Merzļikinam teicama spēle “Lugano” uzvarā, Reķim 500.spēle Vācijas čempionātā

14/10/2017 08:54

Latvijas hokeja izlases pamatvārtsargs Elvis Merzļikins piektdien palīdzējā “Lugano” komandai izcīnīt uzvaru Šveices augstākās līgas (NLA) spēlē.

“Lugano” viesos ar 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) pārspēja “Fribourg-Gotteron” komandu.

Latviešu vārtsargs atvairīja 35 no 36 pretinieku mestajām ripām.

Lugāno komanda uzvarējusi piecos mačos pēc kārtas. Četrās no šīm piecām spēlēm vārtus sargājis Merzļikins, kurš šajā sērijā vidēji mačā ielaidis vienus vārtus.

Citā NLA mačā Latvijas izlases uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Cīrihes “Lions” viesos ar 3:4 (1:0, 1:3, 1:0, 0:1) pagarinājumā zaudēja “Bern” vienībai.

Ķēniņš 14 minūtēs un 26 sekundēs divas reizes meta pa pretinieku vārtiem un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -2.

Šveices čempionāta kopvērtējuma vadībā ar 27 punktiem 12 spēlēs ir “Zug” komanda, kurai ar 26 punktiem 11 un 12 mačos seko attiecīgi “Bern”, bet un “Lugano” vienības.

Vēl sesto vietu ar 21 punktu ieņem “Lions”, bet cita vārtsarga Ivara Punnenova pārstāvētā Langnau “Tigers” vienība ar 11 punktiem atrodama priekšpēdējā pozīcijā 12 komandu konkurencē.

Tikmēr pieredzējušais latviešu aizsargs Arvīds Reķis piektdien aizvadīja savu 500.spēli Vācijas augstākajā hokeja līgā (DEL), palīdzot Augsburgas “Panther” komandai izcīnītu uzvaru.

“Panther” viesos ar rezultātu 4:3 (0:2, 1:2, 2:0) pārspēja Brēmerhāfenes “Fischtown Pinguins”.

Reķis šajā mačā spēlēja mājinieku trešajā aizsargu pārī, bet ar rezultativitātes punktiem neatzīmējās.

Savu jubilejas maču viņš iesāka diezgan neveiksmīgi, jo pirmajā periodā savai komandai atnesa divus noraidījumus pēc kārtas, kā rezultātā pretiniekiem izdevās realizēt vairākumu un panākt 2:0.

Pašlaik 38 gadus vecais Reķis šosezon 12 spēlēs atzīmējies ar divām rezultatīvām piespēlēm un negatīvu lietderības koeficientu -2.

Vācijas čempionāta vadībā ar 27 punktiem 12 spēlēs atrodas Nirnbergas “Ice Tigers”, kamēr “Panther” ar 18 punktiem ir septītā.