Merzļikins aizvada otro sauso spēli pēc kārtas un palīdz ”Blue Jackets” pieveikt spēcīgo Bostonu (VIDEO)

15/01/2020 04:45

Otro sauso spēli pēc kārtas Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt aizvadīja latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš atvairīja visus pretinieku metienus mačā pret Bostonas ”Bruins” komandu un palīdzēja Kolumbusas ”Blue Jackets” savā laukumā pieveikt vienu no Austrumu konferences līderēm ar 3:0.

Merzļikins šonakt aizvadīja jau astoto spēli pēc kārtas un otro reizi pēc kārtas palika nepārspēts ”Blue Jackets” vārtos. Latvijas izlases vārtsargs atvairīja visus 34 ”Bruins” hokejistu izdarītos metienus un palīdzēja Kolumbusai izcīnīt sesto panākumu pēdējos astoņos mačos, tiekot atzīts par mača pirmo zvaigzni.

Bostonai mačs pret ”Blue Jackets” iesākās ļoti nepatīkami, jo komandas galvenais treneris Brūss Kesidijs jau otrajā minūtē bija spiests veikt piespiedu vārtsargu maiņu, tāpēc, ka Tūka Rasks cieta sadursmē ar pretinieku uzbrucēju, saņemot sitienu ar elkoni pa galvu, un nevarēja maču turpināt.

Raska vietu ”Bruins” vārtos ieņēma slovāku ripu ķērājs Jaroslavs Halāks, kurš pirmoreiz kapitulēja jau mača 14. minūtē, kad salīdzinoša vienkāršā situācijā netika galā ar zviedra Aleksandra Venberga izdarīto metienu un nespēja glābt Bostonu no nonākšanas iedzinējas lomā – 1:0.

”Blue Jackets” ļoti ilgu laiku atradās vadībā ar minimālu pārsvaru, kas ļāva pretiniekiem cerēt uz atspēlēšanos, taču pēdējā trešdaļā Kolumbusa guva vēl divus vārtus un nodrošināja pārliecinošu panākumu.

Saņemot piespēli no aizvārtes un izdarot metienu bez ripas apstādināšanas, Kevins Stenlunds 46. minūtē realizēja skaitlisko vairākumu un dubultoja mājinieku pārsvaru – 2:0. Savukārt nepilnas septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām Railijs Nešs guva vārtus ātrajā pretuzbrukumā un panāca 3:0.

”Blue Jackets” izcīnīja ceturto uzvaru pēdējos piecos mačos un sagādāja ”Bruins” otro zaudējumu pēc trīs uzvarētu spēļu sērijas pārtrūkšanas. Ar 47 spēlēs izcīnītiem 54 punktiem Kolumbusa ir pakāpusies uz devīto vietu Austrumu konferencē. Tikmēr Bostona ar 48 cīņās iegūtiem 66 punktiem saglabā Austrumu konferences vicelīderes godu.

Nākamo maču ”Blue Jackets” aizvadīs pēc divām dienām (naktī uz 17. janvāri), kad, turpinot trīs mājas spēļu sēriju, pulksten 2:00 pēc Latvijas laika savā laukumā uzņems Karolīnas ”Hurricanes” komandu.