Melbārža četrinieks Eiropas kausa trešajā posmā izcīna astoto vietu

Oskars Melbārdis, sportazinas.com
Oskars Melbārdis | Foto: bobslejs.lv

Bobsleja pilota Oskara Melbārža četrinieks ar stūmējiem Edgaru Pirogu, Edgaru Nemmi un Māri Priekuli sestdien Vācijā notiekošajā Eiropas kausa trešā posma sacensībās izcīnīja

Melbārža ekipāža pirmajā braucienā startā uzrādīja vien 12.ātrāko rezultātu, bet finišu sasniedza 11.pozīcijā. Otrajā braucienā starts padevās krietni labāks, uzrādot dalītu trešo labāko laiku, finišējot piektajā vietā.

Uzvaru pirmajā braucienā izcīnīja vācieša Jonasa Januša ekipāža, bet otrajā triumfēja viņa tautietis Hans Peters Hanighofers. Divu braucienu summā labāks izrādījās Janušs, kurš otrās vietas ieguvēju Rostislavu Gajtjukeviču no Krievijas apsteidza par 0,17 sekundēm, kamēr trešo pozīciju izcīnīja Hanighofers, no tautieša iepaliekot par 0,20 sekundēm.

Tikmēr Melbārdis divu braucienu summā uzvarētājam zaudēja 0,59 sekundes, kas ļāva ieņemt astoto pozīciju starp 17 finišu sasniegušajām ekipāžām.

Svētdien bobsleja četrinieki vēlreiz dosies trasē.

Sarunā ar Latvijas Bobsleja un skeletona federāciju (LBSF) izlases galvenais treneris Jānis Skrastiņš pauda, ka sasniegtais rezultāts neesot nemaz tik slikts, jo sezonas mērķi ir pavisam citi.

“Galvenais, lai Oskars ieiet formā, katru reizi jau mēģinām ko jaunu ar ekipāžu. Ir jau arī šādas tādas kļūdiņas, iemaņas atgriežas ar laiku, mēs ceram, ka viņš atgūs formu līdz pasaules čempionātam – tāds ir mērķis,” LBSF citē trenera teikto.

“Reizēm te sniga, pirmajā braucienā tas krietni ietekmēja mūsējo starta laiku, otrajā jau bija labāk, gan laika apstākļi tobrīd, gan arī līdz ar to starts un pats brauciens. Pēc vakardienas kritiena Melbārdim viss kārtībā, stūmējam Intaram Dambim šodien tāds stīvāks kakls, bet viss būs kārtībā.”

Jau ziņots, ka piektdien Melbārža un Intara Dambja divnieku ekipāža Eiropas kausa trešā posma pirmajās divnieku sacensībās kopvērtējumā ieņēma 19.pozīciju, kamēr vēl no Latvijas ekipāžām pilots Dāvis Kaufmanis ar

stūmēju Arni Bebrišu ieņēma devīto pozīciju, bet vietu zemāk bija Helvijs Babris un Edgars Nemme. Ceturtais Latvijas divnieks Emīls Cipulis un Ivo Dans Kleinbergs pirmajā braucienā krita un finišēja 26.vietā 30 ekipāžu konkurencē, pie otrā brauciena netiekot.

Abos braucienos nepārspēts bija vācietis Rihards Elsners.

Melbārdis sacensību apritē atgriezās novembra beigās, kad izcīnīja otro vietu Eiropas kausa pirmajās divnieku sacensībās, bet četriniekos bija astotais. Otrajā etapā viņš divniekos bija otrais un ceturtais, bet četriniekos – piektais.

Eiropas kausu sezona sākās Lillehamerē, bet šogad vēl turpināsies divās Vācijas trasēs Vinterbergā un Kēnigszē.

Olimpiskais čempions līdz Jaunajam gadam startēs Eiropā un pēc tam ar treneri lems par Latvijas izlases sastāvu startiem pasaules un Eiropas kausa sacīkstēs janvārī un februārī.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par