Mejeris realizē piecus metienus, “Parma” izlaiž 20 punktu pārsvaru un zaudē

11/12/2021 23:35
Mareks Mejeris

Vienotā līga

Latvijas basketbolista Mareka Mejera pārstāvētā Permas “Parma” sestdien piedzīvoja zaudējumu Vienotās līgas spēlē Permā, latvietim gūstot 11 punktus. “Parma” savā laukumā ar 85:90 (27:14, 25:24, 17:20, 16:32) piekāpās Krasnodaras “Lokomotiv-Kuban”. Trīs minūtes un 46 sekundes pēc otrās ceturtdaļas sākuma Ads Juškevičs ar divpunktu metienu izvirzīja mājiniekus vadībā ar 37:17, taču spēli nācās zaudēt.

Mejeris laukumā pavadītajās 24 minūtēs un 12 sekundēs realizēja četrus no sešiem divpunktu metieniem un vienīgo tālmetienu. Viņš arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, reizi rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja trīs piezīmes, izprovocēja divus sodus pretiniekiem, kā arī sakrāja +/- rādītāju nulle un efektivitātes koeficientu 14. Permas vienībā 22 punktus guva Ads Juškevičs, kuram arī piecas rezultatīvas piespēles. Savukārt Krasnodaras komandā Eriks Makkolums izcēlās ar 26 gūtajiem punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm.

Mejera pārstāvētā “Parma” ir uzvarējusi trijās no septiņām spēlēm un turnīra tabulā ieņem septīto vietu, kamēr Krasnodaras klubs ar bilanci 5-3 ieņem pieko vietu līgā. Šosezon pamatturnīrā startē 12 komandas, kas ir par vienu mazāk nekā pagājušajā gadā. Astoņas pārstāv Krieviju, iztrūkstot krīzes skartajai Maskavas apgabala “Khimki” komandai, bet pa vienai vienībai ir no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Trešo sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda. 2020./2021.gada līgas sezona beidzās ar Maskavas CSKA vienības uzvaru finālsērijā ar 3-0 pār Kazaņas UNICS. Kopš 2011./2012.gada sezonas CSKA Vienotajā līgā ne reizi nav zaudējusi čempiones godu.

Spānija, vīrieši

Latvijas basketbolisti Anžejs Pasečņiks un Dairis Bertāns sestdien guva attiecīgi septiņus un četrus punktus Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē, viņu pārstāvētajai Seviljas “Coosur Real Betis” ciešot zaudējumu pret Artūra Žagara un Kriša Helmaņa pārstāvēto Badalonas “Joventut”. Seviljas vienība viesos ar 82:84 (17:21, 26:13, 10:33, 29:17) zaudēja Badalonas “Joventut”, kuras pieteikumā nebija ierakstīti Žagars un Helmanis.

Pasečņiks 20 minūtēs un 30 sekundēs grozā raidīja vienu no trijiem divpunktu metieniem, vienīgo tālmetienu un abus soda metienus. Viņš arī izcīnīja piecas bumbas zem groziem, pārtvēra trīs bumbas un bloķēja vienu pretinieka metienu, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi, iekrāja +/- rādītāju -13 un tika pie efektivitātes koeficienta 12.

Bertāns spēlēja 17 minūtes un 21 sekundi, kuras laikā realizēja vienīgo divpunktu metienu un abus soda metienus, bet grozam garām lidoja četri tālmetieni. Tāpat viņš izcīnīja divas atlēkušās bumbas, vienreiz rezultatīvi piespēlēja, pa reizei kļūdījās un pārķēra bumbu, četrreiz pārkāpa noteikumus, iekrāja komandā labāko +/- rādītāju (+11) un tika pie efektivitātes koeficienta -1. Viesiem rezultatīvākais ar 31 punktu un septiņām atlēkušajām bumbām bija Vitorio Brauns, bet uzvarētājiem 18 punktus guva Pau Rivass.

