Melbārdis: Nebūšu priecīgs, ja tikšu nosaukts par Latvijas gada sportistu

Oskars Melbārdis, Jānis Strenga, sportazinas.com
Foto: LETA/Edijs Pālens

Latvijas vadošais bobslejists Oskars Melbārdis, kurš šo sezonu savainojumu dēļ izlaiž, nebūs priecīgs, ja viņu šogad nosauks par Latvijas gada sportistu.

Melbārdis pirms šīs sezonas nolēma, ka šo sezonu izlaidīs, lai savestu kārtībā veselību un atpūtinātu ķermeni. Latvijas bobsleja pilots kopā ar stūmēju Jāni Strengu šogad Phjončhanas olimpiskajās spēlēs atnesa Latvijai vienīgo medaļu, izcīnot bronzu divnieku sacensībās.

Savukārt 2014. gadā Sočos Melbārdis izcīnīja sudrabu četriniekos un ceturto viedu divniekos. Ņemot vērā, ka Krievijas sportisti tika pieķerti dopinga lietošanā, Melbārdis ir Soču spēļu čempions četriniekos un bronzas medaļnieks divniekos.

“Phjončhanas pjedestāls bija sāpīgāks nekā Sočos, ņemot vērā, kā mums gāja, lai tur nokļūtu un vispār startētu,” raidījumā “Sporta Studija” atklāja Melbārdis. “Nu jau tas ir izdzīvots, bet pēc Olimpiādes atbraucu mājās un domāju, ka labāk būtu palikuši ceturtajā vietā. Tam līdzi bija dažādas blaknes – gan stūmēju nomaiņa, gan šīs piecas simtdaļas, kas šķīra mūs no lielā sapņa.”

Pirms divnieku sacensībām Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis iepriekšējo Melbārža stūmēju Daumantu Dreiškenu nomainīja pret Strengu. “Protams, tas nebija viegli ne mums, ne trenerim, un sevišķi jau pašam Daumantam. Prūsis izvēlējās, viņaprāt, tā brīža labāko taktiku un viņš kopējo ainu, protams, redz citādāk nekā mēs.”

Melbārdis šogad ir viens no pretendentiem, lai iegūtu Latvijas gada balvu sportā. Tāpat viņš ar Strengu ir nominēti labākās komandas balvai. “Jūtos komfortabli, esot labāko komandu vērtējumā, jo tur mums ar Stengu pēc tā rezultāta olimpiskajās spēlēs vajadzētu būt, bet individuālajā ieskaitē noteikti citi ir vairāk pelnījuši, jo es neesmu individuāls sportists un man uz to ir cits skatījums. Katrā ziņā būšu priecīgs, ja šo individuālā sportista balvu nesaņemšu.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par