Meldere Pasaules U19 kausa izcīņā izcēlusies vairākos individuālajos rādītājos

Laura Meldere, sportazinas.com
Laura Meldere aizsardzībā | Foto: FIBA

Laurai Melderei no Latvijas spēlētājām vislabāk veicies Pasaules U19 kausa statistikas rādītājos, kuros viņa ir trešā vērtīgākā sacensību dalībniece.

Par spīti Taizemes galvaspilsētā ieņemtajai 14.vietai kopvērtējumā Latvijas U19 izlases basketbolistes izcēlās atsevišķos statistikas rādītājos. Augsto otro vietu Latvijas valstsvienība ieguvusi bloķētajos metienos, vidēji spēlē šādā veidā apturot 3,7 pretinieču uzbrukumus. Vairāk ir vien ASV – 5,7 bloķēti metieni spēlē.

It labi Latvijas izlase izskatās arī kļūdu rādītājā. Ar vidēji 16,7 kļūdām spēlē latvietes ieņem sesto vietu vismazāk kļūdījušos izlašu topā. Latvietes nav kautrējušās apturēt pretinieču uzbrukumus ar personisko piezīmju palīdzību, ar vidēji spēlē sakrātajām 18,6 piezīmēm ieņemot piekto vietu.

Dalītu piekto pozīciju Latvija ieņem arī sakrātajos “double-double”, kas pa spēkam bijis četrreiz – visas Melderei. Ar realizētajiem deviņiem tālmetieniem mačā pret Taizemi Latvija dala devīto vietu šajā rādītājā vienā spēlē, bet ar 18 realizētiem soda metieniem pret Mozambiku – dalītu astoto vietu.

Sesto vietu tālmetienu zeme Latvija ieņēmusi spēlē izmesto trīspunktu metienu rādītājā, mačā ar Taizemi 33 reizes apdraudot pretinieču grozu šādā veidā. Reizi latvietes izcēlušās atlēkušo bumbu izcīņā, spēlē ar Kolumbiju sakrājot 41 atlēkušo bumbu, kas ir dalīts trešais labākais rādītājs. Tāpat dalīta trešā vieta Latvijas valstsvienībai arī rezultatīvajās piespēlēs – 25 piespēles mačā pret Taizemi – un bloķētajos metienos spēlē ar Vāciju – septiņi.

Individuāli ar vidēji 15,0 gūtajiem punktiem spēlē par ceturto rezultatīvāko čempionāta spēlētāju kļuvusi Meldere. Rezultatīvākās godu izpelnījās dienvidkorejiete Jihjuna Parka ar vidēji 16,4 punktiem spēlē.

Ar 72 atlēkušajām bumbām, no kurām 22 tika izcīnītas uzbrukumā un 50 – aizsardzībā, Latvijas izlases līdere ar vidēji 10,3 bumbām spēlē bija trešā labākā čempionāta spēlētāja šajā rādītājā. Trešā vieta Melderei arī efektivitātes rādītājā, ar vidēji 19,0 efektivitātes punktiem spēlē piekāpjoties vien beļģietei Bilijai Masejai, kurai vidēji 25,9 punkti, un Mali spēlētājai Sikai Konai, kas sakrāja 19,3 efektivitātes punktus spēlē.

Tāpat dalītā trešajā vietā čempionātā Latvijas basketbolisti ierindo četri sasniegtie “double-double”. Priekšā ar sešām šādām spēlēm ir Maseja un ar piecām – Kona.

Tikai Masejai Meldere piekāpās bloķētajos metienos, vidēji spēlē 1,7 reizes un čempionātā kopā 12 reizes šādā veidā neitralizējot pretinieču uzbrukumus. Dalīta sestā vieta ar septiņiem blokiem jeb vidēji 1,0 blokiem spēlē tika Alisei Markovai.

Ar 66,7 procentiem jeb 20 no 30 precīziem soda metieniem Meldere ieņēma dalītu desmito vietu soda metienu precizitātē. Desmitā precīzākā trīspunktu izpildītāja Taizemē bija Elizabete Anna Zumenta, kurai precīzi bija 35,7 procenti jeb 10 no 28 metieniem.

Latvijas U19 izlase šajās sacensībās startējusi arī 2017.gadā, izcīnot desmito vietu.

Pēc trim grupu jeb kvalifikācijas turnīra spēlēm Latvijas komanda ieņem otro vietu rezultatīvajās piespēlēs, vidēji spēlē 17,3 reizes sagādājot komandas biedrenēm iespēju uzbrukt grozam netraucēti. Labāk veicies vien ASV, kam ir 19,3 piespēles. Turklāt Latvija arī maz kļūdījusies, ar 48 kļūdām jeb vidēji 16 kļūdām spēlē sasniedzot piekto labāko rezultātu. Pirmajā vietā ar tikai 38 kļūdām trijās spēlēs vai vidēji 12,7 kļūdām mačā ir Latvijas trešdienas pretiniece astotdaļfinālā Mali.