Vēl sestdien Mārcis Šteinbergs un Jānis Bērziņš nebija iekļauti pieteikumā spēlē, kurā Manrezas “Baxi” izbraukumā ar 82:80 pieveica “Gran Canaria”. Rolanda Šmita pārstāvētais “Barcelona” klubs ar desmit uzvarām 12 spēlēs ieņem otro vietu turnīra tabulā, Badalonas basketbolistiem astoņi panākumi 12 mačos dod trešo pozīciju, bet Rinalda Mālmaņa Mursijas UCAM un Manrezas vienības ar septiņām uzvarām 12 cīņās ir attiecīgi piektajā un septītajā pozīcijā. Artūra Kuruca Vitorijas “Baskonia” ar sešām uzvarām 12 dueļos ir desmitais, bet Rodija Mačohas Fuenlavradas “Urbas” un Seviljas komandas ar attiecīgi trīs panākumiem 12 spēlēs un divām uzvarām 13 mačos ir pēdējās divās vietās 18 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Rolands Šmits un “Barcelona”, kas finālsērijā ar 2-0 pieveica Madrides “Real”.

Turcija, sievietes

Latvijas basketboliste Elīna Babkina sestdien Turcijas čempionāta spēlē guva 14 punktus, taču tas nepalīdzēja viņas pārstāvētajai Ankaras “Cankaya Universitesi” izcīnīt uzvaru. Ankaras “Cankaya Universitesi” izbraukumā ar rezultātu 61:79 (20:11, 11:28, 14:20, 16:20) piekāpās citai Ankaras vienībai “Ormanspor”.

Babkina laukumā bija 31 minūti un 23 sekundes, kuru laikā guva 14 punktus, realizējot vienu no četriem divu punktu metieniem un četrus no desmit tālmetieniem. Gūtajiem punktiem viņa pievienoja četras atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, vienu kļūdu, vienu personīgo piezīmi un beidza spēli ar efektivitātes koeficientu desmit. “Cankaya Universitesi” rindās arī ar 14 punktiem izcēlās Latanja Šantela Vaita. Uzvarētāju komandā rezultatīvākā bija Damla Gezgina, kura guva 16 punktus.

Citā spēlē Anetes Šteinbergas pārstāvētā Stambulas “Galatasaray” izbraukumā ar rezultātu 80:69 (13:12, 22:8, 21:22, 24:27) pārspēja Izmitas “Belediyespor”. Latvijas basketboliste šajā mačā nevarēja palīdzēt Stambulas vienībai, jo decembra sākumā Eirolīgas mačā guva pleca traumu. Uzvarētāju rindās rezultatīvākā ar 15 gūtajiem punktiem un 13 atlēkušajām bumbām bija Tīna Krajišnika, bet mājinieču komandā ar 16 punktiem izcēlās Sila Dikmenogulari un Melisa Korkmaza.

Turnīra tabulā “Cankaya Universitesi” ar divām uzvarām astoņās spēlēs ierindojas desmitajā vietā, bet “Galatasaray” ar sešiem panākumiem astoņos mačos ieņem ceturto vietu. Turcijas čempionātā šosezon piedalās 14 komandas, no kurām četras pārstāv arī Latvijas spēlētājas.

Spānija, sievietes

Latvijas basketboliste Paula Strautmane sestdien Sankristovala de la Lagunā guva astoņus punktus Spānijas čempionāta spēlē, viņas pārstāvētajai “Cadi La Seu” ciešot zaudējumu. “Cadi La Seu” izbraukumā ar 58:61 (12:11, 18:14, 16:13, 12:23) piekāpās līgas pēdējā vietā esošajai Sankristovala de la Lagunas “Clarinos”.

Strautmane laukumā bija 30 minūtes, kuru laikā realizēja abus divpunktu metienus un vienu no četriem tālmetieniem, kā arī vienu no diviem soda metieniem. Viņas kontā arī divas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, divas pārķertas bumbas, piecas personiskās piezīmes, divas izprovocētas pretinieču piezīmes, kā arī +/- rādītājs +8 un efektivitātes koeficientu septiņi.

Zaudētāju vienībā 17 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Itari Ečarri – Munarica, bet mājinieču rindās Dženela Beilija izcēlās ar 19 gūtajiem punktiem un sešām atlēkušajām bumbām. Laseva Duržeļas klubs ar astoņām uzvarām 12 mačos ieņem ceturto vietu 16 komandu konkurencē. Strautmane iepriekšējā sezonā pārstāvēja Ungārijas klubu Pēčas “Pecs”.