Merzļikina konkurents Korpisalo nostāv sausā un atnes ”Blue Jackets” pirmo uzvaru pār Toronto (VIDEO)

03/08/2020 05:46

Atsākoties Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonai, pirmo spēli šonakt aizvadīja Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas ”Blue Jackets”, kas, uzticot komandas vārtu drošību somam Jonasam Korpisalo un atstājot Merzļikinu uz rezervistu soliņa, pirmajā ”play-in” sērijas mačā pret Toronto ”Maple Leafs” nosargāja savu cietoksni neskartu un izcīnīja uzvaru ar 2:0, tādējādi izvirzoties vadībā sērijā ar 1-0.

Pirms ”Blue Jackets” sērijas sākuma pret ”Maple Leafs” bija ļoti grūti prognozēt, kuram vārtsargam komandas vārtu drošību, atsākoties sezonai, uzticēs Kolumbusas galvenais treneris Džons Tortorela, jo gan Elvis Merzļikins, gan Korpisalo šosezon demonstrēja lielisku sniegumu regulārajā čempionātā. Spēles dienā Tortorela paziņoja, ka ”Blue Jackets” vārtus pirmajā sērijas mačā sargās Korpisalo un norādīja Ziemeļamerikas medijiem, ka plašāk pieņemto lēmumu nekomentēs.

Uzticot komandas vārtu drošību Korpisalo, Kolumbusas galvenais treneris Tortorela izvilka pilno lozi, jo soms aizvadīja lielisku maču un nosargāja savus vārtus neskartus. Pirmajā trešdaļā ”Maple Leafs” hokejisti uzbruka nedaudz biežāk nekā ”Blue Jackets” (izdarīja 11 metienus, kamēr Kolumbusa atbildēja ar astoņiem), taču Korpisalo vārtos darbojās ļoti pārliecinoši. Pirmās trešdaļas vidū ”Blue Jackets” bija lieliska vārtu gūšanas iespēja, kad Pjērs-Luks Dibuā izslidoja vienatnē ar Toronto vārtsargu Frederiku Andersenu, tomēr dāņu vārtsargs, kuram pirmajā trešdaļā pēc Zaka Verenska metiena vienreiz talkā nāca arī vārtu konstrukcija, tika galā ar viņa izdarīto metienu un palīdzēja nosargāt ”Maple Lefas” savus vārtus neskartus.

Tuvojoties pamatlaika vidum, ”Blue Jackets” pirmo un vienīgo reizi mačā nonāca mazākumā, tomēr Korpisalo atvairīja abus Toronto vairākumā izdarītos metienus. Nepilnas četras minūtes pirms otrā perioda beigām ”Maple Leafs” bija lieliska iespēja izvirzīties vadībā, kad zviedrs Viljams Nīlanders no aizvārtes izdarīja teicamu piespēli pretinieku vārtu priekšā esošajam Ostjonam Metjūzam, bet Korpisalo tvēra ripu pēc Toronto zvaigznes izdarītā metiena no tuvas distances un lika palikt nemainīgam rezultātam pirms pēdējām 20 pamatlaika minūtēm.

Kolumbusa otrajā periodā izpildīja par sešiem metieniem vairāk nekā pretinieki (14:8) un pēdējā trešdaļā turpināja aktīvāk apdraudēt Andersena vārtus. ”Blue Jackets” tas vainagojās ar panākumiem, jo jau trešā perioda 65. sekundē Kems Atkinsons, aizskrienot ātrajā pretuzbrukumā, ar metienu no labā iemetienu apļa pārspēja Andersenu un izvirzīja ”Blue Jackets” vadībā – 1:0. Lai gan Kolumbusa nerealizēja dažas minūtes vēlāk iegūto skaitlisko vairākumu un neizmantoja lielisku iespēju nostiprināt savu pārsvaru, 19 sekundes līdz pamatlaika beigām, pretiniekiem spēlējot bez vārtsarga, zviedrs Aleksandrs Vengbers, ieraidīja ripu tukšajā sāncenšu cietoksnī un nodrošināja ”Blue Jackets” uzvaru pirmajā ”play-in” sērijas mačā ar 2:0. Korpisalo šajā mačā atvairīja visus 28 pretinieku hokejistu izdarītos metienus.

Nākamo ”play-in” sērijas spēli ”Blue Jackets” pret ”Maple Leafs” aizvadīs jau otrdien (4. augustā) pulksten 23:00 pēc Latvijas laika. Sērija ritēs līdz vienas komandas trim uzvarām.