Mejeris neglābj “Parma” no zaudējuma Vienotās līgas spēlē

05/11/2019 23:02

VTB Vienotā līga

Latvijas basketbolists Mareks Mejeris otrdien guva četrus punktus Vienotās līgas spēlē, taču neglāba Permas “Parma” komandu no zaudējuma. “Parma” viesos ar rezultātu 88:106 (24:29, 23:24, 17:20, 24:33) cieta zaudējumu pret Polijas klubu Zelona Guras “Stelmet”.

Mejeris šajā mačā nospēlēja 22 minūtes un 42 sekundes, kuru laikā grozā raidīja divus no trim divpunktu metieniem, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, veica trīs rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, vienu reizi pārkāpa noteikumus un tika pie septiņiem efektivitātes koeficienta punktiem. Ar viņu laukumā “Parma” ielaida par 27 punktiem vairāk, nekā iemeta, kas bija sliktākais rādītājs komandā.

Viesiem pa 17 punktiem guva Ārnets Multrijs un Eiģirds Žukausks, bet uzvarētājiem ar 18 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām izcēlās Drū Gordons. “Parma” ar vienu uzvaru piecās spēlēs ieņem 11.vietu 13 komandu konkurencē.

Šajā Vienotās līgas sezonā regulārajā turnīrā startē 13 komandas, aizvadot divu apļu turnīru un pēc tam astoņām labākajām kvalificējoties “play-off” cīņām. Turnīrā startē deviņas Krievijas komandas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja “Khimki” vienību. CSKA basketbolisti Vienotajā līgā triumfējuši astoņas sezonas pēc kārtas.

ULEB Eirokauss

Latvijas izlases basketbolista Žaņa Peinera gūtie astoņi punkti otrdien ULEB Eirokausa piektās kārtas spēlē neglāba Belgradas “Partizan NIS” komandu no zaudējuma. Belgradas komanda B apakšgrupas mačā mājās ar rezultātu 69:83 (18:21, 21:16, 9:25, 21:21) piekāpās Itālijas vienībai Venēcijas “Umana Reyer”.

Peiners laukumā pavadīja 18 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā realizēja visus trīs divpunktu metienus un divus no pieciem soda metieniem, bet netrāpīja savu vienīgo tālmetienu. Tāpat viņš veica vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu, divas reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja četras piezīmes un iekrāja sešus efektivitātes koeficienta punktus.

Latvieša pārstāvētajā komandā rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Rešons Tomass, bet uzvarētājiem 27 punktus iemeta Mičels Vots. Belgradas komanda ar vienu uzvaru sešās spēlēs atrodas apakšgrupas galvgalī.

ULEB Eirokausā 24 komandas ir sadalītas četrās apakšgrupās, bet otro posmu sasniegs katras grupas četras labākās vienības, kamēr tālāk ceturtdaļfinālā iekļūs katras apakšgrupas divas labākās komandas. Izslēgšanas turnīrā ceturtdaļfināli, pusfināli un fināls notiks sērijās līdz divām uzvarām.