Merzļikinam vājš atvairīto metienu procents spēlē pret “Blackhawks” (VIDEO)

11/04/2021 07:12
Elvis Merzļikins

Aizvadītajā naktī Nacionālajā hokeja līgā (NHL) latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins un Kolumbusas “Blue Jackets” ar rezultātu 3:4 piekāpās Čikāgas “Blackhawks” hokejistiem.

Latvietis šajā cīņā atvairīja 24 no 28 pretinieku izdarītajiem metiejiem, spēli noslēdzot ar 85,7% atvairītu metienu. Merzļikins šosezon 19 spēlēs vidēji ticis galā ar 91,1% metienu un ielaidis 2,93 ripas, bet viņa konkurents Jonass Korpisalo 29 mačos vidēji atvairījis 89,9% metienu un ielaidis 3,1 ripas.

Maču ļoti veiksmīgi uzsāka “Blue Jackets” vienība, jo jau pēc nospēlētām trīs minūtēm un 13 sekundēm, pateicoties Maikla Del Zoto un Kema Atkinsona precīzajiem metieniem, tā atradās vadībā ar 2:0. Savukārt pirmā perioda otrajā pusē “Blackhawks” panāca neizšķirtu, kad precīzi bija Alekss Debrinkats un Karls Soderbergs.

Otrajā trešdaļā vēl divas reizes Čikāgas spēlētājiem izdevās pārspēt Merzļikinu, šoreiz to izdarot Vajatam Kalinukam un Dilanam Stormam. Noslēdzošajās 20 minūtēs 49 sekundes pirms pamatlaika beigām Patriks Laine vienus vārtus zaudētājiem atguva, bet ar to bija par maz, lai cīņu noslēgtu ar pozitīvu rezultātu.

“Blue Jackets” ar 38 punktiem 43 spēlēs šobrīd Centrālajā divīzijā ieņem septīto pozīciju, bet “Blackhawks”, 42 mačos izcīnot 43 punktus, ierindojas piektajā vietā. Nākamā spēle Kolumbusas vienībai paredzēta 13. aprīlī plkst. 2:00 pēc Latvijas laika, kad vēlreiz būs jāspēkojas ar “Blackhawks”.