Melbārdis: Nevar atslābt, vēl jāstrādā…

Oskars Melbārdsi, Jānis Strenga, Sportazinas.com
Foto: AP

Latvijas vadošajam bobsleja pilotam Oskaram Melbārdim trauma olimpiskajā sezonā bija smags trieciens, taču kopīgiem spēkiem visas grūtības tika pārvarētas, pēc izcīnītās bronzas medaļas teica latviešu sportists.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Melbārža un stūmēja Jāņa Strengas divnieku ekipāža pirmdien izcīnīja bronzas medaļu Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, no zelta medaļām atpaliekot nieka piecas sekundes simtdaļas. Latvijai šī ir pirmā godalga Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

“Lēnā garā braucām un uz sezonas beigām kāpinājām tempu. Skaļi neteicu, ka gribu atvest medaļu divniekos, vairāk bija doma par četriniekiem. Uz medaļām tik daudz nefokusējos, jo sezonas laikā Olimpiādes plānus paliku malā,” stāstīja Melbārdis.

Latvijas vadošais pilots pēdējās divas sezonas mocījies ar traumām. Pērn viņš guva muguras savainojumu, bet šosezon traumēja arī kāju.

“Trauma neilgi pirms Olimpiādes bija smags trieciens. Visi gatavošanās plāni bija sarakstīti, saplānoti, atrados labā formā, un tad pēkšņi – trauma Divas dienas pasēdēju mājās un pagruzījos, izdomāju plānu B un gājām tālāk. Kopīgiem spēkiem tikām galā ar traumu, kaut daudzi necerēja, ka mēs te būsim,” atklāja Melbārdis.

Pirmajā un ceturtajā braucienā latvieši bija ātrākie, trešajā uzrādīja otro labāko laiku, bet otrajā bija vien desmitie.

“Vakar guvu lielu mācību, otrajā braucienā varbūt arī kaut ko spīdīgāku pazaudējām. Tomēr uzvar stiprākais. Mācība ir gūta, tagad vairāk koncentrēšos otrajai virāžai. Protams, nevar atslābt, vēl jāstrādā līdz 25.februārim, tad varēsim braukt mājās un svinēt,” stāstīja Melbārdis.

“Man ir ierakstītas kladē savas ambīcijas. Ir savi mērķi, trešdienas sāksim treniņus, skatīsimies, kā skries kamanas un kas notiek ar slidām,” pilots atgādināja, ka nedēļas nogalē vēl būs arī četrinieku sacensības.

Visus sešus treniņbraucienus Melbārdis aizvadīja ar savu ilggadējo stūrmani Daumantu Dreiškenu, ne reizi neesot zemāk par septīto vietu, tomēr vēl pirms pēdējiem diviem braucieniem sportistiem paziņots, ka sacensībās Latvijas vadošo pilotu iestums Strenga.

“Liels paldies Jānim. Lai iestumtu divnieku, abiem ir jābūt labā līmenī. Veiksmīgi izdevās, centos viņam palīdzēt,” pateicīgs bija Melbārdis.

“Lielākais satraukums ir tas, ka visu dienu nav, ko darīt un tad prātā iezogas dažādas domas. Šodien internetā spēlēju šahu, pastaigājos, kas nedaudz novērsa uzmanību no sacensībām,” par gatavošanos mačiem pirms pēdējiem diviem braucieniem stāstīja Strenga.

Tikmēr Oskars Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni izcīnīja devīto vietu.

“Šodien koncentrējos tikai uz sevi, tāpēc īsti nezinu, kā viņam veicās braucienos. Viņam viss vēl ir priekšā. Gan jau četriniekos viņš sevi parādīs un izvērtēs kļūdas, kas bija divniekos,” sacīja Melbārdis.

Pagājušajā piektdienā trīsdesmit gadu jubileju nosvinējušais Melbārdis bobslejista karjeru iesāka kā stūmējs un bija plānojis startēt Vankūveras Olimpiādē, tomēr pēc tam, kad neveselais Jānis Miņins, cenšoties atgriezties trasē, bija piedzīvojis smagu kritienu, kurā arī pats Melbārdis guva smadzeņu satricinājumu, ekipāža no sacensībām tika atsaukta. Pēc šīm sacensībām Melbārdis pievērsās pilota karjerai, un viņa izaugsme bijusi galvu reibinoša, kas jau pirms četriem gadiem sportistu ļāva saukt par vienu no labākajiem pasaulē.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar