Merzļikina konkurents ielaiž vārtus vairākumā, neveiksme arī Balcera ”Senators” (VIDEO)

06/11/2019 04:40

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins palika uz rezervistu soliņa, bet viņa pārstāvētā Kolumbusas ”Blue Jackets”, somam Jonasam Korpisalo izšķirošos vārtus ielaižot vairākumā, mājās ar 1:2 zaudēja Vegasas ”Golden Knights” un piedzīvoja jau piekto neveiksmi pēc kārtas.

Railijs Smits 45 sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām pārspēja Korpisalo un izvirzīja ”Golden Knights” vadībā (1:0), taču Būns Dženers 26. minūtē mājiniekiem panāca izlīdzinājumu – 1:1. Kolumbusas līdzjutēju prieki gan nebija ilgi, jo pēc nepilnām divām minūtēm, esot precīzs skaitliskajā mazākumā, Smits guva savus otros vārtus mačā un atgrieza viesus vadībā (2:1).

Merzļikina konkurents Korpisalo sargāja Kolumbusas vārtus otrajā mačā pēc kārtas un šonakt atvairīja 23 no 25 pretinieku metieniem. “Blue Jackets” ar viņu vārtos pēdējās divās spēlēs nav izdevies izcīnīt nevienu punktu. Pēdējo piecu spēļu laikā vienīgo puntku Kolumbusa ir ieguvusi tieši ar Merzļikinu vārtos – viesos piedzīvotajā zaudējumā papildlaikā (3:4) pret Stenlija kausa pašreizējo čempioni Sentluisas ”Blues”.

Merzļikins savā NHL debijas sezonā līdz šim laukumā izgājis četrās spēlēs, kurās atvairījis 88,2% pretinieku metienus un vidēji ielaidis savā cietoksnī 3,9 ripas. Savukārt Korpisalo pirms šī mača bija aizvadījis 11 spēles, tiekot galā ar 89% pretinieku metienu un ielaižot vidēji 3,24 ripas mačā.

”Blue Jackets” šonakt piedzīvoja jau piekto zaudējumu pēc kārtas un cieta jau desmito neveiksmi šosezon līdz šim aizvadītajās 15 spēlēs. Tikmēr Vegasa pārtrauca divu zaudējumu sēriju un svinēja jau devīto panākumu sezonas pirmajos 16 mačos. Ar 20 izcīnītiem punktiem ”Golden Knights” šobrīd ieņem piekto vietu Rietumu konferencē, bet Kolumbusa ar tikai 13 iegūtiem punktiem ierindojas Austrumu konferences 12. pozīcijā.

Tikmēr desmito uzvaru pēc kārtas izcīnīja viena no Austrumu konferences līderēm Ņujorkas ”Islanders”, kas astotajā minūtē nonāca iedzinējas lomā pret latviešu uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvēto Otavas ”Senators”, bet guva četrus bezatbildes vārtus un svinēja panākumu ar 4:1. ”Islanders” un ”Senators” duelis bija īpašs ar to, ka abas komandas guva vārtus skaitliskajā mazākumā.

Žans Gabriels Pažo jau astotajā minūtē izvirzīja Otavu vadībā (1:0), bet pēc nieka 39 sekundēm Kels Klaterbaks izcēlās ar pirmo precīzo metienu sezonā un panāca izlīdzinājumu – 1:1. Četras ar pusi minūtes līdz otrā perioda beigām Kols Barderū, realizējot soda metienu, guva pirmos vārtus savā NHL karjerā un izvirzīja mājiniekus vadībā ar 2:1. Savukārt pēdējās trešdaļas vidū 40 sekunžu laikā ”Islanders” sastāvā izcēlās Keisijs Čižiks, esot precīzs mazākumā, un Džošs Beilijs (4:1).

Tikmēr vēl vienā citā mačā panākumu ar identisku rezultātu izcīnīja Filadelfijas ”Flyers”, kas savā laukumā ar 4:1 apspēlēja Karolīnas ”Hurricanes” un sagādāja pretiniekiem otro neveiksmi pēc kārtas. Uzvarētājiem vārtus guva Šons Kutūrs, Treviss Konečnijs, Džoels Farabī un kapteinis Klods Žirū. Savukārt viesu rindās vienīgo precīzo metienu izpildīja zviedrs Lukas Valmarks.

Merzļikina un Balcera pārstāvētās komandas nākamo spēli aizvadīs jau 8. novembrī. Kolumbusa pulksten 2:00 pēc Latvijas laika viesos uzsāks cīņu pret Arizonas ”Coyotes”, bet Austrumu konferences pirmspēdējās vietas īpašniece ”Senators” pusstundu vēlāk (2:30) mājās tiksies ar Losandželosas ”Kings”.