Merzļikins aizvada trešo sauso spēli NHL karjerā (VIDEO)

19/01/2020 04:50

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) fantastisku sniegumu šogad turpina demonstrēt Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš šonakt aizvadīja trešo sauso spēli savā NHL karjerā un palīdzēja Kolumbusas ”Blue Jackets” mājās ar 5:0 sagraut vienu no līgas vājākajām komandām Ņūdžersijas ”Devils”.

Merzļikins šonakt sargāja ”Blue Jackets” vārtus jau desmitajā mačā pēc kārtas, kamēr Matīss Kivlenieks atkal palika uz Kolumbusas rezervistu soliņa. Elvis atvairīja 41 no 41 pretinieku metiena un aizvadīja trešo sauso spēli savā NHL karjerā, tiekot atzīts par spēles pirmo zvaigzni un paliekot nepārspēts jau trešo reizi pēdējos četros mačos. Pēdējo četru spēļu laikā latviešu vārtsargs ir ielaidis tikai divus vārtus.

Savukārt kopumā šosezon Merzļikins līdz šim ir devies laukumā 20 mačos, neskatoties uz pagalam neveiksmīgo sezonas sākumu, atvairot 92,8% pretinieku metienu un vidēji savā cietoksnī ielaižot tikai 2,36 ripas.

”Devils” mača sākumā ieguva divus skaitliskos vairākumus un dominēja pirmajā trešdaļā, izdarot 21 metienu pa Merzļikina sargātajiem vārtiem, taču nespēja pārspēt latviešu vārtsargu un nedaudz vairāk nekā piecas minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām nonāca iedzinējas lomā. Ieslidojot ar ripu pretinieku zonā un izpildot metienu pa pretinieku vārtiem no zonas vidus, Kems Atkinsons mača 15. minūtē izvirzīja Kolumbusu vadībā – 1:0.

Savukārt nākamajā periodā, tā sākumā izturot divus mazākumus, ”Blue Jackets” guva vēl četrus vārtus un ieguva izšķirošo pārsvaru. Vispirms 29. minūtē Atkinsons izcēlās otrreiz mačā (2:0), pēc nedaudz vairāk nekā trim minūtēm precīzs bija zviedrs Jakobs Lilja (3:0), vēl pēc nieka 16 sekundēm Niks Folinjo pārspēja Ņūdžersijas vārtsargu Koriju Šneideru un piespieda pretiniekus veikt vārtsargu nomaiņu (4:0), bet 66 sekundes līdz otrā perioda beigām zviedrs Aleksandrs Venbergs sarūgtināja Šneidera vietā laukumā nākušo Makenziju Blekvudu – 5:0.

Pēdējā trešdaļā rezultāts vairs nemainījās, līdz ar to Kolumbusa izcīnīja pārliecinošu uzvaru un svinēja ceturto panākumu pēc kārtas. Savukārt ”Devils” piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas. ”Blue Jackets” ar Merzļikinu vārtos pēdējās desmit spēlēs ir izcīnījusi astoņas uzvaras un ievērojami uzlabojusi savas izredzes cīņā par iekļūšanu Stenlija kausa izcīņā.

Ar 49 spēlēs izcīnītiem 58 punktiem Kolumbusa šobrīd ir pakāpusies uz sesto vietu Austrumu konferencē. Tikmēr ”Devils” ar 48 mačos iegūtu 41 punktu ierindojas priekšpēdējā Austrumu konferences pozīcijā, apsteidzot vienīgi šosezon pagalam neveiksmīgi spēlējošo Detroitas ”Red Wings”, kura pārliecinoši ir pēdējā visā līgā.

Nākamo spēli ”Blue Jackets” aizvadīs jau naktī uz rītdienu (20. janvāri), kad pulksten 2:00 viesosies pie citas Austrumu konferences pastarītes Ņujorkas ”Rangers”, kas ar 46 spēlēs izcīnītiem 50 punktiem šobrīd ieņem 13. vietu konferencē.