“Mercedes” piloti Spānijas “Grand Prix” kvalifikācijā izcīna dubultuzvaru

15/08/2020 19:56
Mercedes F-1 komanda

Pirmās formulas (F-1) vienības “Mercedes” piloti Lūiss Hamiltons un Vlateri Botass sestdien Spānijas “Grand Prix” kvalifikācijā izcīnīja dubultuzvaru.

Ātrākais kvalifikācijas pēdējā sesijā bija Hamiltons, kurš trasi izbrauca vienā minūtē un 15,584 sekundēs. Tas viņam bija jau 92.karjeras “pole position”.

Brits par 0,059 sekundēm apsteidza savu komandas biedru somu Botasu, kurš “lidojošo apli” veica pēdējā aplī, taču zaudēja laiku beidzamajā sektorā un palika otrais.

“Mercedes” komandas rīcībā F-1 pastāvēšanas vēsturē ir jau 200. “pole position” trofeju. Vairāk ir tikai “Ferrari” (229) un “Renault” (213).

Svētdien otrajā starta rindā būs redzams kvalifikācijā trešo vietu izcīnījušais “Red Bull” pilots Makss Verstapens, kurš Hamiltonam zaudēja septiņas sekundes simtdaļas. Viņš par 0,190 sekundēm apsteidza “Racing Point” komandas pilotu Serhio Peresu.

Peresa komandas biedrs Lenss Strols ierindojās piektajā pozīcijā, sestais bija Aleksandrs Albons (“Red Bull”), kamēr septīto un astoto vietu ieņēma “McLaren” braucēji Karloss Sainss un Lendos Noriss.

No piektās starta rindas svētdien startēs Šarls Leklērs (“Ferrari”) un Pjērs Gaslī (“Alpha Tauri”).

Otrajā kvalifikācijas sesijā uzreiz aiz labāko desmitnieka palika pieredzējušais Sebastians Fetels (“Ferrari”).

Hamiltons savu ātrāko apļa laiku sasniedza ar pirmo mēģinājumu kvalifikācijas pēdējā sesijā.

Visi vadošie desmit sportisti kvalifikācijas sacensības noslēdza ar mīkstā tipa riepām, kas nozīmē, ka ar šāda paša satura riepām būs jāstartē arī svētdien.

Sestdien dienas sākumā pēdējā treniņsesijā ātrāko laiku sasniedza Hamiltons, kuram 0,151 sekundi zaudēja Botass.

Tikmēr Estebans Okons (“Renault”) tikai par mata tiesu sasniedza kvalifikāciju, jo pēdējā treniņā piedzīvoja avāriju.

Lielās balvas izcīņa paredzēta svētdien.

Pēc pieciem aizvadītajiem posmiem kopvērtējumā līderis ar 107 punktiem ir Hamiltons, par 30 mazāk iekrājis Verstapens, bet Botass seko ar 73 punktiem. Ceturtajā pozīcijā ar 45 punktiem ir Leklērs, Norisam no “McLaren” ir 38 punkti, bet par diviem mazāk Albonam.

Šosezon bija plānots aizvadīt rekordlielu sacīkšu skaitu (22), taču koronavīrusa pandēmijas dēļ organizatori šobrīd apstiprina 13 posmu norisi.

Iepriekšējā sezonā par pasaules čempionu tika kronēts Hamiltons, kurš triumfēja sesto reizi karjerā un trešo reizi pēc kārtas.