Merzļikinam 36 atvairīti metieni Šveicē, Kulda un Freibergs rezultatīvi zaudējumā Čehijā

28/09/2018 23:43

Šovakar vairākas spēles aizritējušas ar Latvijas hokejistu līdzdalību. Ralfa Freiberga un Edgara Kuldas pārstāvētā “HC Zlin” Čehijas Ekstralīgā piedzīvoja sagrāvi Liberecas “Bílí Tygři” ar rezultātu 2:7.

Freibergs atzīmējās ar rezultatīvu piespēli pirmajos vārtos, taču Kulda guva otros vārtus. Abi latvieši nopelnīja katrs pa noraidījumam mača gaitā. Freibergs laukumā pavadīja 21 minūti un 51 sekundu un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +2, taču Kulda spēlēja 20 minūtes un astoņas sekundes.

Tikmēr savā starpā tikās Oskara Cibuļska un Māra Bičevska pārstāvētā “Mountfield HK” un  Roberta Bukarta un Guntis Galviņa Trīņecas “Ocelari”. Šoreiz veiksmīgāka bija Cibuļska un Bičevska pārstāvētā komanda, kurai uzvara ar 2:0. Pa noraidījumam spēles gaitā saņēma Bičevskis un Galviņš. Cibuļskis laukumā pavadīja 20 minūtes un 33 sekundes, bet Bičevskis nospēlēja 15 minūtes un 22 sekundes. Savukārt Bukarts aizvadīja 21 minūti un 51 sekundu, kamēr Galviņš laukumā pavadīja 17 minūtes un 25 sekundes.

Latviešu aizsarga Artūra Salijas pārstāvētā “HK Poprad” Slovākijas Ekstralīgas ietvaros ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā pārspēja “HKm Zvolen”. Salija laukumā pavadīja 19 minūtes un astoņas sekundes.

Turpretim citā Slovākijas Ekstralīgas spēlē aizsarga Jāņa Andersona pārstāvētā “HC Nove Zamky” ar rezultātu 2:0 uzvarēja “HC Detva”. Andersons mačā nospēlēja 12 minūtes un 58 sekundes. Latviešu uzbrucējs Zintis Nauris Zuševics šodien laukumā nedevās, taču viņa pārstāvētā Grācas “99ers” ar 1:2 atzina Vīnes “Cepitals” pārākumu Austrijas hokeja līgas spēlē.

Savukārt latviešu aizsargs Arvīda Reķa pārstāvētā Augsburgas “Panthers” Vācijas hokeja līgas ietvaros atzina “Düsseldorfer EG” pārākumu papildlaikā ar 1:2. Taču Rihards Bukarts šovakar traumas dēļ maču bija spiests izlaists, kurā latviešu uzbrucēja pārstāvētā Švenningenes “Wild Wings” ar 0:4 kapitulēja “ERC Ingolstadt”.

Šveices hokeja līgas ietvaros Ivara Punennova un Riharda Melnalkšņa pārstāvētā Langnavas “Tigers” atzina “HC Ambri – Piotta” pārspēku – 0:2. Punnenovs atvairīja 18 no 20 pretinieku metieniem, taču Melnalksnis šoreiz gan laukumā nedevās.

Savukārt citā Šveices hokeja līgas spēlē savā starpā tikās divi Latvijas izlases līderi – vārtsargs Elvis Merzļikins un uzbrucējs Ronalds Ķēniņš. Šoreiz duelī veiksmīgāka izrādījās Merzļikina pārstāvētā “HC Lugano”, kas spēja izcīnīt uzvaru ar 4:3.  Merzļikins atvairīja 36 no 39 pretinieku metieniem, taču Ķēniņš nospēlētajās 20 minūtes un vienā sekundē izcēlās ar rezultatīvu piespēli un pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Francijas hokeja līgā latviešu uzbrucēju Roberta Jekimova un Elvija Biezā pārstāvētā “HC Gap” ar 1:5 atzina Šamonī “Chamonix HC” spēku. Biezais spēlē atzīmējās ar savas komandas vienīgo vārtu guvumu un negatīvu lietderības koeficientu -1, taču Jekimovs atzīmējās ar lietderības koeficientu -2.

Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard” pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 pārspēja SKA un pārtrauca Sanktpēterburgas kluba septiņu uzvaru sēriju. “Avangard” 11 spēlēs iekrājusi 20 punktus un ierindojas otrajā pozīcijā Austrumu konferencē, atpaliekot tikai no Jekaterinburgas “Avtomobilist”.