Merzļikina “Lugano” izvirzās vadībā pusfināla sērijā, Ķēniņa “Zurich” neizmanto iespēju iekļūt finālā

06/04/2018 00:49

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins ceturtdien kaldināja “Lugano” komandas uzvaru Šveices augstākās līgas pusfināla piektajā spēlē.

“Lugano” viesos ar rezultātu 4:2 (0:0, 3:0, 1:2) pārspēja “Biel-Bienne” vienību, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-2.

Merzļikins šajā duelī atvairīja 28 no 30 pretinieku mestajām ripām.

Viņš “play-off” izcīņā desmit mačos vidēji ielaidis 2,6 ripas, atvairot 91,85% metienu.

Lugāno hokejisti sēriju iesāka ar diviem zaudējumiem, bet pēc tam izcīnīja divas uzvaras pēc kārtas un tagad pietuvojušies finālam.

Tikmēr zaudējumu ceturtdien cieta uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Cīrihes “Lions” komanda, kas viesos ar 3:4 (1:1, 2:3, 0:0) piekāpās “Bern” vienībai, bet sērijā saglabāja vadību ar 3-2.

Ķēniņš šajā mačā laukumā pavadīja 16 minūtes un 19 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa vārtiem, bloķēja divus metienus un iekrāja negatīvu lietderības koeficientu -2.

Ķēniņš izslēgšanas turnīrā desmit spēlēs guvis trīs vārtus un veicis trīs rezultatīvas piespēles, būdams starp komandas rezultatīvākajiem spēlētājiem. Savukārt regulārajā čempionātā viņam neklājās tik labi, jo uzbrucējs 40 mačos guva vienus vārtus un veica deviņas rezultatīvas piespēles.

Sērijas sestās spēles, kurās latviešu hokejisti varēs nodrošināt savstarpēju fināla dueli, notiks sestdien.

Ceturtdaļfinālā “Lugano” ar 4-1 pārspēja “Fribourg-Gotteron” vienību, kamēr “Lions” ar tādu pašu rezultātu uzvarēja “Zug” hokejistus.

“Lugano” regulārajā čempionātā ieņēma ceturto vietu, bet “Lions” bija septītā. Tikmēr devītajā vietā bija vārtsarga Ivara Punnenova pārstāvētā Langnau “Tigers”, kam sezonas beigās pievienojās uzbrucējs Tomas Andersons, latviešu pārstāvētajai komandai piedaloties vājāko komandu turnīrā, kurā tika saglabāta vieta NLA.