Menhengladbahas “Borussia” panāk līdervienību “Leipzig” bundeslīgas kopvērtējumā

19/12/2019 13:11

Vācija

Vācijas futbola bundeslīgas vienība Menhengladbahas “Borussia” trešdien savā laukumā svinēja uzvaru un panāca līderpozīcijās esošo “Leipzig” vienību. “Borussia” savā laukumā ar 2:0 (0:0) apspēlēja turnīra tabulas pastarīti “Paderborn”.

Mājinieki vārtus guva 46. un 67.minūtē. Vispirms Alasans Plea brīvā sitiena pozīcijā ar 12 metrus tālu sitienu rezultātu atklāja, bet 67.minūtē tiesnesis par Martina Hermana nogāšanu piešķīra 11 metru soda sitienu vien pēc videoatkārtojuma noskatīšanās. To precīzi realizēja Larss Štindls.

Citā mačā viesos uzvaru svinēja pirms sezonas par galveno favorīti nosauktā Minhenes “Bayern”, kas ar 3:1 (1:0) pieveica vēl vienu augstas vietas tīkotāju “Freiburg”.

16.minūtē savus 19.vārtus sezonā guva polis Roberts Levandovskis, atgūstot vienvadību līgas vārtu guvēju sarakstā un izvirzot minheniešus vadībā pēc Alfonso Deivīsa centrējuma no kreisās puses. Izlīdzinājumu 59.minūtē ar neatvairāmu sitienu vārtu augšējā stūrī panāca itālietis Vinčenco Grifo.

Uzvaru “Bayern” izrāva mača kompensācijas laikā. Pieliktā laika otrajā minūtē Joshua Zirkzē pēc Serža Njabrī piespēles raidīja bumbu starp kājām viesu vārtsargam Manuelam Neieram, bet trīs minūtes vēlāk pirmais pie bumbas pēc paša sitiena bija jau pats Njabrī.

Pēc 16 spēļu kārtām ar 34 punktiem pirmo vietu ieņem “Leipzig”, tikpat punktu ir Menhengladbahas “Borussia”, bet par četriem mazāk ir Minhenes “Bayern” un Dortmundes “Borussia”. 29 punktus iekrājusi Gelzenkirhenes “Schalke 04”, un pirmo sešinieku ar 25 punktiem noslēdz “Freiburg”.

Itālija

Ar uzvaru Itālijas A sērijas futbola čempionāta 17.kārtas pirmajā mačā trešdien līgas līderpozīcijās atkal nonākusi Turīnas “Juventus”.Turīnas “Juventus” Dženovā ar 2:1 (2:1) pieveica “Sampdoria” vienību.

Paolo Dibala 19.minūtē ar sitienu no gaisa no soda laukuma stūra viesus izvirzīja vadībā, bet 16 minūtes vēlāk Džanluka Kaprari iedzina viesu vārtos aizsargu līdz soda laukuma robežai atsisto bumbu. Uzvaru viesi izcīnīja 45.minūtē, kad pēc Aleksa Sandro piespēles pa gaisu fantastiskā lēcienā ar galvu bumbu vārtu pretēja stūrī raidīja Krištianu Ronaldu.

Ar 42 punktiem “Juventus” kļuvusi par līderi, ar 39 punktiem pēc 16 spēlēm seko Milānas “Inter”, 36 punkti ir Romas “Lazio”, 32 – “AS Roma”, bet piektā ar 29 punktiem ir “Cagliari”, kas par punktu apsteidz “Atalanta” vienību.