Menjē un Azārs palīdz Beļģijai pirmo reizi vēsturē izcīnīt PK bronzu

14/07/2018 18:51
Beļģijas futbola izlase, Sportazinas.com

Pasaules kausa finālturnīrā bronzas godalgas izcīnījuši Beļģijas futbolisti, kas ar 2:0 pieveica Anglijas valstsvienību. Uzvarētāju rindās ar vārtiem atzīmējās Tomass Menjē un Edens Azārs.

Pirms spēles

Abas šī vakara sāncenses ir labi pazīstamas ne tikai tāpēc, ka šovasar Krievijā jau reizi ir tikušās, bet arī tāpēc, ka Beļģijas provizoriskajā starta sastāvā desmit (!) no 11 spēlētājiem pārstāv Anglijas Premjerlīgas klubus. Čempionātu rezultatīvi iesākušais Mančestras “United” uzbrucējs Romelu Lukaku grupu turnīrā izcēlās ar četriem precīziem raidījumiem, taču izslēgšanas spēlēs viņam savu vārtu kontu papildināt nav izdevies. Līdzīgi veicies arī Edenam Azāram (divi vārti), taču viņa pienesums laukuma vidusdaļā un uzbrukumu veidošanā pēdējos mačos ir bijis neatsverams.

Paredzams gan, ka angļiem šovakar savainojumu dēļ būs jāiztiek bez diviem pamatsastāva spēlētājiem – Džordana Hendersona un Kaila Vokera. Beļģija ar gūtajiem 14 vārtiem joprojām ir čempionāta ražīgākā komanda, tikmēr angļi nekur tālu neatpaliek (12), un paredzams, ka kā viena, tā otra valstsvienība noteikti lūkos papildināt savu kontu un centīsies noslēgt finālturnīru uz pozitīvas nots.

Sākumsastāvi:
Anglija (3-5-2): Pikfords – Džounss, Stounss, Magvairs – Rouzss, Delfs, Daiers, Loftus-Čīks, Tripjērs – Keins, Stērlings
Beļģija (3-4-3): Kurtuā – Alderveirelds, Kompanī, Vertongens – Tīlemans, Vitsels, Menjē  Šadlī – de Bruine, Lukaku, Azārs

Pirmais puslaiks

Jau dueļa ceturtajā minūtē Beļģijas izlase izvirzījās vadībā! Noorganizējot ātru pretuzbrukumu, Lukaku skaisti piespēlēja uz kreiso malu brīvajam Šadlī, kurš bumbu nogādāja Anglijas izlases vārtu priekšā. Apsteidzot futbola dzimtenes aizsargus, apaļo priekšmetu kritienā cietoksnī raidīja aizsargs Menjē, dodot angļiem aukstu dušu – 1:0!

Pirmajās desmit minūtēs visai gausi darbojās Anglijas izlase, kas trešdien aizvadīja 120 minūtes pret Horvātiju. Lai gan futbola dzimtenes pārstāvji centās kontrolēt bumbu, tomēr tas rezultātu nedeva. 12. minūtē laimīgi pie bumbas Anglijas soda laukumā nokļuva Kevins De Bruine, taču viņa izdarīto sitienu pēc rikošeta Pikfords visai nervozi prata atvairīt. Divas minūtes vēlāk Loftus-Čīks atradās jau Beļģijas valstsvienības soda laukumā. Lai gan pussargs prata labi noreaģēt, taču sitiens ar galvu lidoja tieši rokās Kurtuā. 23. minūtē Harijs Keins varēja panākt izlīdzinājumu – Stērlings uz 16 metriem atstāja spēles instrumentu Keinam, kurš esot tieši pret Beļģijas izlases vārtiem, aizsita garām.

35. minūtē pēc Beļģijas futbola izlases izspēlētā stūra sitiena, uzbrukuma smailē nokļuva aizsargs Alderveirelds, kurš izdarot sitienu, trāpīja tikai nedaudz pāri Anglijas valstsvienības cietoksnim. Pirmā puslaika beigas aizritēja mierīgā gultnē, tam noslēdzoties ar minimālu beļģu pārsvaru.

Otrais puslaiks

51. minūtē sekoja ļoti bīstama Anglijas futbola izlases standartsituācija. Loftus-Čīks bumbu raidīja Beļģijas soda laukumā, kur centās to iespēlēt Harijam Magvairam, taču Vertongens ar lielām grūtībām izraidīja spēles instrumentu ārpus laukuma robežām. Trīs minūtes vēlāk Keins bija ļoti tuvu izlīdzinājumam, bet pēc teicamas Lingārda piespēles, ”Tottenham Hotspur” zvaigzne līdz bumbai neaizsniedzās.

56. minūtē Romelu Lukaku varēja nokļūt aci pret aci ar Pikfordu, bet bumbas apstrāde pēc De Bruines lieliskās piespēles, šoreiz pievīla. 69. minūtē Kurtuā modrību pārbaudīja Ēriks Daiers, kurš pa Londonas ”Chelsea” un Beļģijas izlases vārtu vīra sargāto cietoksni izdarīja sitienu no 25 metriem. Minūti vēlāk Daiers neizmantoja fenomenālu iespēju, jo ”Tottenham Hotspur” pussargs nokļuva aci pret aci ar Kurtuā, raidot bumbu pāri raženajam vārtsargam, taču par varoni kļuva Alderveirelds, kurš krietienā apaļo priekšmetu izraidīja no Beļģijas vārtu līnijas.

74. minūtē Harijs Magvairs atkal nokļuva Anglijas uzbrukuma smailē, kārtējo reizi pārlecot Beļģijas izlases aizsargus, tomēr Lesteras ”City” spēlētāja izdarītais sitiens lidoja vārtiem secen. 80. minūtē Menjē bija tuvu otrajiem vārtiem duelī – pēc lieliskas Mertensa piespēles Anglijas soda laukumā neviena nepiesegts palika Menjē, taču viņa izdarīto sitienu uzreiz no gaisa Pikfords prata atvairīt. Pēc divām minūtēm, 82. minūtē, Edens Azārs skaisti apspēlēja Anglijas izlases aizsargus, un ielaužoties soda laukumā, ”Chelsea” zvaigzne apaļo priekšmetu raidīja kreisajā apakšējā stūrī – 2:0!

Anglijas izlase centās nepadoties, taču pēdējie, izmisīgie, mēģinājumi rezultātu izlīdzināt neizdevās. Beļģija pirmo reizi valsts pastāvēšanas vēsturē izcīnījusi Pasaules kausa finālturnīra bronzas godalgas. Līdz šim labākais sasniegums bija ceturtā vieta 1986. gadā.