Mejeris samet 16 punktus graujošā uzvarā, Bērziņam “double-double”

17/01/2021 15:41
Mareks Mejeris

Latvijas basketbolists Mareks Mejeris svētdien guva 16 punktus Vienotās līgas spēlē un palīdzēja Permas “Parma” komandai svinēt uzvaru.

Tāpat 16 punktus guva Rolands Freimanis un “double-double” pievienoja Jānis Bērziņš, palīdzot Zelonas Guras “Stelmet Enea” pārspēt Minskas “Cmoki”, kuras rindās deviņus punktus guva Toms Leimanis. Citā spēlē ar sešiem punktiem laukumā atgriezās Jānis Timma, viņa un Daira Bertāna pārstāvētajai Maskavas apgabala “Himki” ciešot zaudējumu.

Permas komanda viesos ar rezultātu 86:52 (14:18, 26:20, 24:5, 22:9) sagrāva Krasnojarskas “Jeņisej”, kas otrajā puslaikā guva vien 14 punktus.

Mejeris šajā mačā laukumā pavadīja 26 minūtes un 15 sekundes, kuru laikā realizēja piecus no sešiem divpunktu metieniem un sešus no deviņiem soda metieniem.

Tāpat viņš izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra divas bumbas, pieļāva divas kļūdas, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja sešas piezīmes un sakrāja 19 efektivitātes koeficienta punktus.

Par Mejeri uzvarētāju rindās rezultatīvāks bija tikai lietuvietis Eiģirds Žukausks, kurš guva 17 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.

Tikmēr “Stelmet Enea” izbraukumā ar rezultātu 80:75 (12:25, 19:23, 29:15, 20:12) apspēlēja “Cmoki” komandu, kuras treneru kolektīvā strādā Edmunds Valeiko.

Freimanis spēlēja 25 minūtes un deviņas sekundes, kuru laikā realizēja trīs no pieciem divpunktu metieniem, divus no septiņiem tālmetieniem un četrus no pieciem “sodiņiem”. Viņš arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, pieļāva divas kļūdas, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs piezīmes un tika pie 11 efektivitātes koeficienta punktiem.

Savukārt Bērziņš spēlētajās 23 minūtes un 38 sekundēs grozā raidīja trīs no četriem divpunktu metieniem, vienu no četriem “trejačiem” un savu vienīgo soda metienu. Latviešu basketbolists arī izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, izprovocēja pretiniekus uz vienu pārkāpumu un iekrāja 18 efektivitātes koeficienta punktus, kas bija otrs labākais rādītājs komandā.

Leimanis laukumā pavadīja 21 minūti un 26 sekundes, realizējot divus no pieciem divpunktu metieniem un visus piecus brīvmetienus, bet netrāpot piecus tālmetienus. Tāpat Leimanis izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, septiņreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra divas bumbas, iekrāja divas piezīmes un tikpat daudz izprovocēja noteikumu pārkāpumus, kā arī tika pie desmit efektivitātes koeficienta punktiem.

Tikmēr “Cmoki” latviešu centra spēlētāja Klāva Čavara nebija spēles pieteikumā.

Uzvarētājiem ar 23 punktiem izcēlās Ife Lundbergs, bet pretiniekiem 12 punkti un 16 atlēkušās bumbas bija Derekam Kukam.

Savukārt “Himki” pirmajā spēlē pēc galvenā trenera Rima Kurtinaiša atbrīvošanas no amata mājās ar 87:93 (21:21, 25:24, 17:20, 24:28) atzina Kazaņas “Unics” pārākumu.

Timma savā pirmajā spēlē 2021.gadā uz dēļiem pabija 11 minūtes un septiņas sekundes, grozā trāpot divus no četriem tālmetieniem. Krāslavietis arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, divreiz kļūdījās, vienu reizi pārkāpa noteikumus un tika pie trim efektivitātes koeficienta punktiem.

Bertāns spēlēja 13 minūtes un 52 sekundes, realizējot vienu no diviem soda metieniem, bet aizmetot grozam garām visus četrus tālmetienus. Tāpat Bertāns bloķēja vienu metienu, trīsreiz pārkāpa noteikumus un izprovocēja tikpat piezīmes.

Maskaviešus no zaudējuma neglāba Alekseja Šveda 33 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles. Uzvarētājiem pa 22 punktiem bija Aizijam Kenānam un Džamaram Smitam.

“Stelmet Enea” ar septiņām uzvarām 14 spēlēs turnīra tabulā ieņem septīto vietu, tālāk ar piecām uzvarām 11 un 12 mačos seko “Himki” un “Parma” komandas, bet “Cmoki” ar diviem panākumiem 11 dueļos ir 11.pozīcijā.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Otro sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda.

2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Himki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.