss, bet pretiniekiem 26 punktus guva Dilans Eniss.

Citā spēlē ārpus pieteikuma palika Artūrs Žagars, kura pārstāvētā Badalonas “Joventut” viesos ar 99:68 guva virsroku pār Sansevastjanas “Gipuzkoa”. Sestdien 37 sekundes laukumā pavadīja Rinalds Mālmanis, kura pārstāvētā Mursijas UCAM mājās ar 84:81 pieveica Fuenlavradas “Urbas”.

Artūra Kuruca pārstāvētajai Vitorijas “Baskonia” nākamā ACB spēle paredzēta decembra sākumā.

Komandas Covid-19 dēļ ACB turnīrā aizvadījušas dažādu spēļu skaitu. “Barcelona” ar deviņiem panākumiem 11 mačos ieņem trešo vietu, “Baskonia” ar astoņām uzvarām 11 cīņās ir piektā, “Joventut” uzvarējusi septiņās no desmit spēlēm un ir sestā, bet UCAM ar sešiem panākumiem 11 dueļos ieņem astoto vietu starp 19 komandām.

Iepriekšējā sezonā par ACB čempioni tika kronēta Vitorijas “Baskonia”, kas miniturnīra finālmačā pārspēja “Barcelona” komandu.

Itālija

Latvijas basketbolists Artūrs Strautiņš svētdien guva 15 punktus Itālijas A sērijas spēlē, palīdzēdams viņa un Ingus Jakoviča pārstāvētajai  Varēzes “Openjobmetis” komandai svinēt uzvaru.

Varēzes basketbolisti viesos ar rezultātu 77:74 (14:21, 20:15, 25:21, 18:17) pārspēja Trento “Dolomoti Energia” vienību.

Strautiņš spēlēja 33 minūtes un 55 sekundes, realizējot četrus no pieciem divpunktu metieniem un septiņus no deviņiem “sodiņiem”, bet netrāpīja grozā abus tālmetienus. Viņa kontā arī sešas atlēkušās bumbas, četras kļūdas, divas rezultatīvas piespēles, divas piezīmes, pieci izprovocēti noteikumu pārkāpumi un 17 efektivitātes koeficienta punkti.

Tikmēr Jakovičs nospēlētajās 23 minūtēs un 39 sekundēs paguva grozam garām aizmest vienu divpunktu metienu un piecus tālmetienus. Viņš arī vienu reizi pārkāpa noteikumus un izprovocēja vienu piezīmi.

Uzvarētājiem par Strautiņu rezultatīvāki bija tikai Tonijs Duglass un Luis Skola, kura guva attiecīgi 28 un 20 punktus.

Pēc komandas atgriešanās no pašizolācijas un Covid-19 izslimošanas ārpus pieteikuma palika Jānis Blūms, kura pārstāvētā Redžo di Emīlijas “UnaHotels” viesos ar 63:84 (22:19, 15:23, 16:17, 10:25) atzina Pezāro “Carpegna Prosciutto” pārākumu. Otro nedēļas nogali Covid-19 uzliesmojuma dēļ nespēlēja Andreja Gražuļa pārstāvētā Triestes “Allianz”.

Varēzes klubs ar četriem panākumiem deviņos dueļos ir septītais, Redžo di Emīlijas komanda ar trīs uzvarām sešās spēlēs ir devītā, bet Triestes vienība uzvarējusi divās no piecām cīņām, kas dod 12.pozīciju. A sērijā šosezon spēlē 16 komandas.

Krievija/Sievietes

Latvijas basketboliste Elīna Babkina svētdien guva 12 punktus Krievijas premjerlīgas mačā, viņas pārstāvētajai Orenburgas “Nadežda” svinot uzvaru.

“Nadežda” savā laukumā ar rezultātu 82:56 (29:21, 15:11, 18:13, 20:11) pārspēja Maskavas “Dinamo”.

Babkina laukumā pavadīja 22 minūtes un vienu sekundi, grozā raidot trīs no sešiem divpunktu metieniem, vienu no trim “trejačiem” un trīs no sešiem soda metieniem.

Tāpat viņa izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, piecas reizes rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra četras bumbas, pieļāva trīs kļūdas, divas reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja piecas piezīmes un iekrāja 16 efektivitātes koeficienta punktus. Babkina ar pozitīvu +/- rādītāju 23 sasniedza labāko lietderību komandā.

Latvietes pārstāvētajā komandā rezultatīvākā ar 18 punktiem bija Viktorija Medvedeva.

Orenburgas vienība ar trīs uzvarām četrās spēlēs ieņem trešo vietu.