Mejeris un “Parma” svin uzvaru trīs latviešu duelī VTB līgā (VIDEO)

04/04/2021 21:34
Mareks Mejeris

Krievija

Latvijas basketbolists Mareks Mejeris svētdien guva septiņus punktus Vienotās līgas spēlē un palīdzēja Permas “Parma” komandai izcīnīt uzvaru. Permas basketbolisti mājās ar rezultātu 74:65 (18:18, 19:9, 23:20, 14:18) uzveica Minskas “Tsmoki” vienību, kurai astoņus punktus guva Toms Leimanis un pēc ilgāka laika pārtraukuma palīdzēja Klāvs Čavars.

Mejeris svētdien laukumā pavadīja 21 minūti un četras sekundes, kuru laikā realizēja visus trīs divpunktu metienus un vienu no diviem “sodiņiem”. Viņš arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, vienreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, bloķēja divus metienus, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un iekrāja 16 efektivitātes koeficienta punktus, kas bija labākais rādītājs komandā.

Tikmēr Leimanis spēlēja 32 minūtes un 52 sekundes, grozā raidot divus no 14 divpunktu metieniem un visus četrus soda metienus, bet netrāpot abus divus “trejačus”. Tāpat viņš izcīnīja divas bumbas zem groziem, piecreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva divas kļūdas, pārtvēra divas bumbas, vienreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs piezīmes un tika pie viena efektivitātes koeficienta punkta.

Čavars spēlēja divas minūtes un 56 sekundes, kuru laikā izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pieļāva vienu kļūdu un izprovocēja vienu piezīmi. Viņam šī bija pirmā Vienotās līgas spēle pēc teju četru mēnešu pārtraukuma.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Boriss Savovičs, bet pretiniekiem 19 punkti un 11 atlēkušās bumbas bija Derekam Kukam.

“Parma” ar astoņām uzvarām 19 spēlēs ieņem astoto vietu turnīra tabulā, kamēr “Tsmoki” ar diviem panākumiem 19 dueļos ir pēdējā pozīcijā. Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Otro sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda.

2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Himki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.

Spānija

Latvijas basketbolists Rolands Šmits svētdien guva septiņus punktus un sekmēja “Barcelona” vienības uzvaru Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē. “Barcelona” viesos ar rezultātu 93:77 (13:15, 19:17, 35:20, 26:25) pārspēja Burgosas “San Pablo”, kas šosezon bija “VEF Rīga” pretiniece FIBA Čempionu līgas otrajā posmā.

Šmits Lieldienu vakarā spēlēja 18 minūtes un 45 sekundes, kuru laikā realizēja pa vienam no trim metieniem divu un trīs punktu vērtībā, kā arī abus divus soda metienus. Tāpat viņš izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un sakrāja desmit efektivitātes koeficienta punktus.  Barselonas klubā ar 24 punktiem rezultatīvākais bija Kails Kuričs, bet 21 punktu guva Nikola Mirotičs. Pretiniekiem ar 13 punktiem atzīmējās kādreizējais “VEF Rīga” basketbolists Alekss Renfro. Spēles ceturtajā ceturtdaļā viesi palika bez savā galvenā trenera Šarūna Jasikēviča, kurš pēc otras tehniskās piezīmes tika izraidīts no zāles.

Tikmēr Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” viesos ar rezultātu 82:68 (21:23, 15:11, 27:18, 19:16) uzvarēja Andoras “MoraBanc”. Kurucs laukumā bija spēles pēdējās divas minūtes un 14 sekundes, kuru laikā izcīnīja vienu atlēkušo bumbu. Uzvarētājiem ar 15 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām, piecām rezultatīvām piespēlēm un trīs pārtvertām bumbām izcēlās lietuvietis Roks Giedraitis. Savainojuma dēļ maču nepabeidza Pjerrija Henrijs.

Savukārt Rinalds Mālmanis palika uz rezervistu soliņa spēlē, kurā viņa pārstāvētā Mursijas UCAM viesos ar rezultātu 85:75 (25:18, 20:15, 24:23, 16:19) pārspēja Madrides “Movistar Estudiantes”. Tikmēr traumu turpina dziedēt Artūrs Žagars, kura pārstāvētā Badalonas “Joventut” izbraukumā ar rezultātu 102:89 (24:21, 23:22, 24:19, 31:27) uzvarēja “Valencia” vienību. “Barcelona” ar 25 uzvarām 28 spēlēs ieņem otro vietu, “Vitoria” seko ar 21 panākumu 28 cīņās, kamēr “Joventut” ar 16 uzvarām 27 dueļos ir septītā. Desmit panākumi 27 mačos ir 13.vietā esošajai UCAM komandai. Iepriekšējā sezonā par ACB čempioni tika kronēta Vitorijas “Baskonia”, kas miniturnīra finālmačā pārspēja “Barcelona” komandu.