Merzļikinam sezona beigusies; drīzumā pievienosies izlasei

31/03/2017 10:26

Latvijas hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins ceturtdien atvairīja 56 pretinieku metienus, taču viņa pārstāvētā “Lugano” komanda cieta neveiksmi Šveices augstākās līgas (NLA) izslēgšanas turnīra pusfināla sērijā, noslēdzot dalību turnīrā.

“Lugano” viesos pēcspēles metienu sērijā ar 3:4 (0:0, 3:2, 0:1, 0:0, 0:1) zaudēja pērnā gada Šveices čempionei “Bern”, bet sērijā līdz četrām uzvarām piekāpās ar 1-4.

Merzļikins atvairīja 56 no 59 metieniem, bet pēcspēles metienos viņš tika galā ar trīs no pieciem “bullīšiem”, taču Bernes komandai ar to pietika, lai tiktu finālā, jo “Lugano” laukuma spēlētāji realizēja tikai vienu izgājienu.

Pirmajā periodā Merzļikins atvairīja visus 17 pretinieku metienus, bet otrās trešdaļas pirmajā pusē “Lugano” panāca 2:0 savā labā. Tiesa, perioda vidū pretinieki četru minūšu laikā spēja panākt neizšķirtu. Minūti pirms otrā pārtraukuma “Lugano” vēlreiz spēja izvirzītis priekšā, tomēr trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāts atkal kļuva neizšķirts 3:3.

Pamatlaikā un pagarinājumā uzvarētājs netika noskaidrots, savukārt “bullīšos” Merzļikinu pārspēja Džastins Krīgers un Marks Arkobello, kamēr “Lugano” rindās spēja izcelties vien Damjens Brunners.

Pusfināla sērijā “Lugano” uzvarēja pirmajā spēlē ar 4:2, bet pēc tam sekoja četras neveiksmes pēc kārtas ar 1:4, 1:4, 1:3 un 3:4.

Zīmīgi, ka pērn abas komandas tikās Šveices čempionāta finālā, kurā ar 4-1 arī uzvarēja “Bern”.

Merzļikins šosezon izslēgšanas spēlēs aizvadīja 11 mačus, ielaižot vidēji 2,29 ripas un atvairot 93,26% metienu.

Vārtsargs pēc sezonas noslēguma klubā tiek gaidīts Latvijas izlasē, lai ar to gatavotos maijā paredzētajam pasaules čempionātam hokejā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka “Lugano” Šveices čempionāta ceturtdaļfināla sērijā ar 4-2 pieveica uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvēto Cīrihes “ZSC Lions” komandu.

Tāpat sezonu Šveicē noslēgusi vārtsarga Ivara Punnenova pārstāvētā Langnau “Tigers”, kas saglabāja vietu NLA uz nākamo sezonu. Punnenovs jau papildinājis Latvijas izlases rindas treniņnometnē.