Otro vietu ar Ungāriju Latvijas basketbolistes dala saņemtajās piezīmēs. Latvietes sakrājušas 65 personiskās piezīmes jeb vidēji 21,7 spēlē, kamēr pirmo vietu ar 66 piezīmēm ieņem Dienvidkoreja.

Gūtajos punktos vidēji spēlē Latvijas U19 izlase ar vidēji mačā gūtiem 69 punktiem ieņem sesto vietu. Pretinieces astotdaļfinālā Mali basketbolistes iemetušas vidēji 51,3 punktus (14.vieta 16 komandu konkurencē). Līderes ar 87,7 punktiem ir ASV sportistes.

ASV ir labākā arī metienos no spēles – 43,7% precīzu metienu, tikmēr Latvija ar 36,9% (69/187) ieņem septīto vietu. Mali ar 27,9% ierindojas pēdējā 16.vietā. Precīzi bijuši 62 no 222 Mali komandas spēlētāju izpildītajiem metieniem.

Labākas sekmes Latvijas jaunietēm bijušas trīspunktu metienos, kur ar 30,8% (24/78) viņas ieņem piekto vietu. Divpunktu metienos ar 41,3% (45/109) Latvija ir septītā.

Ievērojamas rezerves Latvijai ir soda metienu izpildē, kur ar 65,2% (45/69) mūsu valsts spēlētājas ieņem astoto vietu, taču apsteidz ASV, kam ir 62,1% precīzu metienu.

Atlēkušo bumbu sadaļa ir viena no nedaudzajām, kurā Mali ir apsteigusi Latviju. Latvija ar vidēji spēlē 44,3 izcīnītām bumbām (13,7 uzbrukumā un 30,7 aizsardzībā) ieņem astoto vietu, par vienu vietu piekāpjoties Mali, kas izcīnījusi vidēji 47,0 (22,3+24,7) atlēkušās bumbas spēlē.

Septīto vietu Latvija ar Mali dala pārtvertajās piespēlēs. Abas komandas turnīrā to paveikušas 29 reizes jeb vidēji 9,7 reizes spēlē.

Individuālajos rādītājos turnīra otra rezultatīvākā spēlētāja ir , kura guvusi 57 jeb vidēji 19,0 punktus spēlē, piekāpjoties vien dienvidkorejietei Jihjunai Parkai, kura guvusi 62 jeb vidēji 20,7 punktus spēlē. 15.vietu ar 37 jeb vidēji 12,3 punktiem mačā dala Māra Mote.

Meldere arī ieņem piekto vietu metienos no spēles. Viņai precīzi bijuši 22 no 41 veiktā metiena jeb 53,7%. Līdere ar 63,3% (19/30) ir Vācijas izlases centra spēlētāja Luiza Geizelzēdere. Divpunktu metienos Meldere ar 58,3% (21/36) ir septītā precīzākā čempionāta spēlētāja.

Savukārt atlēkušo bumbu izcīnīšanā Latvijas centra spēlētāja ar 37 jeb vidēji mačā 12,3 bumbām dala otro vietu ar austrālieti Aleksandru Fauleri.

Latvijas izlases vērtīgākā spēlētāja ir arī otra vērtīgākā visā turnīrā. Melderei trijās spēlēs efektivitātes koeficients ir 71, piekāpjoties tikai Masejai, kura sakrājusi 83 efektivitātes punktus. Tāpat Latvijas izlases centra spēlētāja dala pirmo vietu ar vēl četrām basketbolistēm sasniegto “double-double” ziņā – visām to sasniedzot divas reizes.

Uzreiz vairākas Latvijas basketbolistes ir rezultatīvo piespēļu dalītāju saraksta augšgalā. Dalītu trešo vietu ar 12 jeb vidēji spēlē četrām piespēlēm ieņem Paula Kļeščova, dalītā sestajā vietā ar desmit jeb vidēji 3,3 piespēlēm mačā ir Mote, Turpat netālu atrodas arī Nikola Ozola, kurai astoņas piespēles un dalīta 17.pozīcija, un Jete Katrīna Nulle, kura ar septiņām piespēlēm dala 21.vietu.

Visbeidzot Kļeščova kopā ar vēl trim konkurentēm dala pirmo vietu visvairāk saņemtajās personiskajās piezīmēs – pa 12 piezīmēm katrai.

Statistikas ailītēs jauni ieraksti tiks veikti jau trešdien, kad Latvijas laika pulksten 8:00 Latvijas U19 izlase astotdaļfinālā tiksies ar Mali.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par