Melbārža četrinieks PK Kēnigszē turpina ar četrinieku sacensībām

24/01/2021 08:58

Bobslejs četriniekiem

Pasaules kausa trešajās četrinieku sacensībās Latviju pārstāvēs tikai Oskara Melbārža vadītais četrinieks.

Pirmais brauciens Kēnigszē trasē paredzēts plkst.10.30 pēc Latvijas laika, bet otrais – plkst.11.55. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Sestdien divnieku sacensībās uz starta izgāja Melbārža un Oskara Ķibermaņa ekipāžas, bet svētdien četrinieku sacensībās Latviju pārstāvēs tikai olimpiskais čempions Melbārdis.

Melbārdim šajā posmā talkā nāks stūmēji Dāvis Spriņģis, Matīss Miknis un Krists Lindenblats, kuram šīs būs tikai otrās četrinieku sacensības. Latvijas ekipāža trasē dosies ar 17.numuru, bet kopumā sacensībām pieteikušies 22 četrinieki.

Ķibermanis aizvien turpina dziedēt ikra muskuļa savainojumu, kā rezultātā viņam pirms februārī gaidāmā pasaules čempionāta, prasmes četrinieku sacensībās būs iespēja izmēģināt tikai vienā posmā Īglsas trasē.

Pārējie Latvijas sportisti šajā nedēļas nogalē spēkojas pasaules junioru čempionātā, kur paralēli noris arī pasaules U-23 čempionāts. Piektdien U-23 konkurencē par vicečempioniem kronēja pilotu Dāvi Kaufmani un stūmēju Ivo Danu Kleinbergu.

Šī ir mājas trase vācietim Johannesam Lohneram, bet viņa titulētais tautietis Frančesko Frīdrihs, kurš uzskatāms kā galvenais favorīts uz uzvaru, nesen intervijā teica, ka labprātāk brauktu 15 citās trasēs, nevis Kēnigszē. Tāpat starp medaļu pretendentiem ir austrietis Benjamins Maiers un kanādietis Džastins Kripss. No zināmākajiem pilotiem nepiedalīsies šveicietis Mihaels Fotgs un rumānis Mihajs Tentea, kuri šajā nedēļas nogalē Sanktmoricā piedalās pasaules junioru čempionātā.

Melbārdis šosezon piedalījies tikai vienās četrinieku sacensībās Sanktmoricas trasē, kur izdevās izcīnīt piekto vietu. Vinterbergā, kur paralēli Pasaules kausa posmam notika arī Eiropas meistarsacīkstes, latvieši nestartēja, jo iepriekš izlasē noteica Covid-19 klātbūtni.

Četrinieku sacensībās Pasaules kausa ieskaitē Melbārdis Kēnigszē trasē pēdējo reizi uz goda pjedestāla stājās 2018.gadā, izcīnot sudrabu. Pirmo medaļu šajā trasē – bronzu – pieredzējušais pilots izcīnīja 2009.gadā, bet pēcāk šo pašu godalgu ieguva arī 2015.gadā.

Pagājušajā sezonā Melbārdis četrinieku ieskaitē Pasaules kausa sacensībās nestartēja. Karjeras laikā četrinieku sacensībās Melbārdis Kēnigszē trasē ne reizi nav uzvarējis.

Aizvadītajā sezonā Kēnigszē trasē četrinieku sacensībās uzvarēja Frīdrihs, viņam sekoja Lohners, bet bronzu nopelnīja Kripss. Ķibermanis ierindojās ceturtajā vietā un no bronzas viņu šķīra 0,16 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderis četrinieku ieskaitē ar 450 punktiem ir vācietis Frīdrihs, Maiers seko ar 410 punktiem, bet tikpat iekrājis arī kanādietis Kripss. Melbārdis ar 184 punktiem atrodas 16.vietā, bet vienā etapā startējušais Ralfs Bērziņš iekrājis 68 punktus un ieņem 21.pozīciju.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā vienā posmā norisinājās divas vīru divnieku sacensības. Un arī divās sacensību nedēļās Insbrukā bobslejisti katru nedēļu aizvadīja divas sacensības divniekiem.

Pēc posma Kēnigszē būs Pasaules kausa noslēgums Insbrukā, kas kalendārā aizvietojis 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu trasi. Pēc tam Altenbergā tiks dalītas pasaules meistarsacīkšu medaļas.

Kamaniņas sievietēm

Pasaules kausa astotais posms Austrijā turpinās ar četru Latvijas sportistu līdzdalību, kā arī Sprinta kausa sacensībām.

Pirmās trasē dosies dāmas, kurām pirmais brauciens paredzēts plkst.9.55 pēc Latvijas laika, bet otrais – plkst.11.20.

Latviju dāmu konkurencē pārstāvēs Ulla Zirne, Elīza Tīruma, Kendija Aparjode un Elīna Ieva Vītola.

Zirne, Vītola un Aparjode dalību Pasaules kausa posmā nodrošināja caur Nāciju kausu jeb kvalifikāciju. Aparjode piektdien svinēja uzvaru Nāciju kausā, kamēr Vītola un Zirne ierindojās attiecīgi septītajā un astotajā vietā.

Pirmā no Latvijas sportistēm trasē dosies Zirne, kurai piešķirts desmitais numurs. Uzreiz aiz viņas startēs Vītola, Aparjodei piešķirts 17.starta numurs, bet Tīrumai – 23.

Kopumā dāmu konkurencē sacensībām pieteikušās 28 sportistes.

Šosezon pa vienai bronzas medaļai ir gan Tīrumai, gan Aparjodei. Tīruma trešo vietu izcīnīja Vinterbergā, bet Aparjode – Oberhofā. Zirnei augstākais sasniegums šosezon ir septītā vieta Pasaules kausa posmā Siguldā, kas vienlaikus arī bija Eiropas čempionāts.

Pagājušajā posmā vislabāk veicās Zirnei, kura ierindojās devītajā vietā, Tīruma bija trīs pozīcijas zemāk, bet Aparjode ieņēma 14.vietu.

Šosezon Austrijā jau notikušas vienas sacensības – sezonas pirmais etaps. Aparjode šajā posmā finišēja aiz vadošā desmitnieka, uzreiz aiz viņas ierindojās Tīruma, kamēr Zirne noslēdza labāko piecpadsmitnieku. Šajā etapā startēja arī Sigita Bērziņai, viņai ieņemot 23.vietu.

Pasaules kausa kopvērtējuma līdere ar 610 punktiem ir Vācijas pārstāve Natālija Gaizenbergere, viņas tautiete Jūlija Taubica seko ar 506 punktiem, kamēr trešajā vietā ar 429 punktiem atrodas austriete Madlēna Egle. Tīruma ar 310 punktiem ir sestā, Aparjode iekrājusi 261 punktu un ierindojas desmitajā vietā, Zirnei 180 punkti un 15.pozīcija, kamēr Bērziņa ar 91 punktu ir 28. Kopvērtējuma 35.vietā ar 55 punktiem atrodas Vītola.

Tāpat svētdien Austrijā tiks aizvadīts pēdējais Sprinta kausa posms.

Vīri startēs plkst.12.45, dāmas – 13.30, bet divnieki trasē dosies 35 minūtes pēc sieviešu sacensībām.

Pirms šīm Sprinta kausa sacensībām Starptautiskās Kamaniņu sporta federācija (FIL) veica izmaiņas vērtēšanas sistēmā. Sprinta sacensībās izcīnītie punkti tiks pieskaitīti Pasaules kausa kopvērtējumā, bet Sprinta kausa kopvērtējumā tiks iekļauti visi sportisti, nevis tikai tie, kuri startējuši visos trīs posmos.

Vīru konkurencē Latviju Sprinta kausā pārstāvēs Riks Kristens Rozītis un Gints Bērziņš, bet divniekos būs redzamas trīs ekipāžas – brāļi Juris un Andris Šici, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, kā arī Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Bērziņš sestdien individuālajās sacensībās ierindojās devītajā vietā, bet Rozītis – 15.

Brāļi Šici Sprinta kausam kvalificējās, sestdien izcīnot sudrabu, kamēr ceturtajā pozīcijā ierindojās Bots/Plūme. Desmitajā pozīcijā bija Gudramovičs/Kalniņš.

Sezonas pirmajās Sprinta kausa sacensībās Latviju pārstāvēja traumētais Kristers Aparjods un Artūrs Dārznieks. Augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Aparjods, finišējot desmitajā vietā.

Tīruma pirmajā Sprinta kausā bija ceturtā, Aparjode ierindojās desmitajā vietā, bet trīs pozīcijas zemāk finišēja Zirne. Tikmēr divnieku konkurencē sudraba godalgas ieguva Šici, bet Gudramovičs/Kalniņš samierinājās ar devīto vietu. 13.pozīcijā bija Bots/Plūme.

Otrajā Sprinta kausa etapā Tīruma starp dāmām bija sestā, Rozītim 14.vieta, kamēr Šici ierindojās septītajā vietā.

Sprinta kausa kopvērtējuma līderis vīriešu konkurencē 155 punktiem ir vācietis Fēlikss Lohs, bet no latviešiem visaugstāk ar 36 punktiem 14.vietā atrodas Aparjods.

Dāmu konkurencē pirmo vietu ar 200 punktiem ieņem vāciete Taubica, bet Tīruma ar 110 punktiem ir ceturtā. Savukārt divnieku konkurencē ar 185 punktiem pirmajā vietā ir austrieši Tomass Štoijs/Lorencs Kollers, bet brāļi Šici seko ar 131 punktu.

Startam Īglsas trasē Insbrukā Pasaules kausa posmā pieteikušies 144 sportisti no 21 valsts. Viņu vidū ir 50 vīrieši, 48 sievietes un 29 ekipāžas no 24 valstīm.

Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā.

Mēneša beigās kamaniņu braucēji Kēnigszē cīnīsies par pasaules čempionāta medaļām, bet sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…