Merzļikins atceras debiju NHL: Tādu sākumu nenovēlu nevienam…

Elvis Merzļikins, sportazinas.com
Elvis Merzļikins | Foto: AP Photo/Mark Humphrey

Nacionālās hokeja līgas () komandas Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs Elvis Merzļikins radio raidījumā “The Inside Edge” dalījies savās pārdomās par debijas sezonu pasaules spēcīgākajā līgā.

Šobrīd koronavīrusa pandēmijas dēļ NHL sezona ir pārtraukta, taču Merzļikins savā debijā NHL paguva nospēlēt 33 spēles un atvairīt 92,3% pretinieku metienu. Pēc neveiksmīga sezonas sākuma viņš laika gaitā demonstrēja jau daudz labāku sniegumu.

“Šis bijis garš gads ar daudz spēlēm un sajūta ir daudz citādāka nekā mājās – Šveicē,” sacīja Merzļikins. “Esmu iemācījies daudz jaunu lietu, kā arī uz ledus jūtos labāk. Mans sākums nebija tas labākais. Kad esi bērns, vienmēr sapņo nokļūt NHL, bet mana debija šajā līgā neizdevās neizdevās tāda, kādu es to vēlētos.”

“Nenovēlu nevienam tādu sākumu – mentāli bija grūti, dažkārt bija periodi, kad ne ar vienu nerunāju – ne mammu, ne draudzeni, ne brāli,” smagnējo sākumu atcerējās Elvis. “Centos koncentrēties un uzlabot savu sniegumu. Tobrīd komandai ar mani vārtos bija deviņas spēles un deviņi zaudējumi. Tagad varbūt tas šķiet smieklīgi, bet tobrīd vispār smiekli nenāca.”

Lūzuma punkts Merzļikina sniegumā bija tad, kad viņa galvenais konkurents guva traumu. Soms latvieti sezonas ievadā bija izkonkurējis un izcīnījis pirmā vārtsarga statusu, taču tad viņš guva savainojumu, pēc kura Merzļikins kļuva par pirmo numuru un spēli no spēles demonstrēja arvien labāku sniegumu. Turnīra rīkotāji latvieti nosauca arī par vienu no NHL iknedēļas zvaigznēm.

“Sapratu, ka man jāizmanto iespēja. Es zināju, ka neesmu tik slikts, lai nevarētu spēlēt NHL, tādēļ arī pirms spēlēm palūdzu medijiem mani mazliet likt mierā. Nav viegli ielēkt šādā laivā, kad visi jau ir uzņēmuši tempu. Man to vajadzēja izdarīt un būt pilnībā gatavam,” atklāja Merzļikins.

“Ar Korpisalo mums ir ļoti labas attiecības. Protams, mēs esam konkurenti, taču mūsu uzdevums ir palīdzēt klubam uzvarēt. Mēs runājam un palīdzam viens otram – Jonass ir jautrs puisis un ar viņu ir patīkami uzturēties ģērbtuvē,” atklāja Merzļikins. “Korpisalo man palīdzēja arī sezonas sākumā un ieteica daudzas lietas. Esam vienaudži, bet skaidrs, ka viņam NHL ir lielāka pieredze. Man prieks, ka šāds puisis ir vienībā.”

“Jauki, ka komandā ir kāds krievu hokejists,” atzina Elvis, kuram esot labas attiecības ar aizsargu Vladislavu Gavrikovu. “Varu parunāt ar viņu krieviski un nezaudēt valodas prasmes. Citādi, kad aizbraucu ciemos pie vecmammas, nākas viņai skaidrot, ka slikti runāju krieviski, jo man nav ne ar vienu, ar kuru šajā valodā parunāt. Mums ar Gavrikovu ir labas attiecības un arī mana draudzene un viņa sieva uztur labu kontaktu.”

Merzļikinam tika jautāts, vai sezonas laikā kādā brīdī viņam bijusi nopietna saruna ar galveno treneri Džonu Tortorelu, kad speciālists ieteicis piebremzēt un uzsvēris, ka viņam nav katru maču jābūt galvenajai zvaigznei.

“Iespējams, pēc mača pret Vinipegu. Tobrīd ļoti centos pierādīt trenerim, uz ko esmu spējīgs. Es vienmēr riskēšu – vienkārši tāds esmu. Es pieļaušu kļūdas, taču vienmēr centīšos un riskēšu, jo tikai tas ir veids kā iegūt pārliecību par saviem spēkiem. Pieļaut kļūdas ir cilvēcīgi – mēs varam nomirt, bet tā arī neizbaudīt pilnu dzīves pieredzi. Džons pēc šī mača bija vīlies manī, taču viņš mani piebremzēja. Treneris paskaidroja, ka viņam ir svarīgi, lai es izcīnu uzvaras spēlēs, taču tobrīd es to nedarīju.”

Elvis arī atklāja pret kuriem hokeja elkiem viņam šosezon izdevās uzspēlēt un kuru sniegumu viņš novērtē visvairāk. “[Kerijs] Praiss, [Marks-Andrē] Flerī – viņi bija mani elki, kad biju jaunāks. Skatos kā spēlē Praiss – tas ir skaisti, taču es vēlos viņus pārspēt. Kad ierados NHL, redzēju visas šīs zvaigznes, kuras iepriekš biju sastapis tikai “Playstation”. Kad ierados Kolumbusā, aizgāju ar draudzeni uz restorānu un tur ieraudzīju [Tūku] Rasku. Pirmā doma bija – jāaiziet jāpaprasa autogrāfs, taču uzreiz atskārtu – viņš ir mans pretinieks un tāds pats puisis kā es! Vajadzēja mazliet laika, lai pie tā pierastu.”

“Nezināju iepriekš, kur ir Kolumbusa, bet man patīk šī pilsēta,” sadzīvi ASV komentēja Elvis. “Jā, Ņujorka ir liela pilsēta un tur ir vairāk restorānu, veikalu un jautrības, bet man nepatīk dzīvot lielā pilsētā. Es uzaugu rūpnīcā kopā ar savu vecmammu – atrados starp vistām, govīm, suņiem un kaķiem. Man ļoti patīk Kolumbusa, jo šī ir tīra pilsēta, kurā varu iziet pastaigāties ar suni un draudzeni.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par