Merzļikinam, Ķēniņam un Vītoliņam zaudējumi Šveices augstākajā līgā

11/01/2019 23:29

Šveices augstākajā hokeja līgā (NLA) zaudējumus piedzīvojušas latviešu pārstāvētās komandas.

Jau ceturto neveiksmi pēc kārtas savā kontā ierakstījusi “Lugano”, kas ar Elvi Merzļikinu vārtos pagājušās sezonas fināla atkārtojumā savā laukumā ar rezultātu 1:3 piekāpās Cīrihes “Lions”. Viesi trešo ripu mājinieku cietoksnī raidīja jau, kad Elvis bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.

Merzļikins šovakar atvairīja 31 no 33 sāncenšu metieniem (93,94%), kā arī nopelnīja divas soda minūtes. 24 gadus vecais vārtsargs pirms šodienas spēles bija vidēji šosezon ielaidis 2,5 ripas un atvairījis 91,73% raidījumu.

Tikmēr trešajā periodā ielaižot trīs bezatbildes vārtus, zaudējumu izbraukumā pret turnīra vicelīderi “Zug” (2:4) piedzīvoja Ronalda Ķēniņa “Lausanne”.

Ķēniņš darbojās Lozannas kluba trešajā uzbrucēju virknējumā un 17:23 nospēlētajās minūtēs ar metieniem pa vārtiem neizcēlās, taču nopelnīja divu minūšu noraidījumu un cīņu noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

27 gadus vecā Ronalda rēķinā šosezon astoņi vārti un 14 rezultatīvas piespēles.

Piekto zaudējumu pēc kārtas latviešu speciālista Harija Vītoliņa vadībā cietusi “Davos” vienība, pretinieku laukumā ar minimālo 0:1 piekāpjoties čempionāta vadošajai komandai “Bern”. Vienīgie un vienlaikus uzvaru nesošie vārti tika gūti jau spēles otrajā minūtē.