Merzļikins atgriežas ar sauso spēli, ”Blue Jackets” sarauj gabalos ”Hurricanes” (VIDEO)

14/01/2022 06:15
Elvis Merzļikins

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) pirmo spēli pēc ilgāka laika pārtraukuma šonakt aizvadīja latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš savā atgriešanās mačā nostāvēja sausā un palīdzēja ”Blue Jackets” izbraukumā ar 6:0 sagraut Karolīnas ”Hurricanes”.

Merzļikins izlaida iepriekšējās piecas spēles savainojuma dēļ, bet šonakt atgriezās Kolumbusas vārtos un aizvadīja lielisku spēli. Latviešu vārtsargs atvairīja 31 no 31 pretinieku izdarītā metiena un otro reizi sezonā nosargāja savus vārtus neskartus. Elvis tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni.

Pirmoreiz Merzļikins nepārspēts šosezon palika 24. novembra mačā pret Vinipegas ”Jets”, kad tika galā ar 36 pretinieku izpildītajiem metieniem. Latvietis aizvadīja jau devīto sauso spēli savā NHL karjerā. Turklāt Elvis izcīnīja pirmo uzvaru 2022. gadā.

Zviedru uzbrucējs Emils Bemstrēms jau devītajā minūtē izvirzīja ”Blue Jackets” vadībā (1:0), bet pamatlaika vidū krievs Jegors Činakovs dubultoja viesu pārsvaru un panāca 2:0. Savukārt pēdējā trešdaļā Kolumbusa iemeta vēl četras ripas pretinieku cietoksnī.

”Blue Jackets” guva trīs vārtus 67 sekunžu intervālā, precīzam esot somu uzbrucējam Patrikam Lainem, otros vārtus mačā gūstot Činakovam un pretinieku vārtsargu pārspējot arī Kolam Silindžeram – 5:0. Savukārt 55. minūtē Džeks Roslovičs nogādāja vēl vienu ripu ”Hurricanes” cietoksnī un panāca jau 6:0.

Kolumbusa šonakt izcīnīja otro uzvaru pēdējās trijās spēlēs, taču tas komandai bija tikai otrais panākums šogad aizvadītajos sešos mačos. Tikmēr Karolīna piedzīvoja otro zaudējumu pēc kārtas. Pirms tam ”Hurricanes” bija piecu uzvaru sērija.

Ar 35 spēlēs izcīnītiem 35 punktiem ”Blue Jackets” ieņem desmito vietu Austrumu konferencē. Savukārt Karolīna ar 34 mačos iegūtiem 50 punktiem atrodas trešajā pozīcijā Austrumu konferencē. Tiesa ”Hurricanes” uz papēžiem min Ņujorkas ”Rangers”, kas, aizvadot par trim mačiem vairāk, izcīnījusi tikpat punktus.

Nākamo spēli Kolumbusa aizvadīs pēc divām dienām (16. janvārī), kad pulksten 1:00 izbraukumā tiksies ar līgas vicelīderi Floridas ”Panthers”. Ļoti iespējams, arī šajā mačā ”Blue Jackets” vārtus sargās Merzļikins.