Mejeris ar 14 punktiem sāpina Siliņa un Vītola pārstāvēto Tallinas klubu

13/02/2022 15:33
Mareks Mejeris

Latvijas basketbolists Mareks Mejeris svētdien guva 14 punktus, palīdzot savai komandai Permas “Parma” Vienotās līgas spēlē izcīnīt uzvaru pār Ojāra Siliņa un Mārča Vītola pārstāvēto Tallinas “Kalev”/”Cramo”.  Spēle Permā beidzās ar rezultātu 78:74 (22:21, 19:19, 13:12, 24:22) mājinieku labā.

Mejeris laukumā pavadīja 24 minūtes un 34 sekundes, kurās guva 14 sakrāja 14 punktus un izcīnīja divas atlēkušās bumbas.  Par viņu rezultatīvāks Permas komandā bija tikai Ads Juskevičs ar 16 punktiem un divām izcīnītām bumbām zem groza.  Tallinas komandas rindās Siliņš laukumā bija nepilnu 31 minūti, sakrājot 12 punktus un izcīnot trīs atlēkušās bumbas. Savukārt Vītols četrās minūtēs un piecās sekundēs precīzi bumbu grozā neiemeta, bet izcīnīja vienu atlēkušo bumbu.

“Kalev”/”Cramo” rindās rezultatīvākais bija Donovans Džeksons ar 22 punktiem, 15 punkti Sailesa Melsona kontā.  “Parma” ar septiņām uzvarām 11 spēlēs pašlaik ieņem piekto vietu turnīra tabulā, bet Tallinas komanda izcīnījusi trīs uzvaras 13 spēlēs un ir devītajā vietā.

Šosezon pamatturnīrā startē 12 komandas, kas ir par vienu mazāk nekā pagājušajā gadā. Astoņas pārstāv Krieviju, iztrūkstot krīzes skartajai Maskavas apgabala “Himki” komandai, bet pa vienai vienībai ir no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Trešo sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda. 2020./2021.gada līgas sezona beidzās ar Maskavas CSKA vienības uzvaru finālsērijā ar 3-0 pār Kazaņas “Unics”. Kopš 2011./2012.gada sezonas CSKA Vienotajā līgā ne reizi nav zaudējusi čempiones godu.