Mejeris un “Parma” noslēdz Vienotās līgas sezonu; CSKA vajadzēs trešo spēli

13/05/2021 23:41
Mareks Mejeris

Vienotā līga

Latvijas basketbolists Mareks Mejeris ceturtdien guva desmit punktus Vienotās līgas ceturtdaļfināla otrajā spēlē, kurā viņa pārstāvētā Permas “Parma” piedzīvoja zaudējumu, tādējādi noslēdzot sezonu, bet Maskavas CSKA bez Jāņa Strēlnieka pieteikumā zaudēja viesos, sērijā ļaujot pretiniekiem panākt 1-1. “Parma” mājās ar 62:98 (10:22, 20:27, 24:24, 8:25) zaudēja Sanktpēterburgas “Zenit”, kas sērijā uzvarēja ar 2-0.

Mejeris nospēlēja 23 minūtes un četras sekundes, kuru laikā guva desmit punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas. Viņš grozā iemeta divus no trim divpunktu un divus no četriem trīspunktu metieniem. Tāpat basketbolists divreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja divas personīgās piezīmes, pretiniekus izprovocēja uz diviem pārkāpumiem un spēli noslēdza ar 13 efektivitātes koeficienta punktiem, kas bija otrs labākais rādītājs komandā.

Permas komandā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Eigirds Žukausks, bet uzvarētāju labā 16 punkti Aleksam Poitresam. Pirmajā ceturtdaļfināla spēlē “Zenit” bija pārāka ar 86:66.

Citā ceturtdaļfināla pārī Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Maskavas CSKA viesos ar 72:76 (19:19, 20:21, 21:19, 12:17) piekāpās “Nizhny Novgorod”. Sērijā rezultāts ir 1-1. Strēlnieks nebija iekļauts komandas pieteikumā. Rezultatīvākais Maskavas vienībā ar 12 punktiem bija Ivans Uhovs, bet mājiniekiem 19 punkti un sešas atlēkušās bumbas tika Antonam Astapkovičam.

Sērijas izšķirošā spēle notiks sestdien Maskavā. Trešdien pirmajā ceturtdaļfināla spēlē Rolanda Freimaņa un Jāņa Bērziņa pārstāvētā Zelonas Guras “Stelmet Enea” ar 60:87 piekāpās Kazaņas “Unics”.

Izslēgšanas spēlēs neiekļuva Roberta Štelmahera un Akseļa Vairoga vadītā un Jāņa Kaufmaņa pārstāvētā “Kalev”/”Cramo”, kas ieņēma desmito vietu, Nursultanas “Astana” vienība ar Ojāru Siliņu, kas finišēja 12.vietā, un Toma Leimaņa un Klāva Čavara pārstāvētā Minskas “Tsmoki”, kuras treneru korpusā ir arī Edmunds Valeiko, kura noslēdza turnīra tabulu.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Otro sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda. 2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Khimki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.

Spānija

Latvijas basketbolists Artūrs Kurucs ceturtdien Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē laukumā guva septiņus punktus, viņa pārstāvētajai Vitorijas “TD Systems Baskonia” komandai svinot uzvaru izbraukumā. Sansevastjanas “Gipuzkoa” savā laukumā piekāpās Kuruca pārstāvētajai “TD Systems Baskonia” ar 63:81 (9:29, 23:9, 9:14, 22:29).

Kurucs laukumā sabija 16 minūtes un 27 sekundes, grozā raidot divus no četriem tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem, izcīnot vienu atlēkušo bumbu, vienreiz pārķerot bumbu, trīsreiz pārkāpjot noteikumus, izprovocējot vienu noteikumu pārkāpumu pretiniekam un spēli pabeidzot ar efektivitātes koeficientu četri.

Uzvarētāju rindās 23 punkti un septiņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles Akillem Polonaram, bet zaudētājiem “double-double” – 14 punkti un 13 atlēkušās bumbas – Vinī Okuo.

Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona” ar 30 uzvarām 34 spēlēs ACB līgā ieņem otro vietu, Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas “TD Systems Baskonia” ar 23 panākumiem 33 spēlēs ir piektā, Artūra Žagara pārstāvētā Badalonas “Joventut” izcīnījusi 19 uzvaras 34 mačos un ir septītā.

Mārča Šteinberga pārstāvētā Grankanārijas “Herbalife” ar 16 uzvarām 34 dueļos ir astotā, Rinalda Mālmaņa pārstāvētā Mursijas UCAM ar 14 uzvarām 33 spēlēs ierindojas 12.vietā, kamēr Mārtiņa Laksas pārstāvētā Madrides “Movistar Estudiantes” ar deviņiem panākumiem 35 mačos ir 17.pozīcijā starp 19 klubiem.

Iepriekšējā sezonā par ACB čempioni tika kronēta Vitorijas “Baskonia”, kas miniturnīra finālmačā pārspēja “Barcelona” komandu.

Itālija

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis ceturtdien pirmajā Itālijas čempionāta ceturtdaļfināla spēlē izcēlās ar deviņiem gūtiem punktiem, taču Triestes “Allianz” piedzīvoja zaudējumu viesos. “Allianz” izbraukumā ar 64:85 (18:21, 10:22, 17:14, 19:28) piekāpās Brindisi “Happy Casa” vienībai.

Gražulis nospēlēja 17 minūtes un astoņas sekundes, kuru laikā grozā raidījadivus no četriem divpunktu un vienu no diviem trīspunktu metieniem, kā arī abus soda metienus. Viņš arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, pa reizei pārķēra bumbu un bloķēja pretinieka metienu, nopelnīja četras personiskās piezīmes, izprovocēja pretiniekam vienu pārkāpumu un spēli noslēdza ar otru labāko lietderības koeficientu komandā desmit.

Miltons Doils zaudētāju labā guva 12 punktus, bet mājiniekiem 16 punkti D’Endželo Herisona kontā. A sērijas pamatturnīrā Gražuļa pārstāvētais klubs ar 14 uzvarām 28 spēlēs ieņēma septīto vietu, bet Artūra Strautiņa pārstāvētā Varēzes “Openjobmetis” ar desmit panākumiem ierindojās 14.vietā 15 komandu konkurencē.