Merzļikina ”Lugano” pirmā uzvara ČL, latviešu pārstāvētajai ”Mountfield” neveiksme

07/09/2018 23:08

Čempionu hokeja līgā (CHL) šovakar pirmo uzvaru trīs spēlēs izcīnīja Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā ”Lugano”. Tikmēr otro zaudējumu piedzīvoja latviešu aizsarga Oskara Cibuļska un uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvētā Hradeckrāloves ”Mountfield”.

Gūstot divus vārtus jau pirmajās piecās minūtēs, Šveices klubs ”Lugano” mājās ar 4:1 pieveica Slovākijas komandu ”Banska Bystrica” un revanšējās pretiniekiem par pagājušās nedēļas beigās piedzīvoto neveiksmi izbraukumā (2:5).

Merzļikins atvairīja 15 no 16 sāncenšu izdarītajiem metieniem. Latviešu vārtsargs iepriekšējos divos mačos ielaida astoņus vārtus, tiekot galā vien ar 46 no 54 pretinieku metieniem.

Tikmēr otro neveiksmi piedzīvoja Cibuļska un Bičevska pārstāvētā Čehijas komanda ”Mountfield”, divas reizes nenosargājot vadību (2:1 un 3:2) un viesos ar 3:4 papildlaikā atzīstot Vācijas kluba Nirnbergas ”Ice Tigers” pārākumu.

Cibuļskis kopā ar ”Mountfield” otro vārtu autoru Dominiku Graņjāku spēlēja otrajā aizsargu pārī. Latvijas izlases aizsargs laukumā pavadīja gandrīz 19 minūtes, kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu sāncenšu metienu un ieguva negatīvu lietderības koeficientu -1. Šosezon aizvadītajos trīs mačos Cibuļskis guvis vienus vārtus.

Savukārt Bičevskis kopā ar Janu Bergeru un Patriku Miškāru spēlējot trešajā virknējumā, uz ledus pavadīja nedaudz vairāk nekā 14 minūtes. Šajā laikā latviešu uzbrucējs nevienu reizi neapdraudēja pretinieku vārtu drošību, taču uzvarēja deviņos (55%) iemetienos.. Bičevskis cīņu pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu. Trīs mačos Bičevska rēķinā nav nav neviena rezultativitātes punkta.

Tikmēr pirmo panākumu svinēja bez Roberta Bukarta palīdzības iztiekošā Čehijas komanda Triņecas ”Ocelari”, kas trīs reizes atspēlējās un izbraukumā ar 4:3 pieveica Zviedrijas klubu ”Djurgaden”, kam sezonas ievadā mājās zaudēja bez variantiem (1:6).

Bukarts nedevās laukumā jau otrajā mačā pēc kārtas. Šosezon līdz šim vienīgajā aizvadītajā spēlē latviešu uzbrucējs palika bez rezultativitātes punktiem.

Nākamos mačus visas latviešu pārstāvētās komandas Čempionu līgā aizvadīs jau pēc divām dienām.

Cibuļskis un Bičevskis kopā ar ”Mountfield” svētdien pulksten 16:15 viesosies pie Francijas komandas Ruānas ”Dragons”. Bukarta pārstāvētā ”Ocelari” pulksten 19:00 izbraukumā aizvadīs maču pret Somijas klubu ”Tappara”. Savukārt Merzļikins un ”Lugano” pulksten 21:45 mājās uzņems Čehijas komandu Plzeņas ”Škoda”.