Brāļiem Šiciem bronza, Melbārža ekipāža finišē bez medaļām

16/01/2021 16:14

Kamaniņas divniekiem

Kamaniņu braucēji brāļi Juris un Andris Šici Vācijā Pasaules kausa septītajā posmā izcīnīja trešo vietu, kamēr vadošajā desmitniekā ielauzties spēja arī Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, ekipāžai ierindojoties astotajā pozīcijā.

Divu braucienu summā uzvaru svinēja kopvērtējuma līderi Tomass Štoijs/Lorencs Kollers no Austrijas, kuri pirmajā braucienā sasniedza ceturto ātrāko laiku, bet otrajā mēģinājumā uzstādīja jaunu trases rekordu. Austrieši 0,009 sekundēm apsteidza olimpiskos čempionus no Vācijas Tobiasu Vendlu/Tobiasu Arltu, kamēr brāļi Šici līderiem summā zaudēja 0,016 sekundes.

Šici otrajā braucienā uzlaboja savu starta laiku, taču trases vidusdaļā pieļāva nelielu kļūdu un braucienā sasniedza otro rezultātu. Gudramovičs/Kalniņš otrajā braucienā labi startēja, bet trases otrajā pusē neizdevās saglabāt pārsvaru pār konkurentiem, kā rezultātā devītais laiks braucienā. Viņi līderiem piekāpās par 0,411 sekundēm un summā ierindojās astotajā pozīcijā. Mārtiņš Bots/Roberts Plūme otrajā braucienā veica lielisku starta rāvienu, tomēr trases vidusdaļā pieļāva nelielas kļūdas un finišēja 12.vietā. Divu braucienu summā ekipāža bija 0,670 sekundēm lēnāka nekā austrieši, kas ļāva ieņemt 12.pozīciju.

Pirmajā braucienā no Latvijas ekipāžām vislabāk veicās Šiciem, kuri mājiniekiem Vendlam/Arltam zaudēja vien 0,011 sekundes un izcīnīja otro vietu. Gudramovičs/Kalniņš aizvadīja labu braucienu un sasniedza sesto labāko rezultātu, vāciešiem piekāpjoties 0,231 sekundi. Trešā Latvijas ekipāža Bots/Plūme, kuri dienu iepriekš Nāciju kausa sacensībās ierindojās piektajā vietā, sestdien uzrādīja 11.ātrāko laiku, finišējot 0,387 sekundes aiz līderiem.

Šosezon Latvijas izlases līderu godu apliecinājuši Šici, kuri pirms nedēļas Siguldā tika kronēti par Eiropas čempioniem. Turpat Latvijā bronzu izcīnīja jaunais duets Bots/Plūme, kas pie tiesībām startēt sezonas otrajā pusē tika pēc tam, kad atlases sacensībās bija pārāki par Kristenu Putinu/Imantu Marcinkēviču. Savukārt Gudramovičs/Kalniņš sezonas labāko rezultātu sasniedza Vinterbergā, kur bija ceturtie.

Decembrī notikušajā Oberhofas posmā Šici bija sestie, Bots/Plūma ieņēma devīto vietu, bet Gudramovičs/Kalniņš pēc pirmajā braucienā uzrādītā piektā rezultāta otrajā braucienā krita un samierinājās ar 19.pozīciju. Iepriekšējā sezonā Oberhofā Šici bija otrie, bet gadu pirms tam izcīnīja trešo vietu. Jau ziņots, ka vīru konkurencē Gints Bērziņš sestdien Oberhofā ierindojās septītajā vietā, kas viņam ir karjeras labākais sniegums. Artūrs Dārznieks ierindojās 15.vietā, bet pozīciju zemāk bija Riks Kristens Rozītis.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderi ar 556 punktiem ir Štoijs/Kollers, apsteigdami divas Vācijas ekipāžas Toni Egertu/Sašu Benekenu un Tobiasu Vendlu/Tobiasu Arltu, kuriem ir attiecīgi 519 un 508 punkti. Brāļi Šici seko ar 433 punktiem, Gudramovičs/Kalniņš ar 280 punktiem ierindojas astotajā vietā, kamēr Bots/Plūme ar 237 punktiem atrodas divas pozīcijas zemāk.

