Merzļikinam lielisks sniegums, ”Blue Jackets” sagādā ”Flyers” desmito zaudējumu pēc kārtas (VIDEO)

21/01/2022 05:58
Elvis Merzļikins

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) lielisku spēli šonakt aizvadīja Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš mačā pret Filadelfijas ”Flyers” ielaida tikai vienus vārtus un palīdzēja Kolumbusas ”Blue Jackets” viesos izcīnīt uzvaru ar 2:1 pār savu tiešo konkurenti.

Merzļikins trešo spēli pēc kārtas uzsāka ”Blue Jackets” vārtos. Iepriekšējā mačā pret līgas līderi Floridas ”Panthers” Elvis ielaida četras ripas pirmajās 14 minūtēs un jau pašā spēles sākumā tika nomainīts, bet šonakt latviešu vārtsargs parādīja lielisku sniegumu. Merzļikins atvairīja 33 no 34 (97,1%) pretinieku izdarītajiem metieniem un aizveda komandu līdz uzvarai. Latvietim šis bija 14. panākums šajā sezonā.

Otrās trešdaļas ievadā ”Blue Jackets” aizsargs Zaks Verenskis guva vārtus, taču uz tablo saglabājās bezvārtu neizšķirts, jo pēc pretinieku trenera pieprasītā video izaicinājuma tiesneši vārtu guvumu neieskaitīja. Tiesa perioda turpinājumā Kolumbusa tik un tā panāca savu – 32. minūtē dānis Olivers Bjorkstrands izmantoja ”Flyers” rupju kļūdu savā aizsardzības zonā un atklāja mača rezultātu (1:0).

Trešās trešdaļas ievadā soms Patriks Laine nopelnīja noraidījumu un atstāja ”Blue Jackets” mazākumā, taču viesi nosargāja savus vārtus neskartus. Turklāt pēc nedaudz vairāk nekā minūtes Laine reabilitējās par nopelnīto noraidījumu. Somu uzbrucējs 46. minūtē nodemonstrēja savas lieliskās vārtu gūšanas prasmes un dubultoja Kolumbusas pārsvaru – 2:0.

Nepilnas septiņas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām mājinieki pirmoreiz mačā pārspēja Merzļikinu un vienus vārtus atguva. Latviešu vārtsargam traucējot redzamību vairākiem spēlētājiem, Džeralds Meivs izpildīja lielisku metienu no distances un raidīja ripu tālajā augšējā vārtu stūrī (1:2). Tā gan bija vienīgā reize, kad Merzļikins tika pārspēts šajā mačā. Atlikušajā laikā latvietis vairs neielaida nevienu ripu.

Līdz ar to ”Blue Jackets” nosargāja uzvaru un izcīnīja svarīgu panākumu. Kolumbusa svinēja trešo uzvaru pēdējās piecās spēlēs. Tikmēr Filadelfija bija spiesta samierināties ar jau desmito zaudējumu pēc kārtas. ”Flyers” šogad vēl nav izcīnījusi nevienu uzvaru. Līdz šim pēdējo reizi Filadelfijas spēlētāji saldo uzvaras garšu izjuta 30. decembrī, kad viesos ar 3:2 papildlaikā pārspēja līgas jaunpienācēju Sietlas ”Kraken”.

Neskatoties uz ”Flyers” ieilgušo zaudējumu sēriju, abas komandas šobrīd Austrumu konferencē atrodas viena otrai līdzās. ”Blue Jackets” ar 37 spēlēs izcīnītiem 37 punktiem ieņem desmito vietu Austrumu konferencē. Tikmēr Filadelfija ar 40 mačos iegūtiem 34 punktiem atrodas vienu pozīciju zemāk.

Nākamo spēli Kolumbusa aizvadīs jau naktī uz rītdienu (22. janvāri), kad pulksten 2:00 savā laukumā uzņems Latvijas izlases uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvēto Pitsburgas ”Penguins”.