Merzļikins atgriežas pēc saslimšanas un palīdz “Blue Jackets” pārtraukt zaudējumu sēriju (VIDEO)

15/01/2023 07:18
Elvis Merzļikins

Aizvadītajā naktī Nacionālajā hokeja līgā (NHL) latviešu vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets” izbraukumā ar rezultātu 4:3 pārspēja Detroitas “Red Wings”, pārtraucot trīs zaudējumu sēriju.

Merzļikins šonakt atvairīja 25 no 28 metieniem, proti, 89.3%% raidījumu pa viņa sargātajiem vārtiem. Elvim tā bija atgriešanās vārtos pēc vienas spēles izlaišanas. Iepriekš latvietis nepiedalījās mačā pret Karolīnas “Hurricanes” (2:6) saslimšanas dēļ.

Spēles rezultātu pirmā perioda 13.minūtē atklāja Kolumbusas vienības somu uzbrucējs Patriks Laine, bet tuvāko trīs minūšu laikā “Blue Jackets” vēl divas reizes palielināja savu pārsvaru, ar goliem izceļoties Vladislavam Gavrikovam un vēlreiz Lainem. Otrajā trešdaļā 4:0 viesu komandas labā panāca Laine, kuram tie bija trešie vārti šīs nakts mačā.

Noslēdzošajā periodā “Red Wings” metās atspēlēties, mača 55.minūtes izskaņā laukuma saimnieku vārtu kontu atverot Oli Mātam. Turpinājumā Detroitas vienība guva vēl divus vārtus – sākumā izcēlās Džeiks Volmens, bet četras minūtes līdz spēles beigām rezultātu līdz minimumam samazināja Lukass Reimons. Pusotru minūti pirms spēles beigu signāla “Red Wings” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču panākt izlīdzinājumu tā arī neizdevās, mačam noslēdzoties ar minimālu “Blue Jackets” uzvaru ar rezultātu 4:3.

Ar 28 punktiem 42 spēlēs “Blue Jackets” ieņem pēdējo vietu Metropolitēna divīzijā, kā arī noslēdzošo 16.pozīciju visā Austrumu konferencē kopumā. Nākamo maču komanda aizvadīs naktī uz otrdienu, 17.janvārī, plkst. 02:00 pēc Latvijas laika lūkojot pagarināt uzvaru sēriju mājās pret Ņujorkas “Rangers”.