Svētdien notiks sacensības sievietēm, kurās Latviju pārstāvēs Kendija Aparjode, Elīza Tīruma un Ulla Zirne. Nāciju kausā piektdien finišu nesasniedza Elīna Ieva Vītola. Startam Oberhofā Pasaules kausa posmā pieteikušies 144 sportisti no 21 valsts. Viņu vidū ir 44 sievietes, tikpat vīriešu un 28 divvietīgās ekipāžas. Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā. Pasaules kaus sezonas turpinājumā sacensības vēl paredzētas Insbrukā, bet mēneša noslēgumā kamaniņu braucēji atgriezīsies Kēnigszē, kur norisināsies pasaules čempionāts. Sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Bobslejs divniekiem

Latvijas bobsleja divnieks Oskars Melbārdis/Matīss Miknis Šveicē Pasaules kausa (PK) desmitajā posmā ierindojās sestajā vietā, taču vēl viena ekipāža Ralfs Bērziņš/Arnis Bebrišs sasniedza 16.ātrāko laiku. Divu braucienu summā uzvaru svinēja vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža, kas tuvāko sekotāju Johannesu Lohneru apsteidza par 0,45 sekundēm. Kanādas pilots Džastins Kripss iepalika 0,92 sekundes un izcīnīja bronzu.

Melbārža ekipāža otrajā braucienā startā bija devītā, bet trasi kopumā veica “tīri” un sasniedza jaunu trases rekordu – viena minūte un 6,23 sekundes. Latvijas pilota rezultātu drīz vien laboja konkurenti, bet otrajā braucienā uzrādīts sestais laiks, šādu pašu vietu ieņemot arī summā. Melbārdis līderim zaudēja 1,26 sekundes. Bērziņš otrajā braucienā startā uzrādīja 12.ātrāko laiku, bet finišā 13.vieta, kas divu braucienu summā ļāva ieņemt 16.vietu. Melbārdis/Miknis pirmajā braucienā sasniedza starta un trases rekordu, bet sacensību turpinājumā abus rezultāti vairākkārt tika uzlaboti. Pirmajā braucienā Melbārdim startā desmitais laiks, bet finišā sasniegta septītā vieta. Viņš līderim Frančesko Frīdriham no Vācijas zaudēja 0,68 sekundes.

Bērziņš/Bebrišs pirmajā braucienā kļūdījās gan trases augšdaļā, gan arī turpinājumā un finišēja ar 1,48 sekundes aiz līdera, ierindojoties 20.pozīcijā. Startā Bērziņa ekipāžai 12.ātrākais laiks. Bērziņa ekipāža bija pēdējā, kas sasniedza otro braucienu. Vācietis Johanness Lohners startēja pašās beigās un sasniedza jaunu trases rekordu, taču viņa tautietis Frīdrihs bija ātrāks par 0,19 sekundēm.

Šobrīd vadošais Latvijas pilots Oskars Ķibermanis ārstē savainojumu un šonedēļ vēl neatgriezīsies trasē. Gadu mijā Latvijas komandā tika konstatēti daži inficēšanās gadījumi ar Covid-19 – šī iemesla dēļ latvieši nepiedalījās iepriekšējā posmā Vinterbergā, kas vienlaikus bija Eiropas čempionāts.

Melbārdis šosezon piedalījies sešās divnieku sacensībās, labāko rezultātu sasniedzot vienā no Siguldas posmiem, kurā bija ceturtais. Bērziņš sezonu iesāka ar divām piektajām vietām Siguldā un arī turpmākajās sešās sacensībās viņš bija pirmajā desmitniekā. Titulētais Melbārdis Sanktmoricā uzvarējis četras reizes, pirmo no tām 2008.gadā kā stūmējs Jāņa Miņina četrinieku ekipāžā. 2015.gada janvārī nedēļas nogalē viņš bija nepārspēts abās disciplīnās, bet gadu pirms tam uzvarēja četriniekos. Bērziņš šajā trasē startējis tikai Eiropas kausā un pasaules junioru čempionātā, nevienā no sacensībām nekāpjot uz goda pjedestāla.

Īpaša Sanktmoricas trase ir titulētajam vācietim Frančesko Frīdriham, kurš šeit 2012.gadā debitēja Pasaules kausa apritē. Par debiju gan viņam ir dalītas jūtas, jo viņa divnieku ekipāžas stūmējas Jannis Bekers startā paslīdēja un neielēca kamanās, kā dēļ vācieši tika diskvalificēti. Gadu vēlāk šajā pašā trasē Frīdrihs nodrošināja savu pirmo no sešiem pasaules čempiona tituliem divniekos. Pasaules kausa kopvērtējuma līderis divnieku ieskaitē ar 2235 punktiem ir Frīdrihs, Lohners seko ar 2059 punktiem, kamēr vadošo trijnieku ar 1794 punktiem noslēdz šveicietis Mihaels Fogts. Ķibermanis ar 1534 punktiem atrodas piektajā pozīcijā, vietu zemāk ar 1416 punktiem ierindojas Bērziņš, bet Melbārdis ar 1136 punktiem pakāpies uz desmito pozīciju.

Svētdien turpat Sanktmoricā notiks sezonas otrās četrinieku sacensības. Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā vienā posmā norisinājās divas vīru divnieku sacensības. Un arī divās sacensību nedēļās Insbrukā bobslejisti katru nedēļu aizvadīja divas sacensības divniekiem. Pēc posma Sanktmoricā sportisti dosies uz Kēnigszē trasi, bet Pasaules kausa noslēgums būs Insbrukā, kas kalendārā aizvietojusi 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu trasi. Pēc tam Altenbergā tiks dalītas pasaules meistarsacīkšu medaļas.

Kamaniņas

Latvijas kamaniņu braucējs Gints Bērziņš Vācijā Pasaules kausa (PK) septītajā posmā ierindojās septītajā vietā, kamēr Artūrs Dārznieks un Riks Kristens Rozītis palika ārpus vadošā desmitnieka. Divu braucienu summā uzvaru izcīnīja mājinieks Fēlikss Lohs, kurš austrieti Jonasu Milleru apsteidza par 0,247 sekundēm, bet Dāvids Gleiršers zaudēja 0,443 sekundes. Otrajā braucienā labāko rezultātu starp Latvijas sportistiem sasniedza Bērziņš, kurš sasniedza septīto rezultātu un divu braucienu summā līderim zaudēja 0,641 sekundi. Septītā vieta Pasaules kausa sacensībās Bērziņam ir jauns karjeras rekords.

Dārznieks otrajā braucienā sasniedza 14.ātrāko laiku, bet summā 0,921 sekundes deficīts, kas ļāva ieņemt 15.vietu. Pozīciju zemāk ar 0,953 sekunžu atpalicību bija Rozītis, viņam otrajā braucienā ierindojoties 17.vietā. Pirmajā braucienā starp latviešiem labāko rezultātu sasniedza Bērziņš, kurš sasniedza jaunu trases rekordu un ierindojās septītajā pozīcijā. Viņš līderim Fēliksam Loham no Vācijas zaudēja 0,327 sekundes. Riks Kristens Rozītis pirmajā braucienā līderim zaudēja 0,475 sekundes un ierindojās 12.vietā, kamēr Dārzniekam neizdevās attīstīt ātrumu, kā rezultātā 0,542 sekunžu deficīts un 19.rezultāts. Sestdien sacensībās vairāki sportisti spēja labot gan starta, gan trases rekordus.

Savainojuma dēļ Pasaules kausa sacensībās šosezon vairs nestartēs Kristers Aparjods. Šosezon vislabāko sniegumu demonstrējis Dārznieks, kurš Siguldā izcīnīja ceturto vietu Eiropas čempionātā, tikai nedaudz atpaliekot no bronzas medaļas pozīcijas. Šosezon Oberhofā notikušajā posmā Dārznieks, Bērziņš un Rozītis bija pozīcijās no 13. līdz 15.vietai. Pērn Dārznieks Oberhofā bija desmitais.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderis ar 700 punktiem ir Lohs, viņa tautietis Johanness Ludvigs seko ar 469 punktiem, kamēr trešajā vietā ar 367 punktiem ir itālis Dominiks Fišnallers. Dārznieks ar 216 punktiem ieņem 12.vietu, Rozītim 189 punkti un 15.pozīcija, kamēr Bērziņš ar 143 punktiem ierindojas divas vietas zemāk.

Sestdien paredzētas arī divnieku sacensības. Pirmais brauciens būs plkst.13.30, bet otrais – plkst.14.50, tos translējot kanālam “Best4Sport TV”. Latviju pārstāvēs piektdien Nāciju kausā piekto vietu izcīnījušie Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, kā arī posmā vietu nodrošinājušie Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un Juris un Andris Šici. No 24 ekipāžām Botam/Plūmem būs astotais numurs, Gudramovičs/Kalniņš startēs ar 22.numuru, bet kā pēdējie trasē dosies Šici.

Svētdien notiks sacensības sievietēm, kurās Latviju pārstāvēs Kendija Aparjode, Elīza Tīruma un Ulla Zirne. Nāciju kausā piektdien finišu nesasniedza Elīna Ieva Vītola. Startam Oberhofā Pasaules kausa posmā pieteikušies 144 sportisti no 21 valsts. Viņu vidū ir 44 sievietes, tikpat vīriešu un 28 divvietīgās ekipāžas.

Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā. Pasaules kausa sezonas turpinājumā sacensības vēl paredzētas Ins rukā, bet mēneša noslēgumā kamaniņu braucēji atgriezīsies Kēnigszē, kur norisināsies pasaules čempionāts. Sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Skeletons

Latvijas skeletoniste Endija Tērauda sestdien Vācijā Starpkontinentālā kausa pirmajā posmā finišēja 12.vietā, kas viņai ir karjeras labākais sniegums šīs raudzes sacensībās. Tērauda pirmajā braucienā startā uzrādīja dalītu 12.ātrāko laiku, bet finišēja 13.vietā. Viņa līderei Jeļenai Ņikitinai zaudēja 2,44 sekundes.

Otrajā braucienā Tērauda vēlreiz startā sasniedza 12.rezultātu un šajā pašā vietā arī sasniedza finišu. Divu braucienu summā sportiste uzvarētājai Ņikitinai zaudēja 4,04 sekundes un ierindojās 12.pozīcijā, kas viņai Starpkontinentālajā kausā ir karjeras rekords. Ņikitina par 0,57 sekundēm apsteidza mājinieci Sofiju Grībelu, bet krieviete Jūlija Kanakina zaudēja 0,75 sekundes. Sestdien sacensībās piedalījās 15 sportistes.

Tērauda šo sezonu sāka Pasaules kausa apritē un jau pirmajā etapā Siguldā izcīnīja bronzas medaļu, veicot jaunu ierakstu Latvijas sieviešu skeletona vēstures grāmatās. Tēraudas vietu Pasaules kausa posmā Sanktmoricā pagaidām pārņēmusi Dārta Zunte, kurai pēc nedēļas turpat Šveicē gaidāms pasaules junioru čempionāts.

Starpkontinentālā kausa kopvērtējuma līdere ar 120 punktiem ir Ņikitina, kamēr Tērauda ar 64 punktiem atrodas 12.pozīcijā. Sestdien notika arī vīru sacensības, kurās Latviju pārstāvēja Elvis Veinbergs. Latvijas sportists pirmajā braucienā startā bija 15.ātrākais starp 22 sportistiem un finišēja devītajā vietā. Viņš līderim Akselam Jungkam no Vācijas zaudēja 1,25 sekundes.

Otrajā braucienā Veinbergs startā sasniedza 13.rezultātu un šajā pozīcijā arī finišēja. Braucienā viņš līderim Jungkam zaudēja 1,74 sekundes, bet divu braucienu summā – 2,99 sekundes, kas ļāva ieņemt 12.pozīciju. Jungks par 0,46 sekundēm apsteidza krievu Aleksandru Tretjakovu, taču Fēlikss Zaibels no Vācijas iepalika 0,67 sekundes.

Sestdien vīru konkurencē piedalījās 22 sportisti, bet tikai 20 kvalificējās otrajam braucienam. Skeletonā Starpkontinentālais kauss ir pēc līmeņa otrās sacensības aiz Pasaules kausa, taču sportistiem ir iespēja sacensties arī zemākas raudzes sacensībās – Eiropas kauss.